Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaita sekundes un lūdz nepārdot “Silu” 41

Spriedze aug, gaidot 19.septembra Gulbenes novada domes sēdi, kurā vietējie deputāti tiks aicināti izlemt Jaungulbenes “Sila” likteni līdz galam un nobalsot par izsoles procesa pabeigšanu – par pārdevuma līguma apstiprināšanu. Tie, kuri nevēlas, lai 142 hektāri “Sila” zemes zaudētu pašvaldības īpašuma statusu, ir izveidojuši vietni “Jaungulbenessils.com”, kur uzskaita dienas, stundas, minūtes un pat sekundes līdz liktenīgajam brīdim, kad tiks pasludināts deputātu spriedums “Sila” lietā.

Neformāļi uzrunā vietējos deputātus

Vietne “Jaungulbenessils.com” ir veidota, lai uzrunātu vietējos politiķus un akcentētu viņu izvēles sabiedrisko nozīmību. Tāpēc ir šādi aicinājuma vārdi - “Tu vari ietekmēt, lai mežs netiek pārdots zviedru kompānijai un paliek Gulbenes novada īpašumā!” un “Domes deputāti, balsojiet atbildīgi par savu novadu un republiku!”. Vietne ietver vienu saiti uz novada pašvaldības mājaslapu, kur lasāma 19.septembra domes sēdes darba kārtība, un otru saiti uz “Dzirksteles” portālu, kur lasāms raksts, ka iedzīvotāji ir pret “Sila” pārdošanu.

Līdztekus neformāļu aktivitātēm divi vietējie deputāti ar iesniegumiem ir vērsušies pie pašvaldības vadītāja Normunda Audziša.


Vai domes sēdē būs “šaha gājieni”?

Spēkā ir Gunas Pūcītes jau augustā iesniegtais priekšlikums neapstiprināt “Sila” izsoli. Viņas arguments: izsludinot izsoli, pašvaldības darbinieki nav gādājuši, lai pie “Sila” “labi redzamā vietā” būtu izvietota “informācija par izsoli, norādot izsoles organizētāja nosaukumu, tā adresi un tālruņa numuru”. To, ka šādai izkārtnei ar gaidāmās izsoles informāciju bija jābūt, nosaka Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 11.pants.

G.Pūcīte arī aicina pašvaldību atmaksāt atpakaļ izsoles uzvarētājam – SIA “Silvestica Green Forest Latvia” - iemaksātos 888 000 eiro.

“Dzirkstelei” G.Pūcīte saka – ir nobažījusies, vai tikai 19.septembra domes sēdē netiks izspēlēti “šaha gājieni”. Proti, domes sēdes jautājumam par “Sila” izsoles pabeigšanu lēmuma projektā ir divi varianti: 1.variants – apstiprināt izsoli; 2.variants - neapstiprināt izsoli. “Par 2.variantu nebūs jēgas balsot, jo vairākums nobalsos par 1.variantu,” saka G.Pūcīte.


Ja balsos “par”, būs pārkāpts likums?

Intars Liepiņš 17.septembrī arī iesniedza domei faktiski identisku priekšlikumu kolēģes jau iesniegtajam. Viņš citējis vairākus vērā ņemamus avotus no tiesu prakses. Tādējādi no konteksta ir saprotams, ka nebūt ne maznozīmīgs ir Gulbenes novada pašvaldības pārkāpums, laikus neizvietojot pie “Sila” informāciju par gaidāmo izsoli. “Valsts amatpersonas, saistībā ar savu statusu, uzņemas paaugstinātu atbildību publiskajās tiesībās, kurās atšķirībā no privāto tiesību pamatprincipa (atļauts ir viss, kas nav aizliegts), darbojas publisko tiesību pamatprincips – aizliegts ir viss, kas nav atļauts.” (No Kurzemes apgabaltiesas 2013.gada 23.maija sprieduma kādā lietā.)

Absolūti ir spēkā neesošs civiltiesisks līgums par pašvaldības mantas atsavināšanu, ja tas tiek noslēgts, pārkāpjot likumu (valstī noteiktos priekšnoteikumus un kārtību).

I.Liepiņš domes vadību un deputātus aicina ņemt vēra viņa iesniegumā minētos argumentus. Viņš arī neslēpj – ja deputātu vairākums 19.septembra domes sēdē nobalsos par “Sila” izsoles pabeigšanu, I.Liepiņš apsvērs iespēju vērsties tiesā, lai šādu domes lēmumu atzītu par spēkā neesošu.

Fakti

*29.augusta Gulbenes novada domes sēdē Jaungulbenes “Sila” jautājuma izskatīšanā bija divi varianti: apstiprināt izsoli kā pabeigtu vai Gunas Pūcītes piedāvājums vispār atcelt šo izsoli, jo tās gaitā neesot ievērotas juridiskas nianses. Deputāti balsoja un nespēja vienoties ne par vienu variantu. Jau tad N.Audzišs paziņoja, ka pie “Sila” jautājuma izlemšanas būs vēlreiz jāatgriežas.

* Pēc neformāļu – Jaungulbenes rīcības grupas – iniciatīvas ir savākti 800 paraksti par to, lai “Sils” tiktu saglabāts kā pašvaldības īpašums.

* Saistībā ar “Sila” pārdošanu neapmierināto sūdzības nonākušas dažādās augstākstāvošās institūcijās, arī KNAB, kas esot veicis pārbaudi novada pašvaldībā.

* 5.septembrī novada pašvaldība rīkoja atklātu diskusiju par “Silu”, aicinot piedalīties visus ieinteresētos.

Pievieno komentāru

Komentāri 41

Daumants Dreiškens

https://www.dižozols.lv/?gclid=Cj0KCQjwiILsBRCGARIsAHKQWLMRoVG0Ial0IyRXWdWaENYSJV8Tvu0Twut4pGp8Xd0J3RGrUD-UFJIaAiPDEALw_wcB

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.17 19:36

Niks

Cena par ko nopirka ir augsta, ne velti pārējie izsoles dalībnieki nesolīja vairāk. Jo pastāvēja risks ka paliks ar pēdējo loti. Te ir cits jautājums, vai pašvaldībai no šīs summas valstij ir jāmaksā ienākumu nodoklis? Ja ir, tad tā gan ir laupīšana un pret to vajag iestāties!!! Tas nodoklis aizies uz valsts kasi un nekādā veidā neatgriezīsies Gulbenes novadā.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 11:58

beidz

cena ir zema, ja kādai saimniecībai piedavātu nopirkt pa 6000 euro hektārā priežu mežu, tad tā ar nopirktu. Nerunājot par izsoles sākuma cenu, kas bija apsmiekls, pat piespiedu pārdošanā nav tik zemas cenas

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 21:31

Sandis

Ja nobalsos PAR, tad publiski publicēt deputātu vārdisko balsojumu! Vai tiešām latvieši var balsot PAR? Vai būs veselais saprāts?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.17 20:02

Urbis

Diemžēl ar veselo saprātu no tiem 12 ir tikai daži. Ietiepība, augstprātība un personiskā labuma meklēšana gan tur ir atliku likām...

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.17 20:39

Nevajag

Es balsotu PAR, un tieši tā iemesla dēļ, ka man IR veselais saprāts. Nauda būtu noderīgāka citām lietām, kas uzlabotu dzīvi novadā.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 18:16

Janka

Ja uzlabotu dzīvi novadā, bet ne deputātu - mahinatoru dzīvi!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 19:49

Paldies deputātiem, kas iestājas PRET pārdošanu

pat zeme priekš mājas būvniecības Gulbenē, platība:1300 m² maksā 8 reizes dārgāk kā no sila tāda pati platība
https://www.ss.lv/msg/lv/real-estate/plots-and-lands/gulbene-and-reg/gulbene/jdjpo.html

142 ha tas ir 1.5 Vecrīgas

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.17 20:22

basta

Izskatās, ka Sila aizstāvju argumentu juridiskā bāze ir piemeklēta pietiekoši labi, lai uzvarētu arī tiesā. Gan jau, ka kādi zināmi advokāti arī sagribēs pazīmēties aizstāvju pusē, lai uzspodrinātu tautas aizstāvja reputāciju.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.17 21:02

Zāģis

Tukšu salmu kūlēji, vai vari dažus darbus, ko šie muldētāji ir izdarījuši novada labā, vai ir kādas idejas ko ir realizējuši, kritizēt jau mēs visi mākam, viens jau to dara 10 gadus, laiks reāliem darbiem???

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.17 21:13

gulbene.se

Zāģi, ko tu pats esi izdarījis novadam? Sāc ar sevi!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.17 21:24

vakars

Šī Dieva zeme ar Gaujas lejām,
Ar stārķa ligzdām un kurmju ejām.
Ar Cēsīm, Talsiem un jaunām sejām,
Ar ļaužu balsiem un Raiņa dzejām.

Par verga algu es tajā sirgšu,
Par indes malku es viņu pirkšu.
Ar zelta atslēgām es slēgšu, slēpšu,
Kā puskauts āzis par viņu brēkšu.

Ak, svētā brīve kā tad es jūtu,
Cik, esmu nesis to smago grūtu.
Kad tā vairs nav tik cik melns aiz naga,
Tad es tik jaušu cik bija smaga.

Šo liktens zemi šais svētvakaros,
No manas dvēseles kāds noņem nost.

R.Pauls, I.Ziedonis - Svētvakars

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.17 22:19

ne

Aj, nu beidziet! Cik daudzi reāli domā par savu zemi? Man jau apnicis klausīties, cik visiem viss slikti, bet paši nedara neko.. Daži pat valodu neciena tik ļoti, lai spētu gramatiski pareizi rakstīt. Patrioti saucās.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 18:19

Zirgs

"Liepiņs citējis avotus no tiesu prakses" - viņš nemāk pāris teikumus uzrakstīt! "Vai tikai netiks izspēlēti “šaha gājieni” - tiks!
Kas aiz visa tā stāv un kas skaita dzejolīšus?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 08:13

ĶĒVE

Toļik, tas tu?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 08:28

Neitrāls

Uzdrīkstos domāt, ka Sila tēmā portālu ar dažādiem nikiem ir aizņēmis gk. viens cilvēks, kas par varēm cenšas panākt savu. Talantīgs, mērķtiecīgs, prasmīgs! Un tomēr vai tas nav viena cilvēka vadītas orggrupas uzspiests viedoklis, jo tautas lielākā daļa savu viedokli patur pie sevis?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 09:54

Orggrupa gulbene.lv

Vai tik deputāti, kas rīt vienbalsīgi taisās balstot PAR izsoles rezultātu apstiprināšanu, arī aktīvi nepārstāv savu orggrupu? Pat neskatoties uz to, ka tas ir pretēji šo pašu deputātu sirdsapziņai, morālei, personīgajam viedoklim?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 10:16

Nevaris

Normi, tu?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 10:30

basta

Tos 800 parakstus arī 1 cilvēks uzlika? Tos daudzos personificētos iesniegumus arī 1 cilvēks parakstīja? Drīzāk otrādi : 2-5 cilvēki ir ieinteresēti meža pārdošanā un pūš miglu acīs pārējiem.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 12:12

kāda basta

Par parakstu vākšanu - nu tik prastu piemēru sniegt... Tad tie 10000 cilvēki, kuri nobalso, piemēram, manabalss .lv projektiem arī nozīmē vairākumu? Dažkārt tur tie projekti ir nu.... Turklāt dažam labak parakstīties nav nekādu problēmu, un vienalga, par ko.
Jāņem arī vērā, ka deputāti un politiķi sabiedrībai nepatiks nekad. Tā vien šķiet, ka cilvēki nesaprot, ka nauda arī pašvaldībā nenāk no zila gaisa, un, kas ir vajadzīgs vienam, tas otra cilvēka acīs ir vispār naudas izšķērdēšana. Bet sabiedrība tēlo visziņus, lai gan ne viņiem pieredze, ne saprašana. Ja pajautātu - Tu zini, kas ir politika un ar ko nodarbojas politiķi, tikai pāris cilvēki varētu atbildēt. Pārējie vai nu nevarētu vai teiktu, ka "politiķi ir tie, kuri izzog valsti" - un tā vienmēr saka tie, kuri nu tiešām neko nesaprot, bet uzskata sevi par pārākiem un labākiem. Inteliģenti cilvēki tā neizsakās.
Šajā gadījumā pirms teikt, ka mežu nevajag pārdot, vajag objektīvi paskatīties abas puses. Es šaubos, ka visi tiešām ir apskatījuši visus par un pret un tad lēmuši. Daudzi jau vēl pirms reālas izvērtēšanas ir pieņēmuši lēmumu.
Mani interesē, ja nepārdos mežu - tad ko ar viņu darīs, kas to uzturēs un cik vēl tas izmaksās, vai esam gatavi par to maksāt, atsakoties no kādām citām lietām, kuras varētu būt vajadzīgākas?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 18:32

To Kāda basta

Mana balss iniciatīvas, kas saņēmušas 10000 parakstu nemaz nav tik daudz, turklāt vienmēr tiek izskatītas, nevis vnk. noraidītas kā nebijušas.

"Mani interesē, ja nepārdos mežu - tad ko ar viņu darīs, kas to uzturēs un cik vēl tas izmaksās, vai esam gatavi par to maksāt, atsakoties no kādām citām lietām, kuras varētu būt vajadzīgākas?"

-Un ko "viņi" darīs pēc 2 gadiem? Ko tad pārdos? Stāmerienas pili, ko godīgi vērtējot pašvaldība jau nevar un nevarēs uzturēt!

"Sils" ļoti labi ilustrē, ka nav pašvaldībai ilgtermiņa plāna. Tikai līdz 31.12.2019. Bet ir cilvēki vēl šeit Jaunbulbenē grib dzīvot!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 19:06

Neitrāls

Talantīgs, mērķtiecīgs, gudrs un - hiperaktīvs.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 10:03

Andris

Šoreiz deputāti parādīs savu intelektu un nekaunības līmeni!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 11:19

...

Iesaku papētīt deputātu deklarācijas jo ir deputāti kas visu sazagto mantu negrib deklarēt.
https://www6.vid.gov.lv/VAD

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 11:22

Janka

Tieši tā. Lielākajai daļai ir vecs "žigulis" ar piekabīti "zubrjonok"! Pat miljonāram-kolhozniekam nekas īpaši neskaitās.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 12:18

hmm

Gunāram Ciglim ir 750 hektāri zemes raksts no jauns lv
https://jauns.lv/raksts/maja-un-darzs/349559-saimniekot-zali-palienes-plavas/

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 12:25

kāposts

vai Ciglis var uzrādīt pa kādiem ienākumiem ir iegādājies tādu īpašumu ?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 14:04

urbis

Man liekas,ka tie aizstāvji ir tie, kas paši jau sen savas zemes un mežus pārdevuši par sviestmaizi sazin kam, tagad izliekas par sēņotājiem un ogotājiem, pastaigu organizētājiem!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 12:51

basta

Nevajag jaukt privāto īpašumu un sabiedrisko īpašumu. Jā, zviedri ir uzpirkuši privātos mežus no alkašiem un nabagiem, bet šis ir gadījums, kad nabagu vietā ir pašvaldība.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 12:59

nunu

Cik daudziem Tev pazīstamajiem alkašiem un nabagiem ir piederējusi zeme?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 18:34

Gatis

gadījumā, ja sils tomēr tiks pārdots, lūdzu publicēt otkata sadalījumu starp darījumā iesaistītajiem deputātiem un domes darbiniekiem, tieksim tabiliņa varētu izskatīties šādi:
Uzvārds Otkats euro
Audzišs __________??
Mazurs __________?
Krauklis __________?
Caunīts ___________?
Vējiņš ____________
Gžibovskis ____________
un tālāk pēc ''par'' balsojošo deputāta saraksta, lai Jaungulbenes iedzīvotāji zinātu par kādu summu katram konkrētam deputātam un domes darbiniekam ir nosponsorējuši bezrūpīgu dzīvi

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 14:10

hh

Viņiem nekad nepietiks..badināti.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 15:21

Kurmis

Es Caunīti liktu 1.vietā.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 15:29

nunu

Ak, jūs, inteliģentie nabadziņi! Visi visapkārt zog? Jums neko neiedeva? Ārprāts!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 18:37

!!!

1.vietā reliģiozo!

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 19:55

.....

Daunīti pirmo viņš jau izsenis nodarbojas ar mežu bīdīšanu paskaties kur strādājis.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 20:01

Neintrāls

Neesmu ne Normis, ne deputāts, bet cilvēks, kas par procentiem 0,001 sliecas nosvērties vienā pusē, līdz ar to drīzāk Neitrāls nekā Neintrāls

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 16:40

Tatjana Ždanoka

Te ir kārtējais pierādījums tam, cik tāsdaudzās pašvaldības ir bezjēdzīgas un pat kaitnieciskas. Nu nevar imbecīļiem, lielākajiem ***ā līdējiem dot lemšanas spējas pār lielām valsts teritorijas daļām. Nevar būt tā, ka gar domi stāv luxus auto, bet cilvēki laukos skrāpē kapeikas... Nebūtu par ļaunu, ja tā kotumpētā ***ālīdēju varza būtu spiesta aizbraukt uz Īriju, griezt sēnes.

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 19:29

vakars

jūs man izstāstiet, kā var Gulbenes grāmatvežu armija, vismaz 20 cilvēki, sačakarēt budžetu, ka jāizpārdod aktīvi?

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.18 21:45

Andris

Uz Domes sēdi 19. septembrī, ńemšu divas rozes. Kad balsojims būs noticis tad tās sadalīšu. Abas nolikšu uz deputātu galda (nu kā jau kapińos pienākas) ja SILU pārdos. Ja tomēr nepārdos, tad tās sadalīšu un pasniegšu divām visskaistākajām dāmām, katrai vienu:)

pirms 10 mēnešiem, 2019.09.19 09:22

Vietējās ziņas