Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Simtlatnieku” drīz nebūs 2

Tā dēvētie "simtlatnieki" strādā pēdējos divus mēnešus, jo 30.novembrī šī programma beidzas. Par to informē Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

V.Lituņenko stāsta, ka pašlaik mūsu novadā dažādos sabiedriskos darbos ir iesaistīti 44 "simtlatnieki", kuru stipendija - 100 lati - pirms kāda laika tika samazināta un tagad ir 80 lati.

 

"Visu laiku pastāv problēma ar darba disciplīnu. Parasti 10 procenti no "simtlatniekiem" to pārkāpj un trešā daļa no darba disciplīnas pārkāpējām ir sievietes," saka V.Lituņenko.


V.Lituņenko atgādina, ka nākamgad "simtlatnieku" nebūs. Bezdarbnieki tiks iesaistīti algotos pagaidu sabiedriskos darbos, bet krietni vien mazākā skaitā. Par viņiem tiks veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, "simtlatniekiem" tādas neveic. Ja kopumā Latvijā "simtlatnieku" programmā divos gados tika iesaistīti 113 000 bezdarbnieku, tad algotos pagaidu darbos plāno iesaistīt vien 43 000 bezdarbnieku. "Cik daudz tiks iesaistīti Gulbenes novadā, vēl grūti pateikt," norāda V.Lituņenko.


Savukārt aģentūras īstenotajā jaunajā nodarbinātības pasākumā bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem Gulbenes novadā cer iesaistīt 16 jauniešus, kuri varēs piedalīties brīvprātīgajā darbā, par to saņemot 40 latus lielu stipendiju mēnesī, savukārt tiem, kuriem noteikta invaliditāte, stipendija būs 60 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

sen pagasti nav bijuši tik sakopti pateicoties šiem simtlatniekiem
mūsu pagastā ļoti daudz kas ir izdarīts ar viņu līdzdalību

pirms 8 gadiem, 2011.10.07 12:55

Vietējās ziņas