Skolēni būvē robotus 1

Robotu būves seminārā skolēni apguva teorētiskos robotu uzbūves, elektronikas un programmēšanas pamatus un veidoja sumo robotus.

Semināru, kurš notika Gulbenes novada valsts ģimnāzijā, vadīja pārstāvji no Tartu Universitātes angļu valodā. Viņi demonstrēja dažādus robotus, kā arī palīdzēja skolēniem programmēt, izmantojot līdzi atvesto aparatūru. Skolēni piedalījās arī savstarpējā sacensībā.


Seminārā jaunieši darbojās aizrautīgi un ar lielu interesi. 1.vietu sacensībā ieguva ģimnāzistu Jāņa Guobja un Raivja Pētersona robots, 2.vietu - Gundegas Miķelsones, Ances Skopanes un Laumas Silaunieces robots. Par nieka centimetru no 2.vietas atpalika Alvja Amantova un Jāņa Ozoliņa programmētais robots.


1. un 2.vietas ieguvēji un skola dāvanā saņēma robotus, kurus būs iespēja uzlabot un sagatavot lielajām robotu sacensībām, kuras notiks Rīgā un Tartu. Ģimnāzisti atzīst, ka seminārs bijis ļoti interesants un viņi labprāt tādu apmeklētu vēlreiz.

 

"Vienmēr ir aizraujoši uzzināt kaut ko jaunu," saka 11.klases audzēkne Līga. Savukārt 9.klases skolniece Inese pārliecinājusies, ka robotika ir ļoti aizraujoša, tā esot interesanta gan meitenēm, gan zēniem. "Uzskatu, ka šādas mācības varētu rīkot biežāk un dibināt skolā pulciņu," viņa domā. Reinis, kurš mācās 9.klasē, atzīst, ka ir ieguvis zināšanas par robotu programmēšanu un redzējis dažādus robotu veidus.


Robotu būves seminārus organizē Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Tartu Universitāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

V. (Valdis)

Malači! Paldies visiem, kuri organizēja šo pasākumu, labprāt būtu bijias kopā ar Jums!

pirms 8 gadiem, 2012.04.18 20:33

Vietējās ziņas