Sinolē dežurēs mediķu brigāde 3

Jau no no 3.augusta Sinolē, Gulbenes novada Lejasciema pagastā, dežurē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu brigāde, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Arita Freimane.

"Brigādes izvietošana Sinolē ļauj uzlabot kopējo brigāžu teritoriālo pārklājumu, lai ātrās palīdzības mediķi tuvā un tālā apkaimē ātrāk spētu reaģēt uz dzīvībai kritiskām situācijām. Brigāde strādās noteiktā laikā, kad iedzīvotājiem tā ir nepieciešama visvairāk - no pulksten 8.00 līdz 22.00, kad uz ārkārtas tālruni 113 tiek saņemts visvairāk zvanu un izpildīti tiek 80 procenti no visiem izsaukumiem," skaidro A.Freimane.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests šajā apkaimē jau sen vēlējies izvietot brigādes dežūrposteni, jo tas Lejasciema un tam apkārtējo pagastu iedzīvotājiem ļautu dzīvībai bīstamās situācijās mediķus sagaidīt ātrāk. "Nu tas ir kļuvis iespējams, jo saskaņā ar pagājušā gada nogalē apstiprinātajiem Ministru kabineta noteikumiem, dienests var veidot jauna tipa brigādes, kurās uz izsaukumiem dodas viens mediķis un operatīvā transportlīdzekļa vadītājs. Brigāde darbojas pēc pirmā reaģētāja principa – izsaukuma vietā ierodas pirmā, jo atrodas vistuvāk, un nepieciešamības gadījumā īpaši kritiskās situācijās šai brigādei operatīvi steidzas palīgā cita brigāde no tuvākajiem punktiem," stāsta A.Freimane.


Viņa skaidro, ka jauna tipa brigāžu veidošana, kas notiek arī citos reģionos, ļauj dienestam ļoti sarežģītā situācijā, kad trūkst darbinieku, saglabāt nemainīgi augstu dienesta reaģētspēju uz dzīvībai kritiskiem izsaukumiem.

"Tā ir iespēja ne vien saglabāt brigāžu esošo teritoriālo pārklājumu, bet arī veidot papildus izvietojuma punktus. Tādējādi, pietuvinot palīdzību iedzīvotajiem, dzīvībai kritiskās situācijās brigādes ātrāk var ierasties pie pacientiem. Jo īpaši svarīgi tas ir reģionos, kur brigādēm uz notikuma vietu jāmēro lieli attālumi vai arī kur nav atbilstošas ceļu infrastruktūras," tā A.Freimane.


Iedzīvotājiem jāatceras - mediķu brigādes ne vienmēr atrodas uz vietas savā punktā, jo steidz no viena izsaukuma uz otru. Tāpat nepieciešamības gadījumā, ja to prasa operatīvā situācija, brigāde var tikt pārdislocēta uz citu vietu. Tāpēc, lai saņemtu neatliekamo palīdzību, vienmēr jāzvana uz ārkārtas tālruni 113, nevis jādodas uz brigādes punktu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciāliste atgādina, ka ātrās palīdzības brigāžu punktā nesniedz medicīniskas konsultācijas vai palīdzību vienkāršākās veselības situācijās – šādos gadījumos arī turpmāk jāvēršas pie ģimenes ārsta vai tuvākajā ārstniecības iestādē.

"Ja cilvēks guvis nelielu traumu, ir pēkšņi saslimis (paaugstināta temperatūra, iesnas, kakla sāpes u.c.) vai saasinājusies hroniska slimība, darba dienas jāsazinās ar savu ģimenes ārsta praksi vai jāvēršas vietējā feldšerpunktā. Savukārt ārpus ģimenes ārsta darba laika palīdzību sniedz dežūrārsti un mediķi steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Ja nepieciešams mediķa padoms, tad pēc ģimenes ārsta darba laika beigām vakaros (plkst. 17-8.00) un brīvdienās (visu diennakti) vienmēr var zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001,"skaidro speciāliste.

A.Freimane uzsver, ka dienesta uzdevums ir sniegt palīdzību situācijās, kad cilvēka veselība un dzīvība ir apdraudēta un izšķirošas ir minūtes.

"Ātras palīdzības mediķu brigāde jāizsauc, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, ir vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad ir padraudēta dzīvība un palīdzību nepieciešams sniegt nekavējoties un neatliekami,' piebilst speciāliste

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Maza

Protams tas viss ir labi,bet tiek atnjemta vieniiga vieta,kur berni vareja iet un kautko darit!Piemeram tas pats basketbola grozs,berni tur biezi speleja bumbu!!!!Lejasciema pagastammm pilniiigi vienalga par to Ko varetu berni darit brivaja laika Sinole!!!Par pagastu naudu tiek ieguldits tikai Lejasciema!!!

pirms gada, 2019.08.06 14:58

...

Darba laiks kā veikalam joptvaii. Un nakti ja cilvekam paliek slikti,pec tam jazvana uz 113? Tak kamer atbrauks,talak vares transpirtet uz Gulbenes 13.istabu.JA STRADA TAD LAI STRADA 24H,MAINU DARBS.

pirms gada, 2019.08.06 17:18

Vietējās ziņas