Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Situācija ir nedaudz labāka

Lauku atbalsta dienests 30.oktobrī beidza apsekot lauksaimniecībā izmantojamo zemju apsaimniekošanu. Būtiskākie pārkāpumi līdzīgi kā iepriekšējos gados ir saistīti ar zālāju apsaimniekošanu - pļaušanu, ganīšanu un appļaušanu, kā arī ar meliorācijas sistēmu kopšanu.

"Ziemeļaustrumu reģionālās pārvaldes apkalpes teritorijā apsekojuma rezultāti liecina, ka lauksaimniecībā izmantojamo zemju platības par 2 procentiem ir apsaimniekotas labāk nekā pērn," informē Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja Saulcerīte Indričeva.  

Arī no citām institūcijām saņemtā informācija liecina, ka situācija ir līdzīga kā citos gados, kad biežākie pārkāpumi ir saistīti ar cūku, kazu un aitu apzīmēšanu. Lauku atbalsta dienesta informācija liecina, ka lauksaimniecībā izmantojamās zemes apsekošanas kārtība bijusi līdzīga kā pagājušajā gadā. Šā gada apsekojuma rezultāti tiks ņemti vērā, izvērtējot 2011.gada platību maksājumu pieteikumus.

 

Piemēram, ja 2010.gadā konstatēts, ka lauki netiek kopti, un uz vienotajiem platību maksājumiem piemērots samazinājums 5 procentu apmērā, kā arī, ja 2011.gadā atkārtoti konstatēs, ka šim atbalsta pretendentam ir nekoptas platības, tad iepriekšējā gada samazinājums trīskāršojas. Tas nozīmē, ka šogad piemērotais samazinājums ir 15 procenti.

 

Pēc apsekošanas dati par neapsaimniekotajām lauksaimniecībā izmantojamo zemju platībām tiks nodoti pašvaldībām nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanai. Lauku atbalsta dienesta speciālisti norāda, ka apsekošana veikta, pamatojoties uz tiem datiem, kādus zemes īpašnieks ir norādījis Valsts zemes dienesta datos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas