Sinoptiķi brīdina par ļoti stipru snigšanu - it īpaši Vidzemē

Aizvadītajā naktī uzsnigušā sniega un puteņa dēļ bija apgrūtināta braukšana Vidzemē un Latgalē, kā arī vairāki simti iedzīvotāju palikuši bez elektrības.

"Latvijas Valsts ceļi" informē, ka uz reģionālajiem autoceļiem braukšanas apstākļi no rīta bija apgrūtināti Balvu, Ludzas, Rēzeknes, Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Valkas un Valmieras apkārtnē.

 

AS "Sadales tīkls" elektroapgādes atslēgumu karte, pēc plkst. 6.00 Latvijā, galvenokārt Vidzemē, bija reģistrēti 375 elektroatslēgumi, kas nozīmē, ka bez elektrības palikuši vismaz vairāki simti klientu. Elektrības piegādes problēmas joprojām ir vairākiem simtiem klientu.

 

AS "Latvenergo" preses sekretāre Ivita Bidere biznesa portālam "Nozare.lv" teica, ka atslēgumi pamatā ir Ziemeļvidzemē. Tie ir Valmieras, Rūjienas, Smiltenes, Valkas, Madonas apkārtnē, taču lielu atslēgumu nav un tie nav masveidā. Patlaban tiek veikti pārslēgumi, lai elektrību varētu piegādāt caur citām līnijām, kā arī novērsti bojājumi.

 

Sinoptiķi prognozē, ka šodien pazemināsies gaisa temperatūra, Latvijas ziemeļaustrumos pamatīgi snigs un puteņos.

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) brīdina, ka šonakt, sākot no dienvidrietumu rajoniem, daudzviet Latvijā ir gaidāma ilgstoša un stipra snigšana, un īpaši liela snigšana gaidāma Vidzemē.

 

Kā prognozē sinoptiķi, Vidzemē sniega segas augstums varētu palielināties pat par 14 līdz 18 centimetriem.

 

Vietām Latvijā stipri snigs arī 30.novembrī dienas laikā. Dažviet arī putinās, un redzamība pasliktināsies līdz 200 un pat 500 metriem.

 

Sinoptiķi atgādina, ka, gaisa temperatūrai pazeminoties zem 0 grādiem, uz ceļiem veidosies apledojums, bet uz vadiem un koku zariem arī slapja sniega nogulums.

 

Šorīt Vidzemi un arī Latgali klāj sniega sega, kur vietām tā ir izveidojusies pat desmit centimetru biezumā. Šorīt visbiezākā sniega sega bijusi Lubānā, kur tās biezums bija 13 centimetri, bet Alūksnē - desmit centimetri.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas