Skolas meklē augļu piegādātājus 4

Arī šogad tāpat kā pērn daudzas Gulbenes novada skolas ir pieteikušās dalībai programmā "Skolas auglis", lai ar 1.novembri skolēni varētu saņemt svaigus augļus vai dārzeņus par brīvu. Skolu direktori atzinīgi vērtē šo programmu, tikai problēma ir atrast piegādātājus.

Šogad svaigos augļus var saņemt ne tikai jaunāko klašu skolēni, bet arī skolēni no 7. līdz 9.klasei. Paredzēts, ka skolēni katru dienu par brīvu saņem 100 gramus augļu vai dārzeņu.  

Neiztur prasības

Pērn deviņām mūsu novada skolām augļus piegādāja SIA "Vecpāpani" īpašnieks Māris Brencis (Rankas pagasts), bet šogad vairs ne.

 

 M.Brencis skaidro, ka šogad ir izveidojusies tāda situācija, ka viņš, pirmkārt, nav izturējis prasības. Lai varētu piedalīties šajā programmā un skolām piedāvāt savus augļus vai dārzeņus, piegādātājam ir jābūt reģistrētam augļu un dārzeņu integrētās audzēšanas reģistrā. Otrkārt, viņam šogad nav ābolu gads.

 

"Pērn es deviņām skolām piegādāju ābolus un viss bija kārtībā, šogad nedrīkstu piedalīties. Jo tālāk mēs ejam, jo arvien lielākas prasības tiek uzstādītas vienkāršam audzētājam. Bet es rokas nenolaižu, pa ziemu centīšos sakārtot nepieciešamo dokumentāciju un ceru, ka nākamajā gadā atkal varēšu startēt," saka M.Brencis.


Lauku atbalsta dienesta mājas lapā ir uzsvērts, ka augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 kilometriem.

 

Ziemeļaustrumu reģionālo lauksaimniecības pārvaldies vadītāja Saulcerīte Indričeva atzīst, ka prasības piegādātājiem ir, bet tās nav neizpildāmas.


Šim mācību gadam par 100 gramiem augļu un dārzeņu piegādātajam tiek maksāti 10 santīmi, par produktu asortiem - 12 santīmi. Augļu un dārzeņu sadale skolās ir paredzēta trīs reizes nedēļā līdz nākamā gada 9.martam.

 

Vietējie ražotāji šogad izpalīdzēt nevar

Stāmerienas pamatskolas direktore Inese Socka "Dzirkstelei" stāsta, ka tiek meklēts iespējamais piegādātājs, bet pagaidām neveiksmīgi. Arī pērn skola bija pieteikusies šajā programmā, bet diemžēl piegādātāju neatrada.

 

"Ir ļoti lielas problēmas atrast piegādātāju. Saprotu, ka lielajām Rīgas skolām piegādāt augļus un dārzeņus ir ļoti izdevīgi, bet mazajām lauku skolām apjoms ir mazs, līdz ar to piegādātāju atrast ir sarežģīti. Vai kāds ir ar mieru atvest regulāri piecus kilogramus ābolu uz Stāmerienu. Neviens. Apjoms ir mazs, un tur ir tā problēma, bet mēs pašlaik mēģinām apzvanīt piegādātājus," stāsta skolas direktore.


Arī K.Valdemāra pamatskolas direktore Ērika Ivanova saka, ka piegādātāju vēl meklē. Pagājušajā gadā skolai augļus piegādāja SIA "Vecpāpani". "Tagad piegādātāju mēģināsim meklēt no kāda kaimiņu novada," saka Ē.Ivanova.


Arī Gulbenes novada valsts ģimnāzija un Gulbenes Bērzu sākumskola vēl nav atradusi piegādātāju. Pērn Bērzu sākumskolas skolēniem āboli tika piegādāti no Viļakas.

 

"Cik zinu, viņiem neatmaksājās vest mums augļus," saka skolotāja Ilze Petrovska.


Savukārt Rankas pamatskolai ir izdevies atrast piegādātāju, bet no cita novada, kurš skolēniem piegādās ābolus.

 

"Vietējie ražotāji mums šogad nevarēja palīdzēt. Izdevīgāk, protams, būtu no vietējiem, jo ceļš būtu īsāks, atvest produkciju varētu biežāk, bet nekā," saka skolas direktore Laima Braše.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Nu bet

"Pērn es 9 skolām piegādāju ābolus un viss bija kārtībā, šogad nedrīkstu piedalīties. Jo tālāk mēs ejam, jo arvien lielākas prasības tiek uzstādītas vienkāršam audzētājam. Bet es rokas nenolaižu, pa ziemu centīšos sakārtot nepieciešamo dokumentāciju un ceru, ka nākamajā gadā atkal varēšu startēt," saka SIA "Vecpāpani" īpašnieks M.Brencis.
--------------------------------------------------
Ne jau premjers V.Dombrovskis vai Romas pāvests neļauj, bet gan VIETĒJO kantoru tantes NEĻAUJ ...par lielām algām tup kantoru aizgaldos, lai ***u zemniekus!
Skaisti!
Tanī pat laikā neviena kantora govs neredz kādus ķimizētus mēslus ieved Latvijā no malu malām.

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 19:17

stulbā birokrātija - dārzi ar āboliem pilni, bet nedrīkst......

pirms 9 gadiem, 2011.10.13 17:11

Bet vai tad Jūs skolas nevarat apvienoties , lai nav jāved tie pieci kilogrami. Jūms ir autobusi kas brauc uz Gulbeni un arī šogad uz Balviem uz peldbaseinu. Vislielākās izmaksas rada taču transporta izmaksas

pirms 9 gadiem, 2011.10.12 18:00

Vietējās ziņas