Skolā rīkos ekoloģijas festivālu

Gulbenes 2.vidusskolā 12.maijā pulksten 10.00 notiks ekoloģijas festivāls, kurā būs aicināti piedalīties skolēni no visa novada. "Tā būs iespēja skolēniem savstarpēji dalīties pieredzē un apmainīties ar savām zaļajām idejām," "Dzirkstelei" saka Gulbenes 2.vidusskolas direktores vietniece projektu darbā Dita Grigore.

Festivālā piedalīsies arī ārzemju viesi, jo no 10. līdz 14.maijam Gulbenes 2.vidusskolā ciemosies sadarbības partneri no Bulgārijas, Turcijas, Rumānijas un Itālijas. Gulbenieši ar šo četru valstu skolēniem sadarbojas jau otro gadu, piedaloties "Comenius" projektā "Tīras upes uz tīru jūru". Skolēni brauc ciemos cits pie cita, iepazīst ekoloģiskās problēmas katrā valstī, salīdzina tās, iemācās vienus un tos pašus zinātniskos terminus pielietot dažādu valstu valodās, veidojot kopīgu vārdnīcu. Nu pienākusi reize, kad sadarbības partneri viesosies Gulbenē. Šeit ieradīsies aptuveni 20 cilvēki - skolēni un skolotāji.  

"Ciemiņiem rādīsim savu valsti. Stāstīsim un parādīsim, kā mūsu mazā Krustalīces upe savus ūdeņus aiznes līdz Baltijas jūrai. Rādīsim Daugavas ieteku jūrā. Rādīsim arī pašu jūru. Ciemiņus vedīsim arī apskatīt smilšakmens atsegumus. Skolā kopīgi veiksim analīzes Krustalīces, Pededzes, Gaujas un Daugavas ūdens paraugu analīzes, salīdzināsim rādījumus," stāsta D.Grigore.

 

Nesen Gulbenes 2.vidusskolas delegācija viesojās Kubratas pilsētā Bulgārijā un iepazina turienes upes, ar tām saistītās ekoloģiskās problēmas un risinājumus. "Interesants bija dabas rezervāta apmeklējums Bulgārijas ziemeļos, kur varējām redzēt pelikānus," stāsta D.Grigore.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas