Slimnīcā gripas slimnieku nav 2

Latvijā gripas epidēmijas sākums varētu būt februāra sākumā, norāda Latvijas Infektoloģijas centra direktore Baiba Rozentāle.
Gulbenes slimnīcas galvenā ārste Alda Buša norāda, ka pagaidām slimnīcā neārstējas neviens gripas slimnieks. "Bērniem gan ir vīrusu pacēlums, bet tā nav gripa. Tie, kā jau ziemā ierasts, ir augšējo elpošanas ceļu iekaisumi," saka A.Buša.

Latvijas Infektoloģijas mājas lapā ir publiskota informācija, ka janvāra pirmajā nedēļā Gulbenes pusē uz 100 000 iedzīvotājiem 1076 reģistrēta saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām.


Latvijas Infektoloģijas centra epidemiologi atgādina, ka gripas profilaksei svarīgi stiprināt organisma aizsargspējas un stingri ievērot personīgās higiēnas un piesardzības pasākumus, lai mazinātu infekcijas izplatīšanos no cilvēka uz cilvēku. Vakcinācija ir visefektīvākais gripas profilakses un tās izraisītu komplikāciju novēršanas veids.


Epidemiologi uzsver, ka gripas laikā bez īpašas vajadzības nevajadzētu apmeklēt slēgtas telpas, kur pulcējas daudz cilvēku, regulāri jāmazgā rokas, īpaši pirms ēšanas, šķaudot vai klepojot jāaizsedz mute ar kabatlakatiņu vai salveti un pēc tam tas jāizmet, ja nav kabatlakatiņa, vienmēr jāaizsedz mute un deguns ar apakšdelma mugurējo virsmu, nevis plaukstu, bet, ja jūtaties slims, ir jāpaliek mājās un jāsazinās ar savu ģimenes ārstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

:(

Jelgavā jau ir pasludināta gripas epidēmija. Latvija ir maza...

pirms 9 gadiem, 2011.01.18 10:03

autorei Savickai

tāds skaists virsraksts. Vai daudzās slimnīcās ir gripas slimnieki. Tev laikam nav par ko rakstīt, ja lien palātās un zondē, kas guļ slimnīcā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.18 09:13

Vietējās ziņas