Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolās darbus plāno atbilstoši finansiālajām iespējām 1

Daudzus gadus barga komisija, kas izvērtē izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam, uz novada skolām nedodas. Izglītības iestāžu vadītāji, gada sākumā strādājot pie jaunā budžeta, rūpīgi izsver, kura klases telpa vai gaitenis remontējams, kādi mācību līdzekļi no jauna iegādājami. Līdzekļi visam tiek iestrādāti arī skolas budžetā, kas tālāk tiek novadīts uz novada domi.

Līdz mācību gada sākumam jau atlicis mazāk par mēnesi, tāpēc laikraksts “Dzirkstele” interesējās, ko skolās jau izdevies paveikt, lai strādāt būtu ērti ne tikai pedagogiem, bet arī skolēniem.

“Skolas vienmēr, strādājot pie sava budžeta pieprasījuma, norāda, kas konkrētajā skolā ir aktuāls. Liekot kopā gan novada domes plānošanas dokumentus, gan šo pieprasījumu, skolas tiek izvērtētas. Atbilstoši budžeta iespējām pieprasījums tiek vai nu atlikts, vai arī atbalstīts vai virzīts kaut kādā citā veidā. Ņemot vērā visus jaunos dokumentus, kas ir apstiprināti Ministru kabinetā, mums vēl rūpīgāk būs jāizvērtē visas skolas. Šobrīd lielās investīcijas nāk no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Tās atspoguļo valsts politiku. Investīcijas, piemēram, ir piešķirtas Gulbenes novada valsts ģimnāzijas fasādes sakārtošanai. Mazajām skolām līdzekļus valsts neparedz. Tomēr vērā ņemamas pašvaldības investīcijas saņem arī nelielās novada izglītības iestādes,” saka Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

Litenes pamatskolas direktore Sarmīte Locāne stāsta, ka šogad esot kapitāli izremontēta viena klases telpa, kurā notiek mūzikas un vizuālās mākslas nodarbības. "Katru gadu mūsu skolai tika atvēlēti pāris tūkstoši eiro remontiem, bet šogad darbus varam veikt par minimāliem līdzekļiem,” stāsta izglītības iestādes vadītāja. Gandrīz ir pabeigts remonts arī skolas otrā stāva telpās.

“Vajadzētu ķerties arī pie pirmā stāva telpu remonta, bet to darīsim tad, kad būs nauda,” saka S.Locāne.

Arī Druvienas pamatskolā katru gadu tiek izremontēta vismaz viena telpa. Šajā mācību gadā pārmaiņas ir piedzīvojusi viena telpa, kas paredzēta pirmsskolas grupas bērniem. Līdz 1.septembrim tiks izremontēts arī viens skolas lielais gaitenis. “Šo klases telpu izremontējām par saviem līdzekļiem, kurus mums izdevās atlicināt. Remontam tika izmantota arī bērnu vecāku saziedotā nauda. Finansējumu gaiteņa remontam tikām paredzējuši savā budžetā, tāpēc atteicāmies no visa cita. Šajā mācību gadā nepirkām, piemēram, jaunu datortehniku un tamlīdzīgi,” ar padarīto iepazīstina Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova.

Pārmaiņas piedzīvojusi garderobe Lejasciema vidusskolā. Direktore Ineta Maltavniece stāsta, ka budžetā bijis paredzēts lielajā skolas ēkā izremontēt garderobes telpu, kas remontu nebija sen piedzīvojusi.

“Viena klase mums skolā top vēl gaišāka un mūsdienīgāka. Tajā mācīsies pirmklasnieki. Šobrīd ir nošpaktelētas telpas sienas un griestiem uzlikts rīģipsis. Kad darbi būs pabeigti, sienas būs krāsainas, bet griesti – gaišāki. Šogad mums 1.klasē ir 11 bērni. Laukiem tas ir daudz,” saka Stāķu pamatskolas direktore Diāna Šķēla.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

būvnieks

rīģipsis - ja nemāk uzrakstīt tad jālieto: ģipškartona plāksnes, tas gan ir pēdiņās un to teikusi Stāķu pamatskolas direktore Diāna Šķēla

pirms 3 gadiem, 2016.08.19 10:36

Vietējās ziņas