Slavē sakoptus kapus

Vakar uz "Dzirksteles" redakciju piezvanīja Maija no Līgo pagasta un slavēja sakopto Ušuru kapsētu. Pirms diviem gadiem tur bijis pavisam citādāks skats - neizzāģēti veci nokaltuši koki, savukārt apkārtne nesakopta.

Aizbraucot uz Ušuru kapiem, vakar bija redzama liela rosība, jo šodien ir kapusvētki. Kapos sastaptie Aina un Alfrēds no Līgo pagasta arī atzīst, ka kapsēta pēdējā laikā ir ļoti sakopta. Pirms pāriem gadiem tā nebija.

"Cilvēki arī paši ir kļuvuši aktīvāki, nāk un kopj kapu kopiņas," saka Aina.


Arī citas Līgo pagasta sievas, kuras sastopam kapos, apgalvo to pašu - kapi ar katru gadu paliek sakoptāki. Krūmi ir izzāģēti, bet aizaugušās vietas - izpļautas.

Kapos rosās arī kapu pārzine Anita Sarmule. Viņa ir vietējā un par kapu pārzini strādā otro gadu. A.Sarmule stāsta, ka sakopšanas darbos palīdz "simtlatnieki" un viņu darba vadītājas Kārlis Birkens.

 

"Pērn sakopām vienu kapu daļu, pēc tam otru. Darījām, cik ir mūsu spēkos. Nākamgad centīsimies izzāģēt lielos, nokaltušos, vecos kokus, kurus cilvēki lūdz, lai izzāģē," saka kapu pārzine.


Viņa ir novērojusi, ka uz kapusvētkiem un svecīšu vakaru cilvēki paliek rosīgāki, ja blakus ir kāda nesakopta kapu kopiņa, cilvēki nepaiet vienaldzīgi garām, bet gan cenšas sakopt.


A.Sarmulei ir arī savs viedoklis par vienoto kapu noteikumu punktu, kas paredz, ja pieci gadi kapu kopiņa netiek kopta, tad kaps ir jānolīdzina.

 

"Tas ir pārāk mazs laiks, tāpēc mēs uz tādiem pamestiem kapiem, esam uzlikuši krustus. Varbūt kāds tuvinieks pēc kāda laika atcerēsies par saviem tuviniekiem un ieradīsies," saka A.Sarmule.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas