Slimnīcas infekciju nodaļa Gulbenē - jaunās telpās

SIA „Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienība” infekciju nodaļa Gulbenē 5.februārī svinēja jurģus. No vecās divstāvu ēkas Brīvības ielā, kur vēsturiskajā pasta ēkā nodaļa atradās vairāk nekā 45 gadus, tā pārcēlusies uz bijušās poliklīnikas ēku blakām Gulbenes slimnīcai. Nodaļas telpas tagad ir plašas, ērtas, gaišas un siltas.

„ Jurģus ļoti gaidījām, lai gan nodaļas medicīnas māsas, kas pie mums strādā jau daudzus gadus, saka, ka jūtot nostalģiju pēc vecās ēkas. Tā tas arī varētu būt, jo cilvēks jau pie vienas vietas pierod. Tur visi bijām cieši kopā. Es ceru, ka ar laiku šī nostalģija pāries. Slimniekiem jaunajās telpās noteikti tagad būs labāk,” saka infekciju nodaļas vadītāja Ērika Balode, kura šajā nodaļā aizvadījusi 45 darba gadus.


Pēc pašu ierosmes


Ārste atceras, ka jau tad, kad viņa sākusi strādāt Gulbenē, infekciju nodaļa jau atradusies vecajā ēkā.


„Tagadējo Gulbenes slimnīcu uzcēla galvenā ārsta Nikolaja Velces laikā. Pēc projekta bija paredzēts pie tās uzbūvēt arī tādu pašu infekciju nodaļu, kāda ir Madonā. Diemžēl tam pietrūka naudas. Toreiz tika solīts, ka nodaļai jaunas telpas būs pēc pāris gadiem. Pirmajos darba gados nodaļas telpas apsildīja malkas apkure. Tikai vēlāk ierīkoja centrālapkuri, bet vienalga pirmā stāva telpas bija grūti piesildīt. Ēkā tika veikts arī kapitālremonts. Kad ambulatorās nodaļas telpas palika tukšas, mēs ierosinājām, lai tās piešķir infekciju nodaļai,” atceras nodaļas vadītāja.


Sākotnēji bijusi doma infekciju nodaļu pārcelt uz bijušās dzemdību nodaļas telpām Gulbenes slimnīcā, bet, veicot slimnīcas renovāciju, vajadzējis stingri ievērot projekta nosacījumus.


Rūp nodaļas darbinieki


Vecajā nodaļā slimniekiem bija 12 gultas vietas, bet tagad nodaļā iespējams izmitināt pat 17 pacientus.


„Diemžēl infekcijas slimības ir dažādas, tāpēc nevaram visus slimniekus salikt vienā palātā, lai tā būtu pilna, un tad piepildīt nākamās palātas. Slimniekus izvietojam pēc citiem noteikumiem,” stāsta Ē.Balode.


Kopā ar viņu infekciju nodaļā kopš pagājušā gada oktobra strādā arī otra ārste infektoloģe Ilze Ābrāma, kurai pēc studijām Rīgas Stradiņa universitātē un tās rezidentūrā šī ir pirmā darba vieta.


„Viņai es nodošu stafeti. Kolēģei būs jāturpina mans darbs,” piebilst Ē.Balode.


Nodaļas pirmajā stāvā atrodas pacientu pieņemšanas telpa, ērts procedūru kabinets, dezinfekcijas telpa, palātas un medicīnas māsu postenis, kas līdzinās dispečerpunktam. Ēkas otrajā stāvā ir ārstu istaba, personāla un sanitārās telpas.


„Vēl jau neesam paspējuši visu iekārtot un izpakot. Arī uzraksti un norādes vēl visur nav saliktas, bet tas nenozīmē, ka nodaļā nav pacientu. Viņi pārcēlās reizē ar nodaļu un tās inventāru. Esam pārrunājuši, kas nodaļā vēl būtu nepieciešams. Vadība mums visu apsolīja. Nodaļa ir liela, tāpēc mums galvenais, lai tikai nesamazinātu darbinieku skaitu. Esam divas ārstes, medicīnas māsas un māsu palīgs. Šo štata vietu ir ļoti vajadzīgs saglabāt, jo mūsu nodaļā nepārtraukti ir stingri jāievēro dezinfekcijas režīms. Medicīnas māsa nevar reizē veikt šos abus pienākumus. Arī slimnieki nebūs apmierināti, ja medicīnas māsai vajadzēs vairākkārt pārģērbties, lai veiktu arī sanitāres pienākumus,” stāsta Ē.Balode.


Šobrīd nodaļā ārstējoties pacienti ar zarnu vīrusu infekcijām, infekcioziem aknu iekaisumiem un citu. „Gripas slimnieku šobrīd nav, bet tie vēl var būt. Drīz būs pavasaris, kad mūsu pacientu kontingentu papildinās cilvēki, kā mēs saucam „ērčinieki”. Pacientu nodaļā pietiek vienmēr,” piebilst nodaļas vadītāja.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas