Skatīs divu kautiņu lietas


Vienā dienā – 17.jūlijā – Gulbenes rajona tiesā plānots skatīt divas atsevišķas krimināllietas par kautiņiem. “Dzirkstele” to uzzināja tiesā.

Krimināllietu kādas 1969.gadā dzimušas sievietes apsūdzībā par vardarbīgu pretošanos policijas darbiniekiem brīdī, kad tie pilda savus amata pienākumus, bija plānots turpināt skatīt 8.jūlijā, taču tiesas sēde tika pārcelta uz 17.jūliju, kad turpināsies tiesas izmeklēšana. Apsūdzētā esot pieprasījusi lietas materiāliem pievienot vēl vairākus izprasītos dokumentus, papildus jānoklausās vēl atsevišķu liecinieku liecības. Jau vēstīts, ka pagājušā gada 28.maijā pulksten 1.10 uz autoceļa Smiltene-Gulbene automašīna “Audi” braukusi, apdraudot ceļu satiksmes drošību. Automašīnu apturēja garāmbraucošs Valsts policijas Gulbenes iecirkņa darbinieks - 1987.gadā dzimis vīrietis. Policists fiksēja, ka pie automašīnas “Audi” stūres bija 1969.gadā dzimusi sieviete, kura atzinusies, ka ir lietojusi alkoholu un nevar vadīt automašīnu. Policists telefoniski izsauca ceļu policijas ekipāžu. Kad tā ieradās, sieviete atteicās veikt alkohola pārbaudi izelpā un vēlējās atstāt notikuma vietu. Tā kā viņai tas netika ļauts, sieviete spēra un skrāpēja policistiem. Tas viss ir fiksēts videoierakstā. Krimināllikums par pretošanos varas pārstāvim laikā, kad tas piedalās prettiesiska nodarījuma novēršanā, un, ja pret varas pārstāvi tiek lietota vardarbība, paredz striktu sodu: brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Paredzams, ka 17.jūlijā Gulbenes rajona tiesā beidzot varētu sākt skatīt arī vairākkārt atlikto krimināllietu par pagājušajā vasarā Pilsētas svētku laikā notikušo kautiņu, kura rezultātā smagi miesas bojājumi tika nodarīti kādam 28 gadus vecam vīrietim no Lizuma. Cietušais 6.maijā tāpat kā iepriekš 17.februārī ignorēja tiesas sēdi. Tā kā vīrietis atrodas ārzemēs, tiesa viņam par sēdes datumu bija paziņojusi e-pasta vēstulē. Taču procesa dalībnieks uz šo vēstuli nebija atbildējis. Cerams, ka tagad viņš būs vismaz sazinājies ar tiesu. Šajā lietā apsūdzētais ir kāds 29 gadus vecs vīrietis no Rīgas. Gadījums, kas jāiztiesā, norisinājies pagājušā gada Pilsētas svētku laikā Gulbenes stadionā. 28.jūlijā Valsts policijā no ārstniecības iestādes tika saņemta informācija, ka trijos naktī slimnīcā ievietots vīrietis ar vairākām nopietnām traumām. “Dzirksteles” portāla lietotāji, apspriežot šo gadījumu, norādījuši, ka cietušajam pēc pārciestās fiziskās vardarbības it kā esot bijušas nopietnas problēmas ar ausīm. Krimināllikums par smagu miesas bojājumu nodarīšanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pat septiņiem gadiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas