Skrīveru saldumi  atjauno rūpnīcu, kurā investē 400 000 latus 1

Saldumu ražotājs "Skrīveru saldumi" ir viens no retajiem vietējiem ražotājiem, kurš investējis nozīmīgus līdzekļus, atjaunojot rūpnīcu un modernizējot tehnoloģiskās līnijas. 21.augustā tiks atklāta SIA "Skrīveru saldumi" atjaunotā ražotne un Saldumu darbnīca.

"Mūsu produkciju ir iecienījuši ne tikai Latvijas pircēji. Šobrīd tā iekarojusi jau stabilas tirgus pozīcijas arī Lietuvā un Igaunijā," stāsta šā uzņēmuma un SIA "Dimdiņi" īpašnieki Iveta un Normunds Audziši.  

Uzņēmuma mārketinga speciāliste Līga Skuja stāsta, ka SIA "Skrīveru saldumi" ir saldumu ražotājs kopš 1998 gada. Uzņēmums ražo piena konfektes „Skrīveru gotiņa" un marcipānu un īrisu šokolādes glazūrā. Uzņēmums apvieno divas senākās konfekšu „Gotiņa" ražošanas tradīcijas  Lizuma un Skrīveru "Gotiņas". Šobrīd ražotnes atrodas gan Skrīveros, gan Lizumā.

"Konfekšu „Skrīveru gotiņa" ražošanā tiek izmantotas tikai dabīgas izejvielas, to galvenās sastāvdaļas ir pilnpiens,cukurs un glikozes sīrups. Konfektēm netiek pievienotas pārtikas piedevas," skaidro L.Skuja.

Uzsākot Lībekas marcipāns šokolādē ražošanu, esot veikta rūpīga marcipāna masas atlase.

"Marcipāna sastāvā ir aptuveni 70 % saldo Kalifornijas un rūgto Sīrijas
mandeļu, kas nodrošina īpaši izteiktu marcipāna garšu. No marcipāna masas tiek veidotas sirsniņas, kas glazētas tumšās šokolādes glazūrā," stāsta mārketinga speciāliste.

L.Skuja norāda, ka īrisa ražošanai šokolādē tika izstrādāta īpaša receptūra. Garšas uzlabošanai tas tiek glazēts ar melno šokolādi.

 

"Īrisa masa tiek ražota no pilnpiena un cukura, nepievienojot pārtikas piedevas, nodrošinot to, ka īriss ir dabīgs produkts," piebilst L.Skuja.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Astrida Jansone

Bet īrisam tiek pievienota palmu eļļa, kas nav labs produkts asinsvadu sistēmai. Ieliekot mutē, negrib lāgā izkust. Vecā receptūra bija labāka arī garšas ziņā. Tagad tāda nedabīga garša.

pirms gada, 2019.02.03 17:47

Vietējās ziņas