Skolotājiem algas izmaksās laikus 9

Pašvaldība uzņēmās atbildību un apsteidza valdības lēmumu, lai tikai mūsu skolotāji neciestu un laikus saņemtu savas algas. Proti, ceturtdien Gulbenes novada domes sēdē deputāti atbalstīja lēmumprojektus par pedagogu mērķdotāciju sadali.

Publiskajā telpā jau ir izskanējis, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis neatļāva izglītības un zinātnes ministram Rolandam Brokam iekļaut valdības darba kārtībā jautājumu par mērķdotāciju sadali pedagogu darba algām. V.Dombrovskis ministram esot norādījis, ka dokumenti valdības darba kārtībai ir jāiesniedz laikus, nevis pirms sēdes, turklāt Izglītības un zinātnes ministrijai dokumenti par mērķdotāciju sadali pedagogu darba algām līdz nākamajai valdības sēdei 4.oktobrī ir jāsaskaņo ar Finanšu ministriju.
Novada domes sēdē Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls komentēja esošo situāciju, kura, kā viņš uzsvēra, ir diezgan duāla.

"Ik septembri mūs ministrija pārsteidz ar savām darbībām, arī šogad, lai gan likumā par budžetu ir noteikts, ka mērķdotācija ir jāpiešķir līdz 31.augustam. Mēs pirmos nepilnīgos kontrolciparus saņēmām tikai 21.septembrī. Šonedēļ biju Rīgā un runāju ar atbildīgajām amatpersonām, un vēl īsti skaidri nav teikts, kas notiks 4.oktobrī. Pašlaik nav Ministru kabineta rīkojuma, kas apliecina, ka patiešām šāda nauda skolotāju algām ir, par kuru mēs varam lemt. Izejot no kontrolskaitļiem mēs esam sadalījuši šo finansējumu, jo 5.oktobrī pedagogiem ir jāmaksā algas. Apstiprinot mērķdotāciju sadalījumu, mēs, iespējams, pārkāpjam normatīvo aktu prasības, bet ja neapstiprinām, tad neapskaužamā situācijā nostādām skolotājus. Jāņem vērā arī tas, ka pedagogi pēdējo algu saņēma jūnijā," deputātiem novada domes sēdē uzsvēra A.Šķēls.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Sandra

Nu nav skolotāji tā vissliktāk atalgotā profesija un algu saņem arī pa visiem vasaras mēnešiem, kad skolās ir brīvlaiks un nav ne bērnu ko mācīt ne mājasdarbu ko labot...
Jā, un katrs mēs, kas ejam atvaļinājumā zinām cik ilgi pēc tam jādzīvo ar to, kas izmaksāts, tad nu tā arī dzīvojam visu laiku plānojot tēriņus atbilstoši ienākumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.10.05 08:48

to 02.10.2011 11:41:38 Droši vien esi skolotāja un man prieks,ka neesi grūtgalvīte.Bet kāds labums ka esi gudra,bet strādāt negribi un iespējams pat nemāki.

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 13:19

Nu, re, dzīves pabērni un apdalītie atkal var nolaist tvaiku un pariet, jo vienā virsrakstā pieminēts skolotāju vārds. Rakstu jau paši skolotāji nerakstīja, bet tas jau nekas, visi grūtgalvīši atkal var izpausties.

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 11:41

tādas algas kā skolotājiem ar visām piemaksām reti kuram vēl ir,, lai nu tiešām beidz čīkstēt.

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 11:30

nu un ja cilvēki strādā privātos uzņēmumos?Diezgan bieži algas aizkavējas.Tad Dzirkstelē brēku neviens neceļ.Kaut tāpat ir visādas vajadzības.Vai t" skolotāji būtu kaut kas sevišķs?

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 08:59

Varbūt būtu laiks skolotājiem sākt strādāt nevis cauru gadu raudāt par algām.

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 08:08

Domājot līdzi

"Ik septembri mūs ministrija pārsteidz ar savām darbībām, arī šogad, lai gan likumā par budžetu ir noteikts, ka mērķdotācija ir jāpiešķir līdz 31.augustam. Mēs pirmos nepilnīgos kontrolciparus saņēmām tikai 21.septembrī. Šonedēļ biju Rīgā un runāju ar atbildīgajām amatpersonām, un vēl īsti skaidri nav teikts, kas notiks 4.oktobrī.
-----------------------------------
Broka vadītā ministrija patiešām NAV bijusi uzdevumu augstumos...Tāpēc turpmāk Broks pēc jaunās valdības izveides vairāk nebūs ministrs...

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 02:23

učenīte

Paldies mīļais VECĀK!!!!
Es esmu ar mieru šo darbu veikt kā misionārs, bet visā pasaulē misionārus nodrošina ar bezmaksas mājokli, ēdienu un līdzekļiem personiskām vajadzībām....

pirms 9 gadiem, 2011.09.30 22:01

Vietējās ziņas