Skolas ielas masīva Gulbenē rekonstrukcija: no ieceres līdz realizācijai vēl tālu 18

11.februārī bija organizēta tiešsaistes sanāksme, kurā varēja piedalīties visi interesenti, lai kopā ar projektētājiem un Gulbenes novada pašvaldības pārstāvjiem runātu par pilsētas Skolas ielas masīva būvprojekta iecerēm. Iedzīvotājiem bija un ir iespēja izteikt savas domas, priekšlikumus.

Tiešsaistē galvenais runātājs bija SIA “Projekts EAE” valdes loceklis Edgars Krūmiņš. Diskusija turpinājās ilgāk par stundu. Pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš komentēja, ka jau līdz šim mēnešiem ilgi ir domāts par to, kā novietot automašīnas Skolas ielas kvartālā. Tas viss pārrunāts ar māju dzīvokļu īpašnieku pilnvarotajām personām. Viņu domas ņemtas vērā.

Iedzīvotāji vaicāja, kad varētu sākties reāli darbi Skolas ielas kvartālā. Pašvaldības Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis sacīja – labākais scenārijs būs, ja šogad sāksies darbu pirmā kārta. Taču finansējums būvniecībai “vēl nav piesaistīts”. “Skatīsimies uz valstī pieņemtajiem lēmumiem, lai, tiklīdz būs iespējams, ķertos pie darbiem,” sacīja J.Barinskis.

Iedzīvotāji izjautā līdz niansēm

Tiešsaistes diskusijā tika akcentēts, ka Skolas ielas kvartāls Gulbenē ir tā saucamais “guļamrajons”, tas ir domāts galvenokārt gājējiem. Tā ir vieta, kur bērni bez bažām var pārvietoties un autovadītājiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Ar šādu domu arī tiks veikta sakārtošana un pārveide. Bija runa, ka ar krūmājiem varētu tikt nodalīta zaļā zona un vietas automašīnu novietošanai. Jauns akcents – apvienotais gājēju un riteņbraucēju ceļš no Blaumaņa ielas puses, kas tālāk virzās starp ēkām gar dīķi uz veikala “Maxima” pusi. Plānots sakārtot apļveida rotaļlaukuma segumu. Pašvaldības teritorijas plānotāja Anita Vaska ieteica domāt par bērniem paredzētās smilšu kastes norobežošanu, lai tur nevarētu iekļūt kaķi un suņi, kā arī par speciālu urnu izvietošanu suņu tualetes savākšanai. Tiks sakārtoti arī koki pie dīķa un teritorija.
Skolas ielas iedzīvotāju vārdā Anita Birzniece aktualizēja nepieciešamību tīrīt dīķi, J.Barinskis teica, ka to ņems vērā. Tāpat arī Skolas ielā ir nojumes veļas žāvēšanai, kuras iedzīvotāji izmanto, tāpēc ir jādomā arī, kā tās turpmāk izskatīsies, un ir jāparedz vieta konteineram, kurā iedzīvotāji var ievietot bioloģiskos šķirotos atkritumus. Izskanēja informācija, ka tiks veidotas pazemes atkritumu šķirošanas vietas. Tiešraides laikā tika atrādīts piedāvājums, kādi varētu izskatīties atpūtas soliņi un atkritumu urnas Skolas ielas kvartālā. Dalībniekiem bija iespēja izvēlēties, kuri varianti ir pieņemamāki.
J.Barinskis piebilda, ka būs jāparedz vieta statīviem velosipēdu novietošanai pie kvartāla diviem rotaļlaukumiem.
Vai vajag “gulošos policistus”?
Tika pārrunāts arī kādas iedzīvotājas aktualizētas jautājums par ātrumu ierobežojošo vaļņu iespējamo izvietošanu Skolas ielas kvartālā. E.Krūmiņš teica – viens paredzēts Blaumaņa ielas pieslēgumam. Dzīvojamā zona jau kā tāda paredz braukšanas ātruma ierobežojumus, viņš akcentēja.
Bija jautājums par ārkārtīgi slīpo brauktuvi blakus rotaļlaukumam. J.Barinskis skaidroja, ka notiks pielāgošanās, lai kaut cik izlīdzinātu reljefu un pati brauktuve un autostāvvietas nebūtu slīpumā.
Tika jautāts arī, vai pie mājas Skolas ielā 5/7 tiks veidota vieta automašīnu novietošanai, sašaurinot zaļo zonu. Atbilde bija apstiprinoša.
A.Vaska aktualizēja problēmu speciālā transporta piekļuvei dzīvojamajām mājām, piemēram, ja tiek izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. E.Krūmiņš sacīja, ka iedzīvotājiem ir divu veidu viedokļi – vieni ir par zaļās zonas saglabāšanu, nevis par autostāvvietu paplašināšanu. Citi domā gluži pretēji. Te esot jāvienojas pašiem iedzīvotājiem. E.Krūmiņš norādīja, ka iedzīvotājiem nav aizliegts automašīnas novietot, piemēram, Lazdu ielā. Nedrīkst pārkāpt ierobežojumus speciāli izveidotās stāvvietās.


