Skolas jau tagad uzrunā nākamos pirmklasniekus 14

Šogad mācības skolās uzsāka par 241 skolēnu mazāk nekā pērn. "Mēs prognozējām, ka skolēnu skaits būs jūtami mazāks, bet tas tomēr izrādījās nedaudz lielāks nekā domājām," atzīst novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

Diskusija būs atvērta Gulbenes novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputātiem tika sniegta informācija par skolu piepildījumu šajā mācību gadā.

 

Viņš stāsta, ka deputāti, redzot skolu piepildījumu, tālāk lems, kā rīkoties. "Komitejas sēdē diskusija būs atvērta. Deputāti vērtēs skolu piepildījumu un lems par tālākām darbībām, izejot no šī straujā skolēnu skaita samazinājuma. Tad redzēs, vai tiks virzīti tālāk kaut kādi jautājumi vai lēmumi par kādas skolas statusa maiņu vai citām rīcībām," saka A.Šķēls.

 

Savukārt Gulbenes vidusskolā, Gulbenes 2.vidusskolā un Bērzu sākumskolā jau tagad uzrunā nākamos pirmklasniekus, tos, kuri pašlaik iet sagatavošanas grupās bērnudārzos, aicinot uz tikšanos ar skolotājām un iepazīstinot ar skolu.

 

A.Šķēls domā, ka tā ir diezgan mērķtiecīga darbība, lai skolas sev piesaistītu potenciālos pirmklasniekus. "Bērnu sagatavo darbam pirmajā klasē pirmsskolas izglītības iestāde, bet šis vienkārši ir skolu brīvprātības žests, protams, ar tālejošu mērķi. Ja vecāki uzskata, ka tas viņa bērnam dod kaut kādu pienesumu, kāpēc gan ne?" saka A.Šķēls.

 

Sola palīdzēt iemācīt lasīt un rakstīt

Piemēram, Gulbenes vidusskolā vecākiem ir dota iespēja šajā mācību gadā trīs reizes mēnesī vest savu bērnu pie skolotājām Elitas Reinsones vai Lienītes Leišavnieces, kuras vecākiem sola palīdzēt bērnam iemācīt šī gada laikā rakstīt un lasīt. E.Reinsone atzīst, ka šādā veidā viņa veic brīvprātīgo darbu, kas patiesībā neietilpst viņas tiešajos darba pienākumos.

 

"Ja bērnam vajadzīga palīdzība, tad es palīdzu. Ir vecāki, kas uzticas tikai bērnudārzam, bet es zinu, ka ir bērni, kam, atnākot uz skolu, iet ļoti grūti. Bet bērnam ir vieglāk, kad viņš, atnākot uz 1.klasi, jau pats var izlasīt, līdz ar to viņam pašam ir vieglāk strādāt. Arī man ir vieglāk, tāpēc mēs ar skolotāju Lienīti Leišavnieci bērndārzniekus sāksim mācīt jau tagad, lai viņiem pašiem 1.klasē būtu vieglāk," saka E.Reinsone.

 

Vecāki priecīgi

Uzrunātie potenciālo pirmklasnieku vecāki "Dzirkstelei" neslēpj prieku, ka ar viņu bērniem šajā mācību gadā vēl tiks strādāts papildus skolā. Lauras mamma Marina Pitiļeviča atzīst, ka jau pirms laba laika ar vīru domājuši, kam lūgt palīdzību palīdzēt sagatavot bērnu skolai, jo mājās ir otrs mazulis, kas prasa uzmanību un laiku.

 

"Šķiet, ka bērnudārzā tik daudz neiemāca, cik vajag. Tas ir liels pluss, ka skolotāji sola palīdzēt iemācīt bērnam lasīt un rakstīt," uzskata M.Pitiļeviča.

 

Viņa jau ir nolēmusi, ka meita mācīsies Gulbenes vidusskolā. "Pirmkārt, šī skola ir vistuvāk mūsu mājām un man tas ir svarīgi, otrkārt, šajā skolā mācījās arī meitas tētis," saka M.Pitiļeviča.


Savukārt kāds tēvs atzina, ka viņam kā vecākam tas ir tikai pluss, ja skolas savā starpā konkurē un katra cenšas piedāvāt no savas puses to labāko risinājumu un palīdzību.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

dārziņā gājēja

nu nez nez par to otro dārziņu, ne es biezā, ne sabiedrības krējums, bērns iet otrajā dārziņā, jau otrais, nekāda šķirošana nenotiek, visos pasākumos ar runāšanu piedalās pilnīgi visi bērni, priekšnesumos dejo visi bērni, un zīmējumus un apsveikumus darina visi bērni, tāpēc ja nu kādam šķiet ka tajā nonicinātajā otrajā dārziņā kādam nepatīk var tak uz pirmo dārziņu vai trešo pārcelt..
un par skolām man arī prieks, kad dāziņā sagatavošanas grupā nāca skolotāja uz dārziņu un ņēma bērnus kuri potenciāli varētu iet viņas klasē, veda uz skolu un tad vecāki brauca uz skolu pakaļ, ne vecākiem darbs jākavē, ne galva jālauza kā aizvest.. man ļoti patika..
bet nu Gulbenieši jau tāda tauta.. nedod ēst, dot tik kādu apriet.. žēl ka necienām neko SAVĀ pilsētā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 13:23

Janka

mēs par Gulbenes 3.astoņgadīgo skolu!!! (mana pirmā skola) žēl ka tas viss ir tikai vēsture!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 12:44

tā ir!!! ko tad tu tur vēl 2.dārziņā dari? ir taču izvēles iespējas :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 08:44

tā ir!!!!!!

Tā notiek 2.dārziņā. Jau gadiem tiek kultivēta padomijas sistēma...

pirms 9 gadiem, 2011.09.28 07:41

mamma arī

var jau būt ka kādai mammai tā liekas, ka bērnus šķiro... Man iet pirmajā dārziņa jau sagatavošanas grupiņā un visus gadus pasākumos uzstājas VISI grupiņas bērni.

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 22:02

arī mamma

Te nu gan piekrītu,pilsētas dārziņā dikti tiek dalīti sabiedrības krējuma un ''parasto'' vecāku bērni.:( Reizēm riebjas iet uz pasākumiem,jo visi dzejoļi,dziesmas utt tiek ''smalko''vecāku bērniem. Tie parastie jau netiek laisti pie vārda un bērni to lieliski saprot,pārdzīvo.
Nožēlojami.

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 19:33

Mamma

labākais Gulbenes novada bērnudārzs ir Stāķu pirmsskolas izglītības iestāde.
To varu apliecināt ar pilnu atbildību un personīgo pieredzi- viens bērns gāja dārziņā pilsētā, otrs Stāķos. Stāķos attieksme bija izcila. Bērni netika dalīti pēc principa- parasto un īpašo vecāku bērni, kā tas bija Gulbenē. Tāpat- tikai iemācīts daudz, daudz vairāk.

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 19:05

Bērnudārzā iemāca ļoti daudz, tikai regulāri ir jāapmeklē nodarbības un pašiem vecākiem arī ir jāpalīdz bērnam mācīties.Daudzi vecāki domā, ka tikai skolotājiem ir jāmāca viņu mīluļi.

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 16:09

1.bērnudārzā iemāca visu! Ja kādā neiemāca, tad arī lūdzu konkrētību.

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 20:42

diez vai nu tā ir, ka bērnudārzā neiemāca cik vajag.

pirms 9 gadiem, 2011.09.26 20:40

Vietējās ziņas