Šķieneros būs dubults ūdensvads 6

Biznesa konflikts vai lielā politika?
Dubults neplīst. Tā varētu teikt par situāciju, kas drīz būs raksturīga Stradu pagasta Šķieneros. Te vienlaikus būs divi ūdensvadi un divas kanalizācijas sistēmas - līdzšinējā, padomju laikos radītā, kuras darbību nodrošina SIA "Gulbenes energo", un jaunveidojamā, ko apkalpos SIA "Alba". Vai iedzīvotājiem būs izvēle, kuras firmas pakalpojumu izmantot atkarībā no kvalitātes un dārdzības? Uz ielas Šķieneros aptaujātie iedzīvotāji "Dzirkstelei" pauda, ka neko par to nezina.

Pavisam drīz no Gulbenes trīs kilometru garumā uz Šķieneriem un tālāk uz Stāķiem, kā arī "Ceļmalu" virzienā pie jauniem klientiem stiepsies paplašinātais pilsētas ūdensvads. Šo trīs ciematu kanalizācijas sistēmas arī pieslēgs pilsētai.

 

"Iedzīvotāji ar pagasta avīzes starpniecību ir informēti par pašvaldības iesaistīšanos jauna ūdensvada un kanalizācijas izveides projektā, arī deputāti ir informēti. Domas jau vienmēr dalās. Bet es domāju, ka šis projekts ir ļoti labs. Un mēs to ļoti gaidām. Tas bija pirms daudziem gadiem, kad Stradu pagastu uzaicināja piedalīties projektā," "Dzirkstelei" saka Stradu pagasta padomes priekšsēdētāja Anna Vīgante.

 

Nav sabiedriski apspriests?

SIA "Kombainserviss" grāmatvede Ārija Ciekurze "Dzirkstelei" saka, ka neatceras sabiedrisko apspriešanu par šo jautājumu.

 

"Mūs nolika fakta priekšā, ka pilsētas ūdensvads stiepsies cauri Šķieneriem. Vai tajā ir racionālais kodols? Nesaprotu. Mums jau viss pašiem ir. Kāpēc dubultot? Finansiāli nav izdevīgi no Gulbenes stiept ūdensvadu ārā. Tā ir lielā politika," "Dzirkstelei" saka SIA "Gulbenes energo" vadītājs Vladimirs Bugajevs.

 

A.Vīgante skaidro: "Es domāju, ka jebkuram projektam ir noteikta sabiedriskā apspriešana. Pašā sākotnējā stadijā tā noteikti bija, kad mūsu pagasts vēl šajā projektā varbūt pat vēl neiesaistījās. Mēs varbūt nebijām uzaicināti un mēs neiesaistījāmies."

 

Ā.Ciekurze bilst: "Cilvēki varbūt arī nezina, katrā dzīvoklī Šķieneros ir savas problēmas, ar tām arī cilvēki dzīvo." Viņa uzskata, ka Eiropas Savienības naudu vajadzētu izmantot lietderīgāk. "Tik daudz kā mums rajonā nav! Vājprāts, kā naudu vajag! Kaut vai ceļu uzlabošanai. Priekš kam lieki naudu grūst? Nav nekādas vajadzības tos daudzos kilometrus no pilsētas šurp stiept ūdensvadu. Pilnīgi garām. Naudas izšķērdēšana," saka sieviete.

 

"Jo tu kusties, ej pa priekšu progresīvāk, vienalga atrodas cilvēki, kas saka: "Mums šodien tāpat ir labi." Labi, bet taviem bērniem kā būs - labi vai slikti?" "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs, aizstāvot projektu, kuru finansiāli atbalsta arī šī pašvaldība, bet lielākā naudas daļa ir no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda. Paredzēts arī SIA "Alba" līdzfinansējums. Kopējās projekta izmaksas, paplašinot pilsētas ūdens saimniecību, plānotas vairāk nekā sešu miljonu latu apmērā.

 

Katrs domā par sevi

A.Vīgante saka, ka viņas mērķis nav apdraudēt Šķieneru uzņēmēju biznesu. Ir gribēts gādāt par dzeramā ūdens kvalitātes uzlabošanu, ko sola nodrošināt Gulbene.

