Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Situācija Krustalīcē normalizējas

Trešdien, 18.maijā, konstatēto piesārņojumu Gulbenes Krustalīcē operatīvi ir izdevies ierobežot. “Var apgalvot, ka situācija šajā lokālajā vides avārijā strauji uzlabojas.

Piesārņojums Krustalīcē no jauna neparādās. Iepriekš konstatētā kaitīgo vietu noplūde ir veiksmīgi ierobežota. Nav novērots, ka bojā būtu gājušas zivis, citi ūdens organismi vai augi,” “Dzirkstelei” saka Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Esot skaidrs, ka ļaunprātība nav notikusi. Ticamāka ir varbūtība, ka piesārņojums izcēlies no bijušās padomju laiku dārzniecības teritorijas, kas tagad ir privāta. Tur ir bijusi vieta, kur zemes industriālās izmantošanas laikā glabāts mazuts.

“Iespējams, vēsturiski piesārņojums gruntī ir palicis. Tīrot dīķi, privātīpašnieks ir ievērojis visus noteikumus, taču notikusi avārija. Ūdens strauji izskaloja grunti starp dīķi un Krustalīci. Iespējams, vēsturiskais piesārņojums nonāca upē.

19.maijā SIA “Vitalitas” laboratorijas pārstāvji paņēma upes ūdens analīžu paraugus, lai noskaidrotu, kādas vielas un kādā koncentrācijā ir nonākušas Krustalīcē. Vajadzīgs arī analīžu apstiprinājums aizdomām par vietu, no kuras sācies piesārņojums.

“Pasūtītas arī analīzes upes bioloģiskā stāvokļa noteikšanai pēc avārijas. Rezultāti ir gaidāmi aptuveni mēneša laikā,” informē J.Ņikitina.

Jau rakstījām, ka pēc tam, kad pagājušajā nedēļā Krustalīces ūdeņos vietējie iedzīvotāji atklāja naftas produktu noplūdi un nekavējoties par to ziņoja, zvanot uz tālruni 112, glābēji un vides speciālisti fiksēja piesārņojumu apmēram puskilometru garā upes ūdeņu virsmā. Naftas pleķi upē tika ierobežoti ar absorbējošām bonām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas