Skolēnus sagaida ar jaunumiem 7

Novada skolas pilnveido materiālo bāzi
Tikai pāris dienas, un visās novada izglītības iestādēs zvans aicinās uz pirmo stundu jaunajā mācību gadā. Tāpat kā katru gadu arī šogad katra skola skolēnus, viņu vecākus un pedagogus sagaida ar kaut ko jaunu.

"Dzirkstele" jau informēja, ka, piemēram, Stāķu pirmsskolas izglītības iestādē pēc ilgāka pārtraukuma pēc vecāku iniciatīvas ir atjaunota nakts grupa, ka Ozolkalna pamatskolā ir izveidota pirmsskolas izglītības grupa četrus, piecus un sešus gadus veciem bērniem. Lizuma vidusskola var lepoties ar restaurētu skolas gaiteni, saglabājot pils noskaņu.  

Iekavēts darbs futbola laukumā

Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova stāsta, ka jaunums būs jaunais futbola laukums, ko diemžēl nav izdevies pabeigt līdz mācību gada sākumam.

 

"Bija plānots, ka laukums būs pilnībā gatavs, bet no mums neatkarīgu iemeslu dēļ laukuma izveide ir uzsākta tikai tagad," saka V.Černoglazova.

 

Jaunajā mācību gadā skolas pedagogu kolektīvs ir apņēmies turpināt un pilnveidot jau pagājušajā mācību gadā uzsāktās pozitīvās pedagoģijas ievirzes. Turpināsies pieredzes apmaiņa ar citām Latvijas skolām, kur arī mācību procesu vēlas organizēt nedaudz citādāku, nekā tas ir bijis līdz šim.

 

"Mums šogad skolā nav bijis plašs remonts. Izremontētas ir tikai klašu telpas. Esam iegādājušies elektriskās klavieres, kas skolai bija ļoti nepieciešamas. Tās tiks izmantotas gan mācību stundās, gan dažādās ārpusstundu nodarbībās un pulciņos, jo skolā darbojas gan jaunāko klašu koris, gan ansambļi," stāsta Litenes pamatskolas direktore Sarmīte Locāne.

 

Līdzekļus šim pirkumam, kā arī jaunam kopētājam piešķīrusi Litenes pagasta pārvalde. Veikta arī skolas apkārtnes apzaļumošana.

 

"Šogad nedaudz skumju noskaņu rada fakts, ka pirmo gadu skolas vēsturē 1.klasē mācības neuzsāks neviens skolēns," piebilst direktore.

 

Absolventi sarūpē virtuālu sveicienu

Savukārt Tirzas pamatskola 1.septembrī visus pārsteigs ar skolas bijušo absolventu virtuālu sveicienu jauno mācību gadu sākot.

 

"Skolā notika akcija "Tevi sveic tava bērnības skola". Tās laikā esam saņēmuši daudz vēstuļu no kādreizējiem skolas absolventiem ar dažādām dzīves atziņām un novēlējumiem," stāsta Tirzas pamatskolas direktore Svetlana Ziepniece.

 

Skolā ir atjaunots grīdas segums sporta zālē, jo ir pagājis noteikts laiks un segums paspējis nolietoties. Seguma atjaunošana veikta par saziedotajiem līdzekļiem.

 

Gulbenes 2.vidusskolas direktore Tamāra Briede stāsta, ka visiem mācību kabinetiem ir
nomainītas durvis. Ir nojauktas vecās sienas, lai tādējādi veidotu skaistākus skolas gaiteņus. Gaiteņos ir ieklāts jauns linolejs un ierīkotas uzbrauktuves skolēniem, kas pārvietojas ratiņkrēslā.

 

"Saviem spēkiem skolas jaunajā korpusā izremontējām kāpņu telpu. Pie skolas paši nobruģējām laukumu, lai tādējādi paveiktu celtnieku nepadarīto," stāsta direktore.

 

Ierīko novērošanas sistēmu

Annas Sakses Lejasciema vidusskolas direktore Ineta Stāvavena ir gandarīta, ka ir izdevies nokomplektēt gan 1., gan 10.klasi. 1.klasē šogad mācīsies 13 skolēni. Arī 10.klasē būs tāds pats skolēnu skaits. Pirmo gadu vidusskola īstenos speciālās izglītības programmu bērniem ar traucējumiem.

 

"Programmā ir nepieciešams logopēds, īpaši sākumskolas klasēs. Lejasciema pagasta pārvalde mums apmaksā logopēdu ar 0,5 slodzi," stāsta direktore.

 

Pirms jaunā mācību gada sākuma skolā ir izremontētas divas klases, kā arī sagatavotas telpas un pasūtītas pirmās planšetes skolas muzejam. Līdz šim skolā muzeja nebija. Skolas internātam ir iegādātas gan mēbeles, gan sarūpēts jauns mīkstais inventārs. Tas pirkts par naudu, ko izdevies iegūt, vasarā izīrējot interneta telpas. Skolēnu drošībai skolā ir ierīkota arī video novērošanas sistēma, lai redzētu, kas ienāk skolā, kas notiek skolas gaiteņos.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kei

sevišķi toletes un gaiteņi un skolas fasāde mammamija:) D

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 17:04

mamma

Skola ir skaista un mūsdienīga ar moderni aprīkotiem mācību kabinetiem. Zāles izskats jau nav visa skola! Tantei un saimniekam(vienā personā) ir grūtības ar pareizrakstību.

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 16:48

Nu nezinu gan.Vakar biju skolā.Tīra ,izkrāsota.Kas gan vēl būtu tur nepieciešams???

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 16:22

Tante

Es arī esmu šokā par 1.vsk iekšpusi nu kautkas traks,sporta zālē apmetums birst mutē.Vēl īsts komunisms tur ir varbūt tur var vest kā vēsturiskā ekskursijā bērnus no citām labākām skolām un oar to saņemt kādu kapeiku :) .Sen bij laiks sākt ko darīt vai tā ir palaista pa nolemtības taku???

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 12:19

saimnieks

bet kā parasti 1vidusskola neko šogad ,vispār cik drausmīga isktās gan iekšpusē gan ārpusē nu tik sliktā stāvoklī skola ,vajadzētu to direktoru pamainīt nekādas atīstības šai skolai, kāda bija 30 gadi atpakaļ tāda arī tagad , padomājat deputāti vai jūms patiktu iet tādā skolā :(:(:(

pirms 9 gadiem, 2011.09.02 10:53

zinaataaja

Lejasciema vidusskolai A. Sakses vārda nav jau vismaz 9 gadus.

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 16:44

Vietējās ziņas