Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni “ēno” uzņēmumos un iestādēs 1

Gulbenes novadā pirmo reizi notiekot Karjeras nedēļai, skolēniem vakar, 9.oktobrī, bija iespēja iepazīt dažādus Gulbenes novada uzņēmumus un iestādes.

Iespēja apmeklēt uzņēmumus un iestādes tika organizēta ar domu palīdzēt izvēlēties sev interesējošo nozari un iepazīties tuvāk ar tās darbību. Kopskaitā jaunieši varēja izvēlēties viesoties apmēram 40 dažādu nozaru novada uzņēmumos un iestādēs.

20 skolēni apmeklēja Zemessardzes 25. Kājnieku bataljona štābu Gulbenē. Skolēni varēja iepazīties ar zemessardzes darbu, viņiem tika demonstrēti vienības rīcībā esošie ieroči un ekipējums, kā arī tika uzdots izplānot militāru uzdevumu.

“Ēnotāji” šajā dienā bija arī Gulbenes policijas iecirknī. Šeit skolēni iepazinās gan ar patruļdienesta, gan satiksmes uzraudzības rotas, gan arī nepilngadīgo lietu inspektoru darbu. Gan Lejasciema vidusskolas, gan Gulbenes vidusskolas jaunieši, kas “ēnoja” policijā, atzina, ka viņiem bijis interesanti ielūkoties policistu ikdienas darbā, jo īpaši tāpēc, ka arī pašiem ir vēlme saistīt savu dzīvi ar šo profesiju.

Arī “ēnotāji”, kas viesojās pie mums, “Dzirksteles” redakcijā, bija noskaņojušies iepazīt žurnālistu darbu, lai izprastu, cik viegla vai sarežģīta ir šīs profesijas pārstāvju ikdiena. “Dzirkstelē” viesojās Lejasciema vidusskolas audzēknes Vika Bambule, Monta Pavlova, Līva Tuļķe un Gulbenes 2.vidusskolas skolēni Aivija Alekse, Sannija Laine Dzērve un Modris Kalniņš. Jaunieši atzina, ka žurnālistu darbs ir gan interesants, gan sarežģīts, tomēr kāds varbūt dienās arī varētu būt žurnālists. Jaunieši ar interesi iesaistījās arī ielu aptaujā un palīdzēja žurnālistei sagatavot rakstu.

SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” pārstāvis Raitis Melderis stāsta, ka arī viņam bija 4 “ēnas”. Šajā dienā uzņēmuma darbību bija ieradušies iepazīt arī jaunieši no Jaungulbenes, kas mācās par tūrisma speciālistiem. “Jauniešus iepazīstinājām ar uzņēmuma darbu. Viņiem bija arī iespēja vadīt ekskursiju, organizēt pasākumu Papardes stacijā, kā arī būt klāt dažādos citos ikdienišķos darbos," stāsta Raitis Melderis.

Jāpiebilst, ka šajā pašā dienā skolēni devās arī orientēties, lai iepazītu vairākas darbavietas un uzņēmumus savā pagastā vai pilsētā. Pilsētā skolēniem bija jāatrod 20 uzņēmumi un iestādes, kā arī jāizpilda dažādi uzdevumi. Orientēšanās skolēniem šķita aizraujoša, viņi atzina, ka visi objekti viņiem ir zināmi un grūtības tos atrast nesagādā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

skolotāja

Mūs mācību gada sākumā instruāja, ka karjeras nedēļas sakarā nedrīkst lietot vārdu ,,ēnas", ,,ēnot", ,,ēnu diena" utt. Var saukt pie atbildības par ideju zagšanu.

pirms 5 gadiem, 2014.10.13 13:41

Vietējās ziņas