Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slidotprieki vēl jāpagaida 7

Daudzi gulbenieši ar nepacietību gaida, kad Gulbenē atvērsies slidotava. Diemžēl decembris ar īpaši ziemīgu laiku mūs nelutina – te sals, te sniegs, te lietus. Tomēr Gulbenes stadiona slidotavā lej ledu kārtu pēc kārtas. To apliecina arī Gulbenes sporta centra direktors Ziedonis Lazdiņš.

“Svētdien jau sākām, bet pirmdien slidotavā jau nopietni turpinājām liet ledu. Lai viss noritētu veiksmīgi, vajadzētu vismaz mīnus 7 - 10 grādu salu, tad mēs šo darbu varētu paveikt piecās dienās. Ja mēs uzlejam pie 0 līdz mīnus 1, ūdens stāv un nesalst. Bet vajag uzaudzēt vismaz 10 līdz 15 centimetru biezu ledus kārtu. Ja ir sals, tad dienā mēs ar Āri Cīruli uzlejam 4-5 kārtas ik pēc trim stundām. 0 grādos nav vērts to darīt. Slidotavā jau nav viss tik vienādi kā vannā – viens stūris augstāks, viens – zemāks. Tikai tad, kad aizsalst nelīdzenumi, tad varam “audzēt” līdzenu augstumu,” darba procesu atklāj Z.Lazdiņš un aicina iedzīvotājus bez paziņojuma neiet virsū uz ledus, jo tā var sabojāt jau esošās ledus kārtas, kuras pēc tam atkal jālīdzina.

Z.Lazdiņš atzīst, ka labprāt slidotavu atvērtu jau šajās brīvdienās, bet viss ir atkarīgs no laika apstākļiem. “Ja divās dienās būtu bijis mīnus 10, tad ledus būtu gatavs, bet šajās brīvdienās jau atkal sola lietu, baidos, ka viss atkal nokusīs,” atzīst Z.Lazdiņš un piebilst, ka tad, kad varēs slidot kā vienmēr būs paziņojums. Viņš cer, ka bērni vismaz Ziemassvētku brīvdienās varēs slidotavā aktīvi atpūsties. “Slidu nomas pakalpojumu esam uzlabojuši - papildinājuši ar jaunām slidām, jo pērn bija liels dažādu izmēru slidu pieprasījums. Tas taču nav maz, ja slidotavai katru dienu cauri iziet 300-400 cilvēku!” atklāj Z.Lazdiņš.

Z.Lazdiņš ir norūpējies, ka mūsu ziemas ir arvien siltākas un slidotavas sagatavošana prasa arvien vairāk darba. Arī darbības laiks tai kļūst arvien īsāks.

“Piemēram, pērn slidotava darbojās tikai 20 dienas. Ir aktīvi jādomā, kā šo problēmu risināt. Bez tam projektā jau ir ieplānota jauna slidotava, tikai bez saldēšanas iekārtām. Novada domes sporta komitejās esam jau runājuši, ka to vajadzētu izdarīt, kamēr nesākas stadiona apbūves trešā kārta, kur paredzēts būvēt slidotavu un citus laukumus. Tieši tagad to vajadzētu realizēt, lai pēc tam no jauna uzbūvētais nav jālauž un jāliek saldēšanas iekārtas. Nebūtu slikti arī lētais teltsveidīgais jumta variants, kā, piemēram, tas ir Olainē, Jelgavā, arī Rīgā vairākās slidotavās. Tā būtu iespēja pagarināt publiskās slidošanas iespējas līdz pat četriem mēnešiem. Projekts nav problēma. Viss, protams, apstājas pie līdzekļiem. Varbūt jāiet kopā ar uzņēmējiem un cītīgi jādomā, kā iziet no situācijas. Vai jāmeklē citi varianti,” spriež Z.Lazdiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Žanis

Tak pasekojiet nopietni laika prognozei Z.Lazdiņa kungs. Esat atkal pārtērējuši nodokļu maksātāju naudu un vēl algu saņēmis, plus izmaksas.... Šī gada februārī uzbļāva, ka es ar suni izbojāju slēpošanas trasi (būs jābrauc vēlreiz), ko Viņs jau 3h braukā ar sniega motociklu un izveido trasi-no rīta lietus un slēpotāju entuziastu prieki beigušies...

pirms 3 gadiem, 2016.12.16 18:25

ZANIM

Steidzīgi dodies pie vienīgā Gulbenes retrakista-traktorista M.Č. Viņš sagādās trasi, slēpes, inventāru. Un viss par velti! Un tavi prieki atsāksies.

pirms 3 gadiem, 2016.12.16 20:46

Paldies!

Es domāju, ka davaj neļečijam Ziedonim! Vīrs dara visu, lai slidotāju sabiedrībai būtu labāk! Toties domes vīri varētu padomāt par slidotavas uzlabošanu...

pirms 3 gadiem, 2016.12.16 21:42

neilands

Jāpiekrīt Ziedonim.Klimatiskās izmaiņas prasa savu.Darbs tiek ieguldīts un ne mazs.Slidotgribētāju netrūkst.Varbūt jāriko kāda akcija,kur paši slidotājgribētāji varētu dot savu artavu.Variantiem vajadzētu būt.Jo slidot mums visiem gribas.

pirms 3 gadiem, 2016.12.17 13:51

janka

labāk tad baseinu,arī vecāki gulbenieši tad radīs sev prieciņu

pirms 3 gadiem, 2016.12.18 07:35

$$$

Tev atkal rīta paģiras?

pirms 3 gadiem, 2016.12.18 10:33

Vietējās ziņas