Skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019” Stāmerienas pils jumta un fasādes restaurācijai - 2.vieta 14

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” organizatori 17.aprīlī paziņoja laureātus astoņās nominācijās un “Lielās balvas” ieguvēju. Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība informē, ka par 2019. gada izcilāko būvi atzīta kultūrtelpa “Hanzas perons” Rīgā.

Skates laureāti nosaukti astoņās nominācijās. Nominācijā “Pārbūve” sociālās aprūpes centrs “Jaungulbenes alejas” saņēma Atzinību, savukārt nominācijā “Restaurācija” 2.vietā nosaukta Stāmerienas pils jumta un fasādes restaurācija.

Skates žūrija izsaka atzinību Gulbenes novada pašvaldības attīstības un projektu vadītājam Jānim Barinskim par kompetenci un atbildību pašvaldības būvdarbu iepirkumos.

Skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents, sveicot dalībniekus, teica: «Skatē pieteiktās būves spilgti atspoguļo tendences nozarē. Šogad varam secināt – ikviens pieteiktais un žūrijas novērtētais objekts neatkarīgi no apjoma ir nozīmīgs savā vietā un pielietojumā. Tāpēc ikvienas skatei pieteiktās būves īpašnieki, arhitekti, projektētāji, konstruktori, būvnieki un iemītnieki var būt gandarīti – nominētie objekti ir ar izcilu nozīmi un kvalitāti.»

Skati “Gada labākā būve Latvijā” 22. reizi rīko Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 16 nozares biedrībām, valsts iestādēm, augstskolām, pašvaldībām. Pateicamies visiem skates dalībniekiem, atbalstītājiem un 50 žūrijas ekspertiem. Žūrija apmeklēja vairāk nekā 80 objektu, 41 būve prezentēta finālā.

Būvju fotogrāfijas pa nominācijām vietnē “gadabuve.lv”.

Video šeit

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Kārlis

Tik šausmīga fasādes atjaunošana sen nekur nebija redzēta, pie galvenās ieejas pa kreisi no loga palodzes notecējumus uz fasādes, augšējam balkonam gan pa labi, gan pa kreisi jau krāsa nolobījusies, baltā fasāde vietām krāsojuma pēdas, vietām krāsas nav un pret ezera pusi tik nelīdzena, ka jautājums, vai to veikuši pieredzējuši celtnieki vai kādi mācekļi. Pie logiem pret ezeru fasādē iedobumi, jo nav izlidzināts fasādes apmetums...nerunājot nemaz par krāsojumu! Pils pamati nošķiesti ar smiltīm, jo par mazu ir izveidots ap fasādi balto oļu bērnus un lietus ūdens no jumta sit dubļus uz pils fasādes pamatnes. Un tā ir 2.vieta? Kur skatījās ēkas pieņēmeji un vērtētāji? Vai mūsdienās šādi ir restaurācijas darbi par miljoniem? Aizbrauciet un aplūkojiet pili gaišā dienas laikā! Tik nelīdzenu balto fasādi vēl nebija gadījies skatīt! Visi variet paši pārliecināties. Kas notiks vēlāk, tikko nesen nodota? Jā, notecējumi uz fasādes ir no vairākiem logiem...žēl ka tā...

pirms gada, 2020.04.18 19:06

es

Ak vai! Jums vienmēr nav par ko papriecāties! Pesimists Kārlis!

pirms gada, 2020.04.18 19:35

Kārlis

Tikai un vienīgi reālists! Kā gribējās, lai skaistā pils atdzimtu visā spožumā! Baronu laiku celtās būves stāv simtiem gadu, arī krāsojums, fasāžu gludums, tak aizbrauciet, apskatiet, un žēl, ka tik īsā laikā jau tik daudz brāķa! Ikviens to var apskatīt! Bet gribējās vismaz pilij, vislabāko kvalitāti, diemžēl! Vai tiešām mūsdienās ka tik kā? Mans paziņa, profesionāls celtnieks teica, ka šī fasāde ir ļoti nelīdzena! Tad kā?

pirms gada, 2020.04.18 21:42

Skaris

Gulbenē ne vienā objektā nav kvalitātes diemžēl !!!!

pirms gada, 2020.04.19 08:47

Pilsētnieks

Pilnīgi piekrītu Kārlim. Pēc 10 gadiem tur nebūs ko redzēt. Žēl.

pirms gada, 2020.04.19 13:01

Tur aizgāja Jaungulbenes sila nauda....un ja nav kvalitātes-žēl.

pirms gada, 2020.04.19 14:19

Alma

Kam novadā ir izdevīgi nēsāt rozā brilles un neredzēt, kas un kā ir patiesībā? Kādēļ mānīt sevi un citus? Jā, kas būs pēc pāris gadiem? Cik žēl to.līdzekļu, kāpēc nav kvalitātes? Kurš atbild par objektu kvalitatīvu pieņemšanu? Cik ilgi tas viss turpināsies?

pirms gada, 2020.04.19 16:39

būve

Rādās, ka komentētāji ir eksperti, kuriem vajadzēja būt žūrijas sastāvā... Nākamgad noteikti piedalieties vērtēšanas procesā(tas ir pa visu LV). Žūrijas komisija gaidīs jūs....

pirms gada, 2020.04.21 06:25

Aldis

Ir arī cilvēkiem acis, lai redzētu! Aizbrauc Būve un apskaties! Aizbrauc uz Igauniju, uz pilīm, uz Rundāles pilī u.c. Uz kādu darba kvalitāti ejam? Nē, tikai uz kvantitāti un lielo naudu! Par naudu var visu!

pirms gada, 2020.04.21 15:39

48

bēdigi, ka nauda ir iztērēta t.i. ''apgūta'' bet nav kavlitātes tas protams viss ir ''noderīgi'' gulbenes sādžai

pirms gada, 2020.04.21 16:27

gulbeniete

nevajag būt ekspertam ,lai redzētu kleķējumu. apskatiet Gulbenes dzelzceļa staciju kāda tā bija pirms kara un pēc kad to atjaunoja padomju karavīri.Apskatiet gan un Jums vajadzētu saprast ,kur ir tā atšķirība!!!

pirms gada, 2020.04.21 08:48

Smaids

Čuhņa paliek čuhņa, te tā ir bijis un būs., visu, ka tikai kaut kā.

pirms gada, 2020.04.21 15:19

Acs

Darbu veicēju atbildību par padarīto varēs panākt tikai tad, kad pie uzceltiem /izremontētiem /restaurētiem u.tml. objektiem izvietos info plāksni ar darbu izpildītāju un darbu uzraudzības speciālista vārdiem un uzvārdiem. Saņemts gods vai negods - viņu ziņā atkarībā no padarītā darba izpildījuma. Taisnīgi un godīgi.

pirms gada, 2020.04.23 14:38

Vietējās ziņas