Siltumu nodrošina ar visiem resursiem 1

Iedzīvotāji meklē kļūdas SIA "Vidzemes enerģija" darbā
Aptuveni 20 grādu sals nerimstas jau vairākas dienas. Gulbenieši šobrīd maksimāli parērē centrālapkuri un ir nobažījušies par to, kāda būs maksa par patērēto apkuri.

Izmanto garantijas termiņa priekšrocības "Jau salūzis jaunais SIA "Vidzemes enerģija" šķeldas katls Gulbenē!" otrdien, zvanot uz redakciju, pavēstīja iedzīvotāji, kas pauda bažas par centrālapkures nodrošināšanu šajās dienās.

SIA "Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka "Dzirkstelei" izskaidroja, ka jaunais šķeldas katls, kas ekspluatācijā nodots 3.decembrī, nebūt nebija salūzis.

 

"Aukstajā laikā radusies iespēja un nepieciešamība katlu darbināt ar pilnu jaudu, kas nebija darīts līdz šim. Likās, ka ir traucējumi ventilatora darbībā. Tāpēc operatīvi saucām uz Gulbeni tās firmas speciālistus, kas par brīvu nodrošina katla regulēšanu un remontēšanu divu gadu garantijas termiņā," saka G.Stucka.

 

Jau naktī uz trešdienu jaunais katls atkal darbojies ar pilnu atdevi.

 

SIA "Vidzemes enerģija" pārstāvis Mindaugs Nevardausks "Dzirkstelei" saka, ka aukstajā laikā ir iespējams eksperimentēt, nodrošinot pilsētai nepārtrauktu vajadzīgā siltuma daudzumu. Tas, vai tiek darbināts gāzes katls vai ne, neietekmē maksu par siltumu, jo iedzīvotāji par to norēķinās atbilstoši tarifam.

 

"Ja liels aukstums pieturas divas trīs dienas, vajadzīgā siltuma daudzuma uzturēšanai vajadzīga 14 vai 15, vai pat vairāk megavatu jauda," saka M.Nevardausks. Katlumāja Nākotnes ielā nodrošinot maksimāli 10,5 megavatu jaudu, gāzes katls - 4,5 megavatus, Blaumaņa ielas katlumāja - 1,5 megavatus. Papildus nedaudz siltuma (maksimums līdz 3 megavatiem) piegādā arī SIA "Konto" no savas katlumājas.

 

Izjautāts par to, kāpēc Gulbenē maksa par novembrī patērēto siltumu dažās daudzdzīvokļu mājās ir trīsreiz mazāka nekā citās, M.Nevardausks saka, ka tas ir jāpēta pašiem iedzīvotājiem, sabiedriskajām organizācijām un piesaistītajiem ekspertiem. SIA "Vidzemes enerģija" atbild par vajadzīgā siltuma daudzuma piegādi katrai mājai. Tālākais ir ēku īpašnieku ziņā. M.Nevardausks uzskata, ka mazāk par centrālapkuri jāmaksā renovētajās mājās un tādās, kurās iedzīvotāji cenšas ņemt pēc iespējas mazāk siltuma, lai nebūt daudz jāmaksā. Esot tādas mājas, kur ļaudis apzināti mitinās tikai 16 grādus siltos dzīvokļos.

 

Parādus piedzen tiesu izpildītājs

Pagājušajā nedēļā SIA "Vidzemes enerģija" tiesu izpildītājam nodevusi 10 parādu piedziņas lietas. "Ja parādnieks pēc tiesas sprieduma nereaģē, neizmanto iespēju samaksāt parādu, tad lieta tiek nodota tiesu izpildītājam," "Dzirkstelei" saka SIA "Vidzemes enerģija" juriste Evisa Uškāne.

 

Pagaidām tikai vienā gadījumā parādnieks par nesamaksātajiem siltuma un citiem rēķiniem ir zaudējis dzīvokli un ir notikusi tā izsole. "Par to, kādā veidā piedzīt parādu no cilvēka, lemj tiesu izpildītājs," saka E.Uškāne.

 

Juriste pašlaik sagatavojusi vēl aptuveni 50 pieteikumus tiesai par parādu piedziņu brīdinājuma kārtībā papildus jau līdz šim tiesai iesniegtajām gandrīz 100 šādām prasībām. Vidējais statistiskais parādnieks par patērēto siltumu nav samaksājis aptuveni 250 latus.

 

"Ja parādnieks nāk pie manis, kopā meklējam variantus, izeju no situācijas. Ja parādnieks neliekas zinis par savu situāciju, neko neskaidro, tad man tālāk rīkoties ir pavisam vienkārši - sniedzu prasību tiesā. Tas notiek ātri," saka E.Uškāne.

 

Ziemas mēnešos vienmēr palielinoties parādnieku skaits. Jāņem vērā, ka daļa iedzīvotāju tradicionāli izmanto iespēju par ziemā patērēto siltumu turpināt norēķināties vasarā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kaut Jūs ,"badmiras"aizrītos vienreiz.Būtu adekvāts tarifs ,cilvēki maksātu.Uz nabadzības rēķina gribat kļūt bagāti!

pirms 10 gadiem, 2009.12.21 13:24

Vietējās ziņas