 

"Ja no šā projekta mēs atteiktos, zaudē arī pilsēta. Varbūt vairāk vai mazāk. Tas ir ļoti vērienīgs projekts, kas ir nepieciešams mums visiem. Katrs domā par sevi. Bet man jādomā ne tikai par Šķieneriem, bet arī citiem ciematiem pagastā. Bija plānots ūdensvadam pievienot arī Palienu, taču inflācija šo ieceri apēda un no tās pagaidām jāatsakās," saka viņa.

 

N.Stepanovs skaidro, ka perspektīvā no Gulbenes uz Šķieneru pusi varētu attīstīties individuālo māju būvniecība. Tiek domāts par to, lai būtu iespēja te pieslēgties ūdensvadam un kanalizācijai. Faktiski ir runa par pilsētas paplašināšanos. Taču Šķieneros, kur bija iecerēts vilkt pāri trasi, ir privātā zeme, un uzņēmēji sakot, ka nelaidīs savā teritorijā.

 

"Ja nē, tad nē. Mēs runājam citur. Apejam. Bet vienalga mēs izdarīsim, dosim iespēju arī Šķieneru iedzīvotājiem daudzdzīvokļu mājās pieslēgties, jo tarifs būtiski nemainīsies lata robežās. Toties pašreizējā situācijā Šķieneros ir vecas ūdensvada sistēmas, notekūdeņu attīrīšanas sistēma, neatdzelzots ūdens. Un reiz tā sistēma tur bruks. Kas to labos?" vaicā N.Stepanovs.

 

Fakti

* Saskaņā ar "Lursoft" datiem SIA "Gulbenes energo" reģistrēta 1993.gadā. Tās pamatkapitālā ir 2000 lati. Uzņēmuma dalībnieki ir SIA "Kombainserviss" ar 3, SIA "M.T.Z.-Serviss" ar 21 un SIA "VĀRPA" ar 56 kapitāla daļām. Katras vērtība - 25 lati.

 

* SIA "Alba" reģistrēta 1991.gadā. Tās pamatkapitālā ir 77 260 lati. Uzņēmuma dalībnieki ir gulbenieši Romāns Adamovičs ar 666, Gunta Brūniņa ar 196, Gulbenes pilsētas dome ar 1488, SIA "Kalmes 5" ar 1372, gulbenieši Zane Kārkliņa ar 71 un Raimonds Kārkliņš ar 70 kapitāla daļām. Katras kapitāla daļas vērtība ir 20 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

.......???

Stulbums vai totāla bezkaunība?...Lai sakārto un ievelk ūdensvadu un kanalizāciju pilsētā tur,kur tā nav vispār,lai cilvēki var normāli dzīvot!!! Un tikai tad,ja līdzekļi paliek pāri, var domāt par atjaunošanu vai uzlabošanu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 13:56

Kāpēc nevar naudu sadalīt, 1 milionu iedalīt Stradu pagastam savas saimniecības labiekārtošanai, bet 5 milionus Gulbenei, lai salabo vismaz pilsētas lietus kanalizāciju, kas nespēj uzņemt visu nokrišņu daudzumu,lietus laikā pa daudzām akām ūdens straumēm gāžās ārā.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 21:00

es

Varētu padomāt, ka Gulbenes pilsētā baigi jaunās trubas, ka tās regulāri ziemā neplīst un netiek remontētas. :))

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:50

.liels bizness, liela politika,liels stulbums vai liels izdevīgums?

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:46

w

Es dzīvoju rajona otra galā,bet kad lasu šos brīnumus tad liekas katiem kas izdomāja ir smadzenēs viena rieva kas ar lāpstu iesista. Esot vecas trubas un būšot jāremontē.Tad mainiet visas nost bet tāpēc jau nevajag vilkt no gulbenes.Vēl jau vajadzēs sūkņu stacijas un ne jau kaut kādas maziņās. Cik tas nemaksās jo mūsu celtnieki jau prot tāmes sastādīt.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:30

dzeltenie pastnieki

mēs laimē dzīvojam, mums visa ir tik daudz

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 09:52

Vietējās ziņas