Slimības uzliesmojums novadā neļauj sarukt Covid-19 pacientu skaitam Balvu slimnīcā 7

Ņemot vērā, ka Balvu novadā notiek strauja Covid-19 izplatība, vietējā slimnīcā nesamazinās stacionēto pacientu, kuriem konstatēta inficēšanās, skaits, aģentūrai LETA atklāja SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes locekle Alīda Vāne.

Viņa atzina, ka uzliesmojums novadā ietekmējis arī slimnīcas darbu, un, lai arī citos stacionāros hospitalizēto skaits samazinās, Balvos Covid-19 pacientiem paredzētas gultasvietas ir aizņemtas visu laiku.

Vāne nevarēja "ne apstiprināt, ne noliegt", vai strauja infekcijas izplatība novadā varētu būt saistīta ar jaunu Covid-19 Lielbritānijas celmu. Viņa apgalvoja, ka ir pieejama vien tā pati informācija, kas pārējai sabiedrībai par vienu celma transmisijas gadījumu novadā.

Slimnīcu apvienības personāls ir noslēdzis izbraukuma vakcinēšanu pret Covid-19 sociālās aprūpes centros, un pagaidām tā atlikta Rugājos, jo centra iemītnieki nesen pārslimojuši Covid-19. Arī Balvu pansionātā dienās, kad bija plānota vakcinēšanas, noticis uzliesmojums, un ne visus pansionāta klientus varēja vakcinēt.

Balvu un Gulbenes apvienībā ir sākta arī senioru potēšana pret Covid-19. Vienlaikus Vāne pauda nožēlu par situāciju Madonas un Alūksnes novados, kur slimnīcās nenotiekot senioru vakcinēšana pret Covid-19, un abu novadu senioriem nāktos mērot ceļu tostarp uz Balviem, lai vakcīnu saņemtu. Taču jau esot paziņots, ka Madonas slimnīca vakcinēšanu nodrošinās.

"Es aicinātu ģimenes ārstus būt atbildīgiem pret saviem pacientiem, tāpat kā mēs bijām atbildīgi, vakcinējot ģimenes ārstus," iesaistīties vakcinācija ģimenes ārstus mudināja iestādes vadītāja.

Viņa arī informēja, ka Balvu slimnīcā plānots attīstīt traumatoloģisko profilu, un tiek meklēts nodaļas vadītājs un traumatologs. Vāne stāstīja, ka šādi attīstības plāni slimnīcā iezīmēti jau iepriekš, un tie jāīsteno, neskatoties uz pandēmiju.

Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati liecina, ka Balvu novadā pašlaik ir piektais lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits aiz Rīgas, Daugavpils, Liepājas un Jūrmalas.

Rēķinot pēdējo 14 dienu saslimušo skaitu uz 100 000 iedzīvotāju, Balvu novadā tas ir visaugstākais.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Suns

Tā ir praktiski Vānes privātā slimnīca. Un nekāds uzliesmojums nebeigsies kamēr valsts dos miljonus.

pirms mēneša, 2021.03.01 19:38

Maija

Dzirkstelīt, lūdzu noskaidrojiet,vai autobusu šoferis ir atbildīgs par to kas notiek autobusā? Avotu cilvēki atkal brauc bez maskām. Iekāpj gan,kā apsēstas,tā maska atkal zem deguna. Kāpēc pārējiem pasažieriem ir jācieš no dažiem bezatbildīgiem.? Šoferis tak redz spogulī,kā katrs sēž. Ja neklausa,lai dzen ārā no autobusa. Ja tiešām tas turpināsies,būs jāprasa kaut kur augstāk palīdzība. Negribu vairs kā muļķe sēdēt mājā un izmantot atvaļinājumu.

pirms mēneša, 2021.03.01 20:11

autobuss

Nu ne jau autobusa šoferim jācīnās ar tiem deģenerātiem. Lai policija veic autobusu pārbaudes maršrutos!

pirms mēneša, 2021.03.01 21:22

Pasazieris

Pilnīgi piekrītu. Kapec gan autobusa šoferis nevarētu izsēdināt. Kapec tad veikala pārdevējam jacinas par drošību. Jāaizrāda, nedrīkst apkalpot. Ievērojot valsts noteikto kārtību pašas cieš no negatīvisma. Un dabu vēl no policijas ja nav kārtības. Protams arī policijai jāiesaistās , lai palīdzētu. Ja šoferi jūt ka netiks galā ir jāziņo. Es arī emu daudz redzējis.Maskas zem deguna un cēli sēd.

pirms mēneša, 2021.03.02 09:18

.

Autobusos gan tieši šoferim ir jaskatas, lai pasažieriem ir maskas. Ja pasažieris neklausa vadītāja aizradijumam, tad jāsauc policija.

pirms mēneša, 2021.03.01 21:47

Atbilde

Tad jau šajos autobusos katru dienu vajag policistu. Bet nu cilvēki ar prātu noteikti nedraudzējas. Tāpēc jau esam tur,kur esam.
Bet ja godīgi,kaut kas kaut kur klibo ar šiem ierobežojumiem. Cik esmu bijusi veikalā,arī lielā, patiesībā reti kuram maska nav pareizi. Tātad šādi aizliegumi nedarbojas.

pirms mēneša, 2021.03.02 08:22

Iii

Ne jau veikalos saslimst. Lielākoties saslimst darba kolektīvā, tusiņos, pansionātos. Starp citu arī ieejot darba vietā personai jālieto maska, taču domaju, ka šis krietni pieklibo. Tapec arī lielā izplatība. Par urļikiem, kuri nevar padzīvot neaizlejot seju bez kompānijas, vispar nav ko runāt. Kaimiņu mājā ar tāda ģimenīte. Visi slimi ar kovidu, bet tāpat dzer vienā dzeršanā. Un gan jau šmigai tāpat uz veikalu pakaļ velkas.

pirms mēneša, 2021.03.02 10:16

Vietējās ziņas