Skolās skan pēdējais zvans 11

Absolventi atzīst, ka tagad domas ir tikai un vienīgi par eksāmeniem
Piektdien skolās bija svētku diena - atskanēja pēdējais zvans. Vidusskolēni un arī daļa 9.klašu skolēni šādā veidā atvadās no skolas, nododot savu stafeti jaunāko klašu audzēkņiem. Bet jau nākamnedēļ 9. un 12.klašu skolēniem sāksies eksāmenu laiks. Vairāk foto šeit.

Ieejam finiša taisnē Gulbenes 2.vidusskolā skolēni bija parūpējušies un aktu zālē uz grīdas izveidojuši krāsainu smaržīgu pēdējo ziedu zvanu, tā radot svētku noskaņu ikvienā. Pēdējā zvana dienā uz jautājumu, ko Gulbenes 2.vidusskolas 12.klases absolventiem Vladimiram, Vadimam un Kasparam nozīmē šī diena, viņi saka, ka tas ir mirklis, kad tiek ieiets tādā kā finiša taisnē. Puiši atzīst, ka domas tagad ir tikai un vienīgi par eksāmeniem. Viņi neslēpj, ka pirms tiem izjūt uztraukumu. Vairāk puišus satrauc tieši angļu valodas un matemātikas eksāmeni.


Gulbenes 2.vidusskolā pēdējā zvanā svinīgajā atklāšana skolēnus uzrunāja direktores vietniece izglītības jomā Tatjana Pētersone, sakot, ka pēdējais zvans vienlaikus ir priecīgi un skumji svētki, jo ir pienācis brīdis atvadīties no tik pierastā dzīves ritma, no bērnības, bet priekšā atveras plašs dzīves ceļš.
Savukārt skolēni teica paldies vārdus saviem skolotājiem, bija smaržīgi ziedu pušķi un laba vēlējumi.

Mazāk izvēlas kārtot eksāmenu fizikā un ķīmijā.

 

Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības metodiķe Baiba Muceniece stāsta, ka vidusskolēni kārto trīs obligātos centralizētos eksāmenus - latviešu valodā un literatūrā, matemātikā un svešvalodā.

 

"Ceturtais viņiem ir izvēles eksāmens. Visiecienītākais mūsu novadā 12.klašu beidzējiem ir izvēles eksāmens ģeogrāfijā. To izvēlējušies kārtot 112 skolēni, eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē izvēlējās kārtot 86 vidusskolu beidzēji, bet eksāmenu biznesa ekonomiskajos pamatos kārtos 72 skolēni," stāsta B.Muceniece.


Viņa saka, ka mazāk vidusskolēni izvēlas kārtot fiziku un ķīmiju.

 

"Kaut gan salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem paliek tomēr vairāk skolēnu, kas tomēr izvēlas kārtot eksāmenus fizikā," saka B.Muceniece.


Pirmais eksāmens 12.klasēm būs pirmdien angļu valodā. Savukārt 9.klases skolēnus pirmais eksāmens sagaida 24.maijā latviešu valodā. Kopā 9.klasēm jākārto četri eksāmeni - latviešu valodā, matemātikā, svešvalodā un Latvijas un pasaules vēsturē.


Šogad eksāmenus kārto 325 12.klašu skolēni un 265 9.klašu skolēni. Slimības dēļ no valsts pārbaudījumu kārtošanas atbrīvoti 12 9.klašu audzēkņi un 12 12.klašu skolēni.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

absolvents

mudjilas. :)
2.vsk.lielaka rajona.
ja vajag, varu noorganizet publisku galeriju ar visu Gulbenes skolu absolventiem - sportiska palit - jusu atvasem. sodien tas briest ;)
visas skolas vajagot apbraukat...haha

pirms 9 gadiem, 2011.05.27 12:11

Hei!

Klipārt, a kas bija pirmajā bildē, kuru nomainīja...

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 23:07

Tak ejiet uz Domi, prasiet Janai Igavenai bildes no citam skolam. sabiedrisko att. specialisti un jauniesu specialisti lai strada, par ko algu maksa nodoklu maksataji

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 13:13

vot,arī piekrītu!

Šoreiz tieši attiecīgā skola izcelta, tāpat kā mūždien bāž acīs bildes ar 1.bērnudārzu...
Pfff! It kā citu mācību iestāžu pilsētā nebūtu.
Laikam jau kāds svarīgs darbinieks vai rada gabals mācās....

pirms 9 gadiem, 2011.05.23 08:45

es

Es arī domāju, kāpēc galerijā tikai 2. v-sk. bildes? varēja no katras novada skolas pa bildei. Vai tad nevar noorganizēt? Tad es saprastu virsraksta būtību.

pirms 9 gadiem, 2011.05.22 21:42

.....

... kāpēc raksts tikai par 2. vsk., bet nosaukumā - skolas??? Vai tad citur nekas nenotika????

pirms 9 gadiem, 2011.05.21 12:21

klipārts

Attēls nomainīts. Viss kārtībā. Dzirkstelieši malači- tomēr "drēbi pazīst", ja kas.....

pirms 9 gadiem, 2011.05.20 23:00

klipārts

Kurš šajā foto saskata interešu konfliktu jeb žurnālistu ētikas pārkāpumu? Vai es kļūdos?

pirms 9 gadiem, 2011.05.20 21:00

Vietējās ziņas