Šķirotajiem atkritumiem Gulbenē - jauni konteineri, jo vecajos meta visu iespējamo 10

Šķiroto atkritumu konteineri tagad ir aizslēgti. Iemesls – attiecīgajos konteineros, kas paredzēti kartonam, papīram, stiklam un plastmasai, cilvēki meta iekšā visu, kas vien ienāca prāta, pat nešķiroto atkritumu maisus.
Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas ūdens un atkritumsaimniecības speciālists Jānis Šmoteks “Dzirkstelei” stāsta, ka pilsētā visos 28 atkritumu šķirošanas punktos ir uzstādīti jauni konteineri stiklam, plastmasai un papīram. “Tie ir slēdzami, lai nemestu iekšā to drazu, kas tika mesta iekšā šķiroto atkritumu konteineros. Plastmasas konteineros meta visu ko iekšā, piemēram, putuplastu, ko nedrīkst tur mest. Tāpēc savulaik pilsētas pārvalde rosināja iekļaut iepirkuma procedūrā šādu kārtību, un “Pilsētvides serviss” to ievēro - ir uzstādījis šādus konteinerus. Protams, cilvēkiem ir neērtības - ir jāpavada vairāk laika, lai, piemēram, saplēstu vai salocītu kartona kasti,” stāsta J.Šmoteks.
Viņš novērojis, ka ir cilvēki, kas tagad pat mēģina atlauzt šķiroto atkritumu konteinerus. “Atnāk ar televizora kasti un mēģina lauzt konteineru. Kad pasaku, ka vajag taču saplēst kartona kasti un ielikt iekšā, tad atbild – tas prasa laiku. Protams, vieglāk bija tad, kad varēja iemest visu kartona kasti konteinerā, bet tad konteiners jau uzreiz bija gandrīz pilns. Cilvēkiem ir jāmācās atkritumus šķirot pareizi. Ceru, ka cilvēki pieradīs un viss būs kārtībā,” stāsta J.Šmoteks.
Jāatceras, ka kartonam un papīram domātajā konteinerā drīkst mest arī grāmatas, bet bez cietajiem vākiem. Pirms šķiroto atkritumu izmešanas ieteicams uz konteinera izlasīt, ko tajā drīkst un ko nedrīkst mest.
Tagad šķirotie atkritumi tiek izvesti biežāk, nekā tas bija iepriekš. Ir noteiktas dienas šķiroto atkritumu konteineru izvešanai. Laukos no 1.oktobra līdz 1.maijam stiklu izved katra mēneša otrajā ceturtdienā, bet no 1.maija līdz 1.oktobrim – katra mēneša pirmajā un trešajā ceturtdienā. Pilsētā stiklu izved katras nedēļas ceturtdienā. Laukos plastmasu un kartonu izved katra mēneša pirmajā un trešajā ceturdienā, pilsētā - katras nedēļas pirmdienā un ceturdienā. 
“Stiklu izved retāk, jo visvairāk jau sakrājas tieši kartona un plastmasas atkritumi,” saka J.Šmoteks.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Soma

Kastes saplēšana aizņem laiku? Diez vai cilvēkam , kas tā domā, laiks tiek pilnvērtīgi pavadīts.

pirms gada, 2019.11.20 12:43

Aija

Bet nav jācieš kārtīgiem cilvēkiem. Piemēram,man kaimiņos sieviete rūpīgi sašķiro,samazgā un saliek lielā plastmasa maisā un kad pilns,lūdz lai pa ceļam aizved. Kā jūs domājat,kur tas cilvēks lai noliek to maisu? Loģiski,kā pie konteinera. Jo ielikt nevar. Kāpēc visu laiku no viena grāvja otrā. Nedzīvojam pilsētā,kā garām ejot,vari paņemt vienu trauciņu. Kāpēc nedomājam ar galvu? Kāpēc tīšu prātu atkal mudinam cilvēkus nešķiroti?

pirms gada, 2019.11.20 14:26

Acs

Pa tiem mazajiem caurumiem nevar iedabūt 5 l plastmasas ūdens pudeles - ne veselas, ne ar normālu spēku saspiestas. Atkritumu savācēji! Cilvēce dzīvo trešajā gadu tūkstotī, zondē kosmosu, turpretim jūs nespējat radīt normālus konteinerus un to savākšanas sistēmu! Tad pasmeļaties pieredzi ārvalstīs, kur gan viens, gan otrs ir noorganizēti civilizētā līmenī! Starp citu, tā, ka šajā sakarā liedz nevīžām iespēju izpausties:)!

pirms gada, 2019.11.20 14:55

ārzemes

problēma jau tāda, ka ārzemēs cilvēki ļoti strikti arī ievēro kā ir jāšķiro, cilvēki citi, ar citu domāšanu, Latvijā cilvēku domāšana jāmaina... kamēr nav nekādu ierobežojumu, tikmēr cilvēks Latvijā dara pa savam...

pirms gada, 2019.11.21 13:44

Atkritumu savācējiem

Veca patiesība: radiet servisu bez problēmām tā patērētājiem, tad problēmas automātiski pazudīs.

pirms gada, 2019.11.20 15:09

Ivis

Laicīgi varēja brīdināt, ka kartonu un plastmasas konteineriem samainītas krāsas. Kādā vakarā ar plkst.21:00 iztukšoju pusotru maisu plastmasas, pie tuvējās dzīvojamās mājas iedegās gaisma un ieraugu, ka plastmasu esmu sametusi pie kartona.. Paši vainīgi, ka nebrīdina laicīgi!!!!

pirms gada, 2019.11.20 20:24

Ineta

Jaliek kameras pilsetai naudas ir daudz un tad redzes kas ta met ,nejau visiem ir jacies.Nevis sez un kafijas dzer cik nakam cik dzer kafijas laikam ari bus javac parakstus lai atlaiz ,es domaju cik daudz cilveku nebutu jasez.

pirms gada, 2019.11.21 05:21

Aa

Kartonu un plasmasu var likt kopā. Tāpēc nesaprotu kāpēc tā debīlā firma uzlikusi konteineru ar tādiem tikai plasmasa pudelēm domātu caurumu vākā

pirms gada, 2019.11.21 17:47

Iedzīvotājs

Nesaprotu, ko var cilvēki cepties? Tāpat tie visi konteineri nonāk vienā mašīnā un vienā kaudzē pēc tam.

pirms gada, 2019.11.21 19:03

Aa

Ja tu domā ka atkritumi un šķiroti atkritumi nonāk vienā kaudzē tad tās ir muķības bet kartons ar plasmasa pudelēm gan tiek krauts vienā mašīnā bet tad uz vietas izšķirots

pirms gada, 2019.11.23 12:25

Vietējās ziņas