Skolēni izspēlē vēlēšanas

Gulbenes 2.vidusskolā šodien viss notika kā īstās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. 12.klašu audzēkņi izspēlēja un guva priekšstatu, kā notiek balsošana.

Vēlēšanu zīmes skolēni aizpildīja speciālās kabīnēs un meta urnā. Vēlēšanu reģistrāciju veica paši skolēni.12.klašu skolēni ir pilngadīgi un 6.jūnijā viņi pirmo reizi piedalīsies gan Eiropas Parlamenta, gan Gulbenes novada domes vēlēšanās.

 

"Tā ir mācību metode, kas veicina pilsonisko aktivitāti. Skolēni paši kļūst par deputātu kandidātiem, paši aģitē, paši piedalās vēlēšanās," skaidro Gulbenes 2.vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Iluta Podziņa.


12.a klases skolniecei Kristīnei Timeniecei šāds mēģinājums šķiet ļoti lietderīgs. Viņa stāsta, ka pirms tam par vēlēšanām nebija tā īsti aizdomājusies.

 

"Vēlēšanu simulācijā varēju iepazīties, kā viss notiks īstajās vēlēšanās. Jau iepriekš vajadzēja padomāt par partijām un savu izvēli. Tagad esmu lietas kursā, kā šis process notiks 6.jūnijā. Vēlēšanās es noteikti piedalīšos, jo mana balss var būt izšķiroša."

 

Viņa piebilst, ka vēl nav izšķīrusies starp diviem partiju sarakstiem, kas kandidē uz Gulbenes novada domes vēlēšanām.


Arī 12.a klases skolniece Ksenija Pole uzsver, ka uz vēlēšanām noteikti ir jāiet.

 

"Pati balsošu pirmo reizi, bet tā kā skolā notika vēlēšanu simulācija, tad es tagad zinu, kā tur viss notiks. Apmēram arī zinu, par ko balsošu," teic K.Pole.

 

Arī Arta Pundure no 12.c klases uzsver, ka šāds vēlēšanu ģenerālmēģinājums ir lietderīgs, jo viņa ir uzzinājusi, kā viss notiek dzīvē.

 

"Es jau biju iedomājusies, kā notiek vēlēšanu process. Vēlēšanu simulācijā pārliecinājos, ka savos pieņēmumos neesmu kļūdījusies. 6.jūnijā noteikti došos vēlēt, bet vēl gan neesmu izlēmusi, par ko balsošu," saka A.Pundure.

 

Vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=14284

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas