Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolu balles: dzeršana un kautiņi 74

Vai jāļauj jauniešiem „no malas” apmeklēt skolu balles? Kāda tam ir jēga? Tieši tāds jautājums rodas pēc tā, kas notika naksnīgajā Gulbenē pēc ceturtdien un piektdien rīkotajām pilsētas skolu ballēm.

Pāķu bojeviks novada centrā. Tā nākas secināt, rezumējot savām acīm redzēto un dzirdēto. Rodas iespaids, ka divdesmitgadīgi brašuļi no pagastiem nedēļas nogalē sasēdās vecāku vāģos ar atļauju vai bez tās, lai liktu šausmās notrīsēt visai Gulbenei, policiju ieskaitot. Viņi šurp brauca izdzerties, izkauties, izlamāties. Vārdu sakot, parādīja sevi visā plaukumā.

Naktī uz sestdienu vēl ilgi turpinājās skolas balle, kas notika Gulbenes sporta centrā. Šķiet, tā kļuva par tādu kā izbraukuma šovu jauniešiem no visa novada. Ja viņi visi būtu bijušie vai esošie ģimnāzisti, tad – nekādas vainas. Taču, vērojot dažu balles apmeklētāju uzvedību naksnīgajā Skolas ielā, nudien nelikās, ka viņu acīs ir kāda nozīme uzvedības kultūrai, labai izglītībai vai vismaz elementārai cieņai pret citiem cilvēkiem.

Pēc pulksten vieniem naktī pie veikala „Maxima” pamanīju dežurējam valsts policijas automašīnu, formās tērptus puišus, kā arī bariņu jauniešu, kas uzvedās neparasti skaļi. Viens no puišiem tā vien rāvās izkauties, pārējie viņu centās atturēt. Skanēja lamuvārdi, draudi. Kauslis uzvedās gluži kā tāda kriminālā autoritāte. Noskaidrojās, ka no vecākiem bez atļaujas paņēmis auto, atbraucis ballēties uz Gulbeni, bet te policija viņu dzērumā pieķērusi pie stūres. Izsaukts evakuators, lai konfiscēto automašīnu vestu projām. Kā tad tā?! Puika bija pārskaities ne pa jokam. Te viņš lēca draugu automašīnā un demonstratīvi taisījās braukt projām, te atkal kāpa ārā un turpināja savu viesizrādi, iesaistot tajā arī policistus, cenšoties viņus izaicināt kauties ar vārdiem: „Nu, iesit man!” Bija redzams, ka visā šajā barā skaidrā prātā ir tikai policisti, kuri centās izlīdzināt puišu konfliktu ar vārdiem: „Ejiet katrs uz savu pusi!”

Dažas stundas vēlāk, kā man pastāstīja aculiecinieki, šovs notika arī pilsētas centrā pie strūklakas. Bars, kas uz centru bija atbraucis ar auto, pārmija laipnības ar iereibušajiem pilsētas vienaudžiem un tad sešatā atspārdīja trīs puišus bez žēlastības, nebaidoties, ka tā kādu no viņiem varēja arī nejauši nosist un ka centrā darbojas videokameras, kas visu fiksē.

Tonakt ne tikai Gulbenē bija piekautie un atspārdītie. Arī Stāmerienā pēc balles kāds jauns puisis tika piekauts un viņam pat bija nepieciešama medicīniskā palīdzība. Jaunietis tika nogādāts Madonas slimnīcā. Man stāstīja, ka arī šo puisi Stāmerienā esot atstrādājuši ar auto no citurienes atbraukušo iereibušo jauniešu bariņš.

Diennakti iepriekš – naktī uz piektdienu – Skolas ielā biju aculieciniece līdzīgai izrādei. Centos samierināt iereibušu divdesmitgadīgu jauniešu bariņu. Tie bija kādi seši puiši - visi skolu jau beiguši, bet bijuši uz kādas izglītības iestādes balli.

Tur starp diviem puišiem esot notikusi vārdu pārmaiņa, kā rezultātā viens no viņiem - nāvīgi apvainojies. Aizvainotais bija īsts spēka mitriķis, kurā asinis vārījās, viņš ik pa brīdim centās iespert augumā sīkākam. Nelīdzēja , ka vajātais jaunietis teica: „Man sāp!” vai „Tu taču pazīsti mani!”, vai „Es atvainojos!” Kauslīgi noskaņotais vēlēja man, lai eju projām. Kad atteicos to darīt, viņš man skaidroja: „Es dejoju ar savu meiteni, kad šitais pienāca mums klāt un jautāja: „Bļ...d, vai padejot esi atnācis? To nevar piedot, saprotiet? Par to ir vienkārši jāsit!”

Viss beidzās ar to, ka apspārdītais pateica, ka iet uz policiju, un straujā solī devās turp. Pārējie gāja viņam pa pēdām. Aizmirsa vien piebilst, ka kauslīgais jauneklis strādā veikalā par apsargu. Viņš nedrīkst kauties ne darbā, ne ārpus tā, ja vēlas paturēt savu tagadējo maizes darbu.

Pievieno komentāru

Komentāri 74

siikalla

Galwenais neaizmirst piemineet ka VECAAKU AUTOMASHIINAAS :D:D
Nu ja, lauku puishi jau tie sliktie, pilseetas labie :D diezgan stulbi taa shkkirot jaunieshus.
Vajag audzinat savus deelus taa lai vinji nedomaatu ka vinji ir paaraaki tikai taadell ka vinji no pilseetas bet kaads cits no laukiem, un apskaust lauku puishus kam vecaaki iedod auto, bet krutajiem pilseetas puishiem vecaakiem prieksh deeliem zheel savu auto dot, vai vnk deelinji tik nenormaali kruti un traki tuseejas, ka nemaz nav laika kad tiesiibas nolikt :D

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 21:36

lato

IQ līmenis tiem pāķiem jau nav tik liels, ka var tā vienkārši bez atļaujas paņemt vecāku auto un uz pilsētu izkauties pēc sirds patikas.

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 21:45

eh!

Stāsts nav par brašajiem lauku puišiem, kuri atbrauc ģimnāzistes izdancināt. Stāsts ir par prātu pārdzērušiem ambāļiem, kuri atbrauc adrenalīnu izgāzt nevis savā gaterī, fermā vai traktorā, bet pilsētā izkaujoties ar svešiem vienaudžiem. Visvairāk uzjautrina, ka tas, ka cienītajai siikalai nav ne mazākās nojausmas par atšķirību starp laukiem, pilsētu un tur dzīvojošiem ļaudīm. Viensētnieka ego var atļauties daaaudz vairāk, jo tas ir vērsts tikai uz saviem tuviniekiem un dažiem līdzcilvēkiem. Pilsētā ir jārēķinās ar desmitiem, ja ne simtiem cilvēku, ja gribi būt daudz maz ieredzēts.

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 21:56

eh!

No pilsētas tik vien palicis kā nosaukums, robeža un karogs pārvaldnieka kabinetā:( Viss. Cauri. Tā izskatās, kad teritorijai atņem pilsoņu vēlētu pārstāvniecību. Nāk kas grib, dara ko grib, labi zinot, ka par to nekas nebūs. Patiesībā jau nekas jauns tas nav (dzērušu un izkauties kāru jauniešu "viesturnejas" pilsētā).

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 21:44

Skolu balles: dzeršana, kautiņi un skolu fasādes nočurāšana. Pati savām acīm redzēju!

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 21:53

Stradi

Atceros, kad es biju vidusskolas gados braucu no piepilsetas uz balli un tur Vitols ar Sopuli valdija, ari tadi ergli bija, sita visus pec kartas, kur tagad pazudusi baroni? Uzskatu, tas ir jaizdzivo katra paaudze!

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 22:35

jo

ta jau pilsētniekiem paliek bail, lauku puikas iedod degunā... savulaik bija otrādi, apm pirms 10 gadiem

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 22:39

aculieciniece

žēl,ka šeit nav pieminēts,kā ceturtdienas naktī pa gulbeni braukāja varoņi ar cirvi un piestaja sist katru kuru iegribēja iekaustīt, plus vel draudi par nosišanu un visa pārēja varoniba pašā pilsētas centrā!! Policija, protams, par to noteikti nav informēta vai arī ir un kārtējo reizi baidās no Gulbenes izlēcējiem!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 22:58

aculieciniece

Un šeit runa neiet par kaut kadiem lauku jauniešiem, bet par vietejajiem gulbenes iedzivotajiem ,kuri pat nemaz vairs nau jaunieši ,bet gan pieauguši cilvēki!

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 23:10

zinataja

Vsp noskaidrot vajag kpc tas viss notika un tad runat!!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.24 15:04

zinataja'i

noskaidrot kapec pilnigi nevainigiem cilvekiem uzbruk uz ielas? :D loti labi zinu šis personibas,kas to darija, un tur vienkarsi neka vairak par smadzeņu trukuma nav!

pirms 5 gadiem, 2013.12.24 18:17

zinataja

starp citu katram nesolija pa seju,bet bija tipini kas vnk uz to uzprasijas!

pirms 5 gadiem, 2013.12.25 01:59

zinataja'i

labi dod laikam, ka tik aizstāvibas vērti! ;)

pirms 5 gadiem, 2013.12.25 15:14

zinataja

Padoma ko runa!Gan jau pasai gribas to čalus!!!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.25 19:30

...@

Un kas notika piektdien apmeram +-21.00 pieturā pie centra Maximas?Varbūt ir liecinieki?

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 23:35

Ak vai

Nu kāds te sakars ar laukiem vai pilsētu... Ir cilvēki, kuriem ir smadzenes un viņi ir iemācījušies tās lietot. Daži paši saprot, kur un kā jāuzvedas, citi ieklausās, ja to viņiem kāds māca. Arī par mašīnām - daži vienkārši neņems mašīnu, ja lieto alkoholu, daži paklausīs, ja vecāki vai draugi teiks - nē.
Un, protams, ir radījumi, kuriem galva ir tāpēc, lai tur ēstu un dzertu. Tur nelīdz vairs nekas. Jo smadzeņu nelielās devas sen ir atmirušas. Ja nu kādam (kādai...) tādi radījumi šķiet kruti un uzmanības vērti, tad tas jau arī viņiem liek šādi izpildīties.

pirms 5 gadiem, 2013.12.22 23:52

vai ak

Piekrītu Jums. Un vēl- šis rakstelis (labāku vārdu tas nav pelnījis) ir ļoti sekls, un neanalizē situāciju, bet uz ātru roku atrod vainīgos- "pāķus". Ja raksta autors būtu nopietns cilvēks, tad viņam uz ātru roku nāktos vistuvākajā laikā atvainoties lauciniekiem par šāda pazemojuma izpausmi, bet šoreiz uz to laikam cerēt ir velti. Īstenībā ļoti bieži notiek arī pretēja kustība, kad Gulbenes jaunieši ierodas uz lauku pasākumiem un izraisa tādus pašus notikumus, kādi rakstelī pieminēti. Tā kā te nu "jārok" dziļāk nevis vaina jāmeklē "pāķos", atvainojos, lauciniekos.

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 10:36

xxx

tas pats jau notika arii Lejasciemaa, tikai tur vieteejie aatri tikai galaa ar iebrauceejiem un ballei bija arii algots apsargs.

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 10:28

Gulbenietis

Un kur tad ir viss centra kamerās fiksētais un kuri par to ir sodīti?-Neviens, jo Gulbenes policija ir vienkārši nekam nederīga iestāde, Gulbenes ''autoritātes'' nones luksaforu, policija neko izdarīt nevar, mīzeļi

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 11:33

Sasha SEVER

1)Par luksaforu sen visi ir saņēmuši attiecīgos soda mērus,tas vai cilvēks turpina savas negācijas ir atkarīgs no viņa paša! Katrai pārkāptai Tiesību normai tiek piemērota attiecīgi sava sankcija. Tas, ja kādam persona nepatīk kā indivīds jau ir personīgas dabas jautājums,bet ne iemesls,lai kādu sodītu ar cietumsodu! 2) Tad jau policija ir vainīga arī pie tā,ka vecāki izlaiž savus bērnus kā teļus un rodas jaunas autoritātes? Nevajag jau vienmēr sākt meklēt ļaunuma sakni,kad lietas un apstākļi ir aizveduši līdz policijai,bet gan padomāt kāpēc rodas šādi dzīvnieki no ZOO??

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 12:52

Sasham SEVER'AM

Davaij kad tavu bērnu tās cirvis pālī notrieks, tad parunāsim!

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 13:05

mhm

sāksim ar to,ka policija nevar piestāvēt klāt visiem,kam smadzeņu tā pamazāk,vai vsp nav.
pie tam esi reāls un paskaties cik tad Gulbenē ir to policistu, un cik,tā saucamo, varoņu.
par kamerās fiksēto gan būtu interesanti zināt,kkas notiek vai tomēr slikta kvalitāte un neko nevar saskatīt :D

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 14:26

pats

Gulbenes policijas šefam jau daudz draugu, policija neko nevar izdarīt...

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 20:36

Bebris

Jā, pilnīgi piekrītu. Gulbenes policijā strādā mīzeļi. Un kamēr tur nebūs kārtības, tikmēr arī pilsētā būs tāds bardaks.

pirms 5 gadiem, 2013.12.24 02:57

Meitene

Tiešām lauki? Cik tad tajos laukos to jauniešu ir ar vecāku mašīnām? Man gan šķiet ka paši Gulbenes jaunieši sanarkojušies, pārdzērušies līdz baltām pelītēm un garāmgājējos pūķus redz, kuri ir jānosit.
Jāsaka ka vaina ir tajā, ka dzert skaitās stilīgi, lai pēc tam varētu stāstīt "varoņdarbus" iz sērijas - kā es piedzēros...un kā es vienu mudaku situ, situ, situ.....- un jā, tā ir mūsu nākotne, nākamie tēvi un pats skumjākais, arī mātes, jo meitenes no puišiem neatpaliek, lieto alkoholu kopā un vienādos daudzumos.
Diemžēl, Gulbenē vairs nav neviena normāla puiša, kuram svarīgākais ir dzīvē sasniegt mērķus, izveidot ģimeni, iegādāties īpašumus, vai izveidot biznesu. Tā vietā katru mīļu brīdi vajag ķerties pie pudeles, lai atkal varētu plātīties ar paveiktajiem varoņdarbiem brīvdienās. Meitenes sadzīvo bērnus no pirmā pretimnācēja un turpina dzīvot savu izvirtīgo dzīvi, lietojot alkoholu, narkotikas, mainot partnerus uz nebēdu un pie reizes kaut kā audzina bērnu, ja vien kaimiņi šausmās par bērna dzīves apstākļiem nepaziņo bāriņtiesai.

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 12:44

Puisis

Šajā rakstā ir apbrīnojami daudz patiesības. Vienīgais ko nesaprotu, kādēļ vandālisma dēļ jāsāk dalīt sabiedrība pēc dzīvesvietas. Pietiek jau, ka Rīgā Ušakovs tā dara, diskriminējot pusi latviešu sabiedrības (tos, kas nedzīvo Rīgā), neņemsim sliktu piemēru! Jā, sen jau esmu pamanījis, ka sakarīgu cilvēku paliek arvien mazāk un mazāk, taču nekas netiek darīts lietas labā, un šeit jau jāpiemin valstiskais līmenis. Nu neesam mēs tik īpaši, ka šādi atgadījumi tikai mūsu novadā notiek, vienkārši šādas lietas neaiziet līdz lielajiem masu mēdijiem, līdz ar to paliek tikai novada līmenī, citās pusēs jau nav labāk. Būtībā tieši savstarpējā attieksme ģimenē ietekmē to kā šie jaunieši uzvedīsies ārpus tās. Bieži vien šiem jauniešiem trūkst atbalsta un motivācijas (primāri no ģimenes puses) kaut ko mēģināt sasniegt. Lai nu kā, man nav kauns saukties par gulbenieti, tieši pretēji - es ar to lepojos, jo Gulbenē ir daudzi talantīgi jaunieši, kuri ir sevi parādījuši dažādās jomās, daudzi talantīgi cilvēki tai skaitā degradējušies vēl pirms paspējuši ko vērā ņemamu sasniegt. Un reāli mēs varam meklēt vainīgos, kas tās nekārtības taisa, taču problēma ir dziļāka un patiesā vaina būtu jāmeklē mums pašiem sevī. Vai tiešām katrs no vecākiem var roku uz sirds liekot apgalvot, ka viņu bērns ir eņģelis, vai arī tās ir tikai katra ilūzijas? Un vai katrs no mums jauniešiem ir mēģinājis piepildīt savus sapņus, sasniegt mērķus, lai ir ar ko lepoties, vai arī padevies kārdinājumam ņemt rokā pudeli, neko nedarīt, tā vietā apskaust un heitot tos cilvēkus, kas kaut ko dara?

pirms 5 gadiem, 2013.12.24 02:13

Meitenei

Pārsvarā piekrītu, jo mūsdienās ir tik maz normālu puišu un meiteņu tāpat, kuri domā par normālu ģimeni, ne tusiem un dzeršanām. Bet, ka neviena puiša nav, gan nepiekrītu - jo es esmu viens no tiem, kuriem liekas pretīgi šāds dzīvesveidz kā lielākajai daļai iedzīvotāju. Un cik saprotu tad Tev arī, tā kā vismaz 2 jau mēs esam, kuriem ir kārtīga audzināšana bijusi un domas par nopietnu ģimeni, darbu, bērniem utt :) Prieks par Tevi ;)

pirms 5 gadiem, 2013.12.25 03:53

Viens no cietušajiem....

Vēlētos teikt kāda jēga no tā ja reāli pats esu pilsētnieks un aizbraucu uz kādu mazāku paskākumu kur vairāk draugu . Bet tāpat kādam bija kasīklis uz mani un nemanot ņēma un iebelza tā rezūltātā zaudēju samaņu , vainīgais ar vieglu roku pamet cietušo( mani ) un aizbrauc, paveicās ka vēl ieraudzija draugi. Ne tur kāda starpība alhoholam ne kam tikai cilvēka drosmei pateikt 1 pret 1 nevis ņemt negaidot sist pa galvu !

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 14:34

Jā, esi bezspēcīgs, ja sastopies ar garīgi traumētu maniaku, kurš nespēj pāslēgties savā domāšanā un atmest sazin kādu izdomātu aizvainojumu jeb patiesībā - naturālu, zemu vibrāciju agresiju.

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 15:00

gramatika

Ja Tu kaujies tik pat nemākulīgi, kā lieto interpunkcijas zīmes, tad nekas Tavā stāstā neizbrīna:( Ja gramatikas skolotāja nesita pa galvu, tad tagad saņem no svešiem puikām.

pirms 5 gadiem, 2013.12.25 18:54

Vistrakākais, ka, šķiet, normāliem puišiem, kuri ir pieklājīgi, nedzer, nepīpē, nekaujas, nav ko darīt skolu ballēs. Tāpat arī meitenēm, kuras nav m... Kam tādā gadījumā skolas balle vispār ir domāta?

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 15:02

Me.

Jūs, laikam, nekad neesat bijis(usi) ballē, ja varat secināt, ka visas meitenes kuras apmeklē šāda veida pasākumus ir m.... Varbūt tomēr spriežat pēc savas pieredzes?!

pirms 5 gadiem, 2013.12.25 14:29

...

Tas apsargs nestrādā veikalā, bet gan citur- par apsargu.

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 15:02

lauki

ticīgs neesmu, bet ko dievs nav devis ar karoti neieliksi :D
kāda atšķirība, pilsēta vai lauki, Gulbene ir pilnīgs čau, jebkur citur var mierīgi aizbraukt atpūsties, tikai nezinu kapēc, pie mums visi iedomājušies, ka vienam otru jānosit.
Ģimnāzijas balle jau nav vienīgā vieta kur kādu spārda vai sit, tie paši rodi, vai jebkura balle, nekas jauns

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 17:01

meh

Gulbenes un Ģimnāzijas jaunieši ir vieni no trakākajiem,visi iedomīgi,nākamie alkaholiķi.

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 17:27

bbiju kompānija pie maximas

tā.. tie kas dzirksteles mājas lapā lai rakstīt pilnīgus melus .. ir jānoskaidro kas šis baumas izplata.. puisis bija ar savu auto un iemesls kāpēc viņš tā darīja ir jāzin viņam pašam.. neviens neskatās uz cilvēkiem ielās kas skraida ar cirvjiem. visi redz parastus cilvēkus alkohola reibumā un nezin cik liela daļa ir patiesības no tā kas te rakstīts.. apmelo un raksta nepatiesību.. sarauj gulbene! !!

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 17:36

anonymous

kaada noliksana?dumsh tu esi :)

pirms 5 gadiem, 2013.12.28 17:54

Fega

Veletos nodot zinu raksta autoram. Paskatieties uz savu delu labak.

pirms 5 gadiem, 2013.12.23 21:43

Dūms

Pilnībā piekrītu!

pirms 5 gadiem, 2013.12.24 12:38

Hello

Tev,Fega,pilnībā piekrītu,Tu uzrakstīji vienkārši superīgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 5 gadiem, 2013.12.24 14:13

aculieciniece..;)

godīgi sakot šī raksta autoram no šī raksta daļa vispār ir neatbilstoša patiesībai. es nesaprotu, kāda jēga rakstīt ko tādu šajā portālā, ja pat daļā nav patiesības, tādā veidā Gulbenē rodas baumas un visadi citi pārpratumi. es silti iesaku autorei/am nepublicēt kaut kādus aplamus rakstus.
Jūs jau tos cilvēkus nepazīstat un kāpēcm ir jāvaiedo tāds aplams raksts, par to ka ir paņēmta bez atõļaujas vecāku māšīna?? jūs tik labi visus pazīstat, kad variet tā rakstīt! palasot šo visu, man pat pašai personīgi negribās ticēt tādam rakstam! ;) un nākošreiz, lai nevis stāvētu un skatītos uz notikušo bet vienkārši aiziet garām, jo tā nav Jūsu dzīve un rakstīt tādus sakstus ir pats zemiskākais ko vien var izdarīt un ja tiešām nav par ko rakstīt, tad labāk vispār nerakstat! ;)

pirms 5 gadiem, 2013.12.24 10:47

Vietējās ziņas