Fakti

● Tiek izstrādāts Gulbenes Skolas ielas dzīvojamo māju kvartāla (nosacīti – Skolas ielā 5) būvprojekts. To pēc pašvaldības pasūtījuma (pagājušajā gadā izsludināta publiska iepirkuma rezultātā) veic Alūksnes SIA “Projekts EAE”. Šī firma veiks arī autoruzraudzību. Līgumcena – 17 175 eiro bez PVN.
● Skolas ielas kvartāla sakārtošanas projektā runa ir par pašvaldības zemi 20 411 kvadrātmetru platībā, tajā skaitā – iekškvartāla brauktuves garums ir 950 metri un brauktuves platība ir 8662 kvadrātmetri. Projekta realizēšanai pašvaldībai nav iespēju izmantot Eiropas Savienības fondu naudu. Projekta mērķis ir nolietoto brauktuvju un celiņu segumu atjaunošana, mūsdienīgas un drošas vides nodrošināšana apkārtējiem iedzīvotājiem, infrastruktūras pielāgošana mūsdienu vajadzībām.
● Paredzēts būvdarbus sadalīt divās kārtās: pirmajā kārtā notiks Skolas ielas pārbūve posmā gar ēkām 5/1, 5/9, 5/8 un izejā uz Lazdu ielu un Blaumaņa ielu divās vietās; otrajā kārtā Skolas iela tiks pārbūvēta posmā gar ēkām 5/2, 5/3, 5/4, 5/5, 5/6, 5/7 un izejā uz Skolas ielu.
● Ierosinājumus par Gulbenes Skolas ielas kvartāla projektu joprojām ir iespējams izteikt, zvanot vai rakstot projektētājam Matīsam Gaiķim (tālrunis 26634762, e-pasts “matiss.gaikis@projektseae.lv”).

Avots: Iepirkumu uzraudzības birojs un Gulbenes novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Lazdu iela

Piezemējieties realitātē! Lazdu ielā stāvvietas ir tikai knapi pašiem, nemaz nerunājot par brīvdienām, kad sabrauc radi no citurienes. Kā būtu ar šobrīd neizmantotā gruntsgabala ar nodegušā mājas pamatiem Blaumaņa 9(?), kas atrodas starp Lazdu un Kalpaka ielām iegādi un stāvvietas izveidošanu tur?

pirms 13 dienām, 2021.02.18 14:25

te ir darbs

Var iegādāties un veidot maksas stāvlaukumu kāds privātais. I bizness, i darba vieta apsargam

pirms 13 dienām, 2021.02.18 14:40

!!!

Diezvai Gulbenē ir kāds gatavs maksāt par stāvvietu.

pirms 13 dienām, 2021.02.18 15:13

ussr

vēl ir iespējams netālā nākotnē kapustingradā uzmaukt maksas ielas,nu pāris-pisnesmeņu centri ir-projektējam,nu ,ideja ir...

pirms 13 dienām, 2021.02.18 16:22

īpašnieks

kaut kāds murgs, kāpēc gar privātīpašumiem jālabo iebrauktuves. es arī gribu pie manas privātmājasn lai sakārto to

pirms 13 dienām, 2021.02.18 15:31

Jānis

Iepriekšējā komentārā nostrādāja Dzirksteles teksta redaktors, Īstos latviešu vārdus izlabo ar zvaigznītēm. :D Ir kur suņiem un viņu slinkajiem saimniekiem izkārnīties :)

pirms 13 dienām, 2021.02.18 18:43

!!! !!!

Tā pati, kas kopš ugunsgrēka ir suņu kakatava.

pirms 13 dienām, 2021.02.18 19:21

!!! !!!

Uzņēmējam varētu būt interese tur ierīkot garāžu kompleksu. BET - nav īstā vieta, jo tas šo vietu padarīs nepievilcīgu. Maksas stāvvieta? Diezin vai klientu nepietiekamības dēļ atmaksātos.

pirms 13 dienām, 2021.02.18 19:29

at

Šausmas. Visi vecie no miskastes savestie hlami tiek turēti māju pagalmos! Nav ne zaļumu, ne zāles, smirdīgi nobraukti auto salikti viens pie otra kā metāllūžņu šrotā. 20 m līdz veikalam, bet savu resno sēžamo liek mašīnā un brauc uz veikalu! Pie mājas nevar piebraukt ne vugd, ne ātrie, bardaks bardaka galā! Jo kāds muļķis aizbrauc uz Eiropu, ierauga bruği un te to pašu vajag. Gaisa tā jau nav, katram ubagam pa 2 hlamiem, bet garāžai vai stāvvietai naudas nav, tāpēc uz citu rēķina gādā savām hlamam vietu pie mājas.

pirms 13 dienām, 2021.02.18 19:54

ta

Smadzeņu tev muļķīt nav!

pirms 13 dienām, 2021.02.18 21:05

at

Pilnīgi piekrītu.

pirms 12 dienām, 2021.02.19 09:42

Jums ir pilnīga taisnība

un tagad šo vraku dēļ pagalma zaļo zonu piebruģēs pilnu, pat mazo pļaviņu starp Skolas ielu 5/9 un Blaumaņa ielu noasfaltēs lai tur būtu stāvieta šrotiem, bet ugunsgrēka gadījumā ugunsdzēsējiem pie mājas nepiekļūt visapkārt šroti.

Veloceliņi it kā laba doma, bet kāpēc pēc dīķa pagalma pārbuves projekta plāna,tiem ir jaiet šķērsām pāri taisni zaļajai zonai??, vai nevar visu atrisināt uz jau esošo trotuāru un braucamās daļas rēķina?

pirms 12 dienām, 2021.02.19 09:58

Gk

Lazdu ielas galā kur ir suņu d-ša vieta tā ir privātā zeme, labi kad nopļauj vismaz, vasarā zali.

pirms 12 dienām, 2021.02.18 23:09

!!! !!! to GK

Pirms raksti, kārtīgi izlasi! Protams, ka privātā. Kas liedz pašvaldībai to iegādāties, ja vien īpašnieks ir ar mieru pārdot? Kurš redz labāku pielietojumu šim gabalam pilsoniskās sabiedrības interesēs? Vienreiz tak to bardaku ar auto parkošanos un vietu trūkumu Skolas ielas mikrorajona DA daļā un Lazdu ielā vajag normalizēt! Ne sapņos gaisā, bet reālā situācijā. Ne tā?

pirms 12 dienām, 2021.02.19 14:24

acs

Šādi ilgi netiksim no vietas. Tagad, kad iedzīvotāju viedoklis ir ieskicēts, vai varētu lūgt GNP izstrādāt koncepta versiju un tad to piedāvāt iedzīvotājiem praktiskām korekcijām (iedzīvotāji uz savas”ādas” “bauda” šo situāciju līdz šim, tādēļ vislabāk zina, kas un kā būtu koriģējams, lai nākotnē varētu BAUDĪT tā rezultātu).

pirms 12 dienām, 2021.02.19 14:44

M

Šovakar, 20.02., uzugunsdzēsēju mašīna, nogriežoties no Lazdu

pirms 11 dienām, 2021.02.20 19:27

Skats pa Lazdu ielas 5. stāva logu

Šovakar, 20.02., ugunsdzēsēju mašīna, nogriežoties no Lazdu pa izeju uz Skolas ielas kvartālu, iesprūda “pudeles kaklā” pie konteineriem izejas abās pusēs noparkoto auto dēļ. Divi ugundzēsēji aizskrēja tālāk uz siltināto zaļo māju, ugunsdzēsēju mašīna atpakaļgaitā knapi varēja apgriezties Lazdu izejas T veida krustojumā uz Lazdu ielas noparkoto mašīnu dēļ, tad traucās pa Blaumaņa ielu, lai pirms Skolas-Nākotnes ielām pa iebrauktuvi no laumaņa ielas piebrauktu zaļajai mājai no pretējās puses. Izdevās? Protams, arī šādi nē! Laikam tur arī bija “pudeles kakls”... Tāds, lūk bardaks šajā pilsētas zonā.

pirms 11 dienām, 2021.02.20 19:46

Vietējās ziņas