Slimnīcā nogādāti vairāki vīrieši

Gulbenes novadā pagājušajā nedēļā vairāki vīrieši alkohola reibumā guvuši apsaldējumus un viņiem iestājusies hipotermija jeb ķermeņa atdzišana.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka "Dzirkstelei" stāsta, ka Jaungulbenes pagastā mediķi steiguši palīgā kādam 61 gadu vecam vīrietim. "Alkohola reibumā cilvēki nenovērtē savas spējas un pārāk ilgi uzturas ārā. Viņi nejūt, ka salst, līdz ar to sekas var būt smagas," norāda S.Bračka.

 

Mediķi šo vīrieti aizveduši uz Madonas slimnīcu, jo viņam konstatēta vidēji smaga atdzišana un ekstremitāšu apsaldējumi.

 

Arī Beļavas pagastā kāds vīrietis vidējos gados alkohola reibumā uzturējies pārāk ilgi ārā un viņam iestājusies hipotermija. Mediķi viņu nogādājuši Balvu slimnīcā.

 

Arī Gulbenē kāds vīrietis alkohola reibumā guvis hipotermiju. Viņu mediķi aizveduši uz Balvu slimnīcu.

 

Mediķi atgādina, ka hipotermija var iestāties, ja cilvēkam būtiski pazeminās ķermeņa temperatūra, ilgstoši atrodoties aukstumā - staigājot pa āru nepiemērotā apģērbā vai nokrītot un aizmiegot ārā, sniegā. Atdzišanas rezultātā organisms sāk zaudēt siltumu ātrāk, nekā spēj to atjaunot.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas