Slēgs un pārplānos autobusu reisus 3

Ar 1.oktobri nekursēs starppilsētu autobuss Gulbene - Madona un Gulbene - Preiļi. "Autotransporta direkcijas" valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns informē, ka lēmums par reisu slēgšanu galvenokārt pieņemts, pamatojoties uz to zemajiem noslogojuma rādītājiem. Autobuss no Gulbenes uz Preiļiem pirmdienās un piektdienās kursē pulksten 6.05, bet no Gulbenes uz Madonu - katru dienu pulksten 17.00.

Valsts SIA "Autotransporta direkcija" turpina darbu pie autobusu maršruta tīkla pārplānošanas, aizstājot autobusa reisus ar dzelzceļa reisiem maršrutos, kur tie dublējas, kā arī līdzekļu ekonomijas nolūkā ar 1.oktobri slēgs dažus autobusa reisus, kuriem paralēli vilcieni nekursē. Cerības ir mazas

"Novada dome vēl cīnās par Gulbene - Madona vakara reisa saglabāšanu, lai autobuss kursētu vismaz piektdien un svētdien un Jaungulbenes arodvidusskolas audzēkņi pēc mācībām varētu nokļūt mājās un svētdienā - atpakaļ uz skolu, bet cerības ir mazas," saka Gulbenes novada domes attīstības un īpašumu nodaļas teritorijas plānotāja Marta Mikolaja.

 

Starppilsētu maršrutā Gulbene - Preiļi reisu skaits savulaik jau tika samazināts un autobuss kursēja tikai pirmdienās un piektdienās, bet tagad, to slēdzot, problēmas radīsies pieciem Līgo pagasta pusaudžiem, kuri šo autobusu izmantoja, lai nokļūtu uz Viļānu arodvidusskolu.

 

"Tagad viņiem būs jādomā, kā nokļūt izglītības iestādē, kādus autobusus izmantot. Mūsu pasažieru pārvadātājs SIA "Gulbenes autobuss" pakalpojumus var sniegt tikai novada robežās," piebilst M.Mikolaja.

 

Maršruta Gulbene - Madona autobusa pienākšana Madonā bija saskaņota tā, lai cilvēki varētu pārsēsties autobusā, kas kursē uz Rīgu.

 

Par labu strādniekiem

"Reģionālajos vietējas nozīmes maršrutos izmainīsim atkal vienu reisu, kas iet no Gulbenes uz Lizumu un ved strādniekus uz darbu SIA "Avoti". Mēs pavisam nesen mainījām kursēšanas laiku, bet tagad mainīsim maršrutu, nosakot, ka autobuss brauks cauri Lejasciemam un arī no turienes vedīs strādniekus uz minēto ražotni. Izmaiņas varētu būt novembrī," stāsta M.Mikolaja.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

XX

Tagad gan reiss paliks super rentabls ja brauks caur Lejasciemu uz Lizumu 15.00 2-3 cilveku pec.Iet jau tagad 15.20 Puidzulis pa to pasu celu pilnigi tukss.Kas attiecas uz biletem,tad nevajag murgot,jo uz Avotiem visi brauc ar menesbiletem.

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 09:21

.....

Nordeka vispar biletes nedod yun degvielu zog no busiem, tapec jau nav rentabli

pirms 11 gadiem, 2009.09.30 10:09

Lapsiņa

Ja šoferi katram braucējam izsniegtu biļeti, tad nebūtu tik daudz nerentablu reisu. Lai piedod tie šoferi, kuri biļetes izsniedz.

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 13:36

Vietējās ziņas