Skolu teātri un aktieri – novērtēti!

Gulbenes novada pārstāvji 2. un 3.jūlijā Rīgā piedalījās IV Latvijas skolu teātru festivāla "Kustības turpinājums" noslēgumā. Bija svētku gājiens, izrādes, uzstāšanās un dažādi pasākumi Vērmanes dārzā un Latviešu biedrības namā. Pavisam šajos svētkos bija aptuveni 3000 dalībnieku no visas Latvijas. Šāds pasākums notiek reizi piecos gados.

"Mūsējie uzstājās ļoti veiksmīgi un labi," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna.  

Festivāla laikā Lizuma vidusskolas 12.klases skolnieks Artūrs Ločmelis izteiksmīgās runas skatē iekļuva Latvijas piecu labāko skaitā. Druvienas pamatskolas teātra pulciņš (režisore Jolanta Zirne) ar literāri muzikālo kompozīciju ieguva trešās vietas diplomu. Kolektīvs rādīja uzvedumu ar Ineses Zanderes, Māras Cielēnas un Ulda Ausekļa dzeju "Miega muižas sapņu dārzs".

 

Festivālā veiksmīgi piedalījās Stāķu pamatskolas teātra pulciņš "Draiskuļi" (režisore Sarmīte Stupāne), kas demonstrēja ielu teātri ar Viļa Plūdoņa "Traucējums". Atzinīgi novērtēta tika arī Gulbenes kultūras centra jauniešu teātra studijas (režisore Ineta Krastiņa) izrāde - Rūdolfa Blaumaņa "Brīnumzālīte".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas