“Simtlatnieki” būs arī nākamgad 1

Arī nākamgad bezdarbniekiem tiks dota iespēja tikt nodarbinātiem pašvaldībās ar 100 latus lielu stipendiju.

Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko skaidro, ka šie nākamā gada tā dēvētā "simtlatnieku" programma nebūs īsti tādi pati, kā tagad. Nākamajā gadā ir plānots uzsākt algoto pagaidu sabiedrisko darbu programmu, kuras gaitā četru mēnešu laikā bezdarbnieki varēs saņemt 100 latu algu un sociālo apdrošināšanu.

 

"Kārtība vēl īsti nav izstrādāta, pagaidām tie ir vēl tikai tādi uzmetumi, ka tā varētu būt," skaidro V.Lituņenko.


Viņš stāsta, ka agrāk algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos cilvēkam maksāja minimālo algu, tagad bezdarbnieks saņems 100 latus uz rokas. Viņiem būs arī iespēja saņem darbnespējas lapu. tagad "simtlatniekiem", ja viņi saslimst, šādas iespējas nav. "Tos bezdarbniekus, kuri tiks iesaistīti algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, noteiks pašvaldība, nevis aģentūra. Pašvaldība būs tā, kas izskatīs un dos iespēju strādāt tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams, bet būs arī nosacījumi - bezdarbniekam vismaz sešus mēnešus ir jābūt bezdarbnieku uzskaitē un viņš nesaņem bezdarbnieka pabalstu," stāsta V.Lituņenko.


Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļa informē, ka ir plānots, ka tuvāko pāris gadu laikā ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu un valsts līdzfinansējumu pašvaldībās algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos varētu iesaistīt apmēram 49 000 bezdarbnieku.

 

"Tagadējā "simtlatnieku" programma tiek realizēta nedaudz vairāk par diviem gadiem, un kopumā valstī tajā ir tikuši iesaistīti apmēram 100 000 bezdarbnieku. Tagad divos gados algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos plāno iesaistīt 49 000 bezdarbnieku. Tas ir divas reizes mazāk," norāda V.Lituņenko.


Jau rakstījām, ka ar jūliju "simtlatnieku" programmā strādājošie bezdarbnieki saņems vien 80 latus mēnesī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš

"Arbeit macht frei" skandējot šos vārdus mūsu valdība izgudroja simtlatnieku programmu. Diemžēl pilnas slodzes darbs par 80Ls, kad minimālā alga ir 200Ls bruto, ir spīdzināšana. Simtlatnieku programma ir diezgan noziedzīga rīcība no valdības puses. Vārdu sakot, šī valdības kampaņa ir klajš cilvēktiesību pārkāpums... Ar skaudību, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)

pirms 3 mēnešiem, 2020.09.04 13:31

Vietējās ziņas