Slimnīcas parādnieku kļūst arvien vairāk 9

Palielinās to pacientu skaits, kas izrakstās no slimnīcas, nenorēķinoties par valsts noteiktajām pacientu iemaksām un līdzmaksājumiem. Pacientu parādsaistības no 2010. līdz 2013.gadam ir pieaugušas gandrīz līdz pat 52 000 eiro.

SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektore Eva Smirnova aicina norēķināties ar slimnīcu par saņemtajiem pakalpojumiem. Norēķināties var arī pa daļām, katru mēnesi, piemēram, samaksājot kaut vai 10 eiro.


“Liela daļa, ieraugot, cik jāmaksā par slimnīcu, sabīstas. Bet var iet pie medicīniskā personāla, kurš zina kārtību, un kādas ir tās iespējas, kā var samaksāt par slimnīcu. Pacientam viss tiks izskaidrots. Esam ar mieru gaidīt arī ilgāk, tikai lai cilvēks norēķinās. Soda sankcijas nepiemērosim,” norāda E.Smirnova.


Slimnīcai ikdienas darbā 52 000 eiro, ko pacienti ir palikuši parādā, ir ļoti nozīmīga summa.


“Tā tiek atņemta no iedzīvotāju veselības aprūpes. “Mēs varētu nopirkt vairāk medikamentu, labākus pārsienamos materiālus aprūpes nodaļai. Ja neesat norēķinājušies par ārstēšanos, lūdzam to izdarīt!” aicina E.Smirnova.


Viņa arī stāsta, ka situācijas, kāpēc cilvēki nenorēķinās, ir dažādas, starp tiem ir arī pacienti, kam ir zemi ikmēmeša ienākumi. Ir gadījumi, kad cilvēki nemaksā tāpēc, ka ir bezkaunīgi, gadās, ka pacients vienkārši aizbēg no slimnīcas.


“Atved uz slimnīcu cilvēku ar traumu alkohola reibumā. Viņš izguļas. Saprot, ka kājas, rokas pakustināt var, un aizbēg,” stāsta izpilddirektore.


Par savu parādu var interesēties, zvanot pa tālruni 64473713 (galvenā grāmatvede).


Sakarā ar pāreju uz eiro pacientu iemaksu apjomi nav mainījušies. Ja nokļūst slimnīcā (Balvos), diennakts izmaksā 13,52 eiro. Trūcīgas personas, bērni, grūtnieces no maksas ir atbrīvoti, kā arī, ja diagnoze par saslimšanu ar infekcijas slimību apstiprinās, pacienta vietā nodevu samaksā valsts. Savukārt onkoloģiskajiem pacientiem par diennakti jāmaksā 7,11 eiro.


Par ārstēšanos Gulbenes slimnīcas aprūpes nodaļā jāmaksā 7,11 eiro, par ambulatoru apmeklējumu pie ārsta - 4,27 eiro.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

,,,

Onkoloģiskajam slimniekam CIK ir grupas nauda???NOŽĒLOJAMA.Kādreiz bija jāmaksā 1ls dienā ,tagad 5ls iznāk.Kur lai viņš ņem naudu ,ņemot vērā diagnozi un biežo ārstēšanos???Šie cilvēki būtu jāārstē bez maksas,bet mūsu valstī tādi brīnumi nenotiek-mirsti ātrāk nost un mazāka ķēpa ar tevi un ies nu vēl pa vetli ārstēt,sagribējis banānus ziemeļpolā.Un vispār-kāpēc tik daudz smagi slimo?Cilvēki,zinot,ka par slimnīcu,ārsta vizīti,izmeklējumu jāmaksā lielas naudas,vienmēr cer,ka varbūt pāries,varbūt nevajadzēs dotie pie ārsta,ievelk kaites un te ir rezultāts.Izmirstam,mīļie,un valsts par mums nedomās un neuztrauksies.Slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās.

pirms 7 gadiem, 2014.03.19 21:35

fzss

slimnīcas akcijas ir biznesmeņu rokās, tad lai arī izdomā, ar kādu pakalpojumu jaunu un cilvēkiem nepieciešamu, segt zaudējumus... un lai ārstiem cilvēki nemaksā uz ķepas...

pirms 7 gadiem, 2014.03.20 08:01

Vecais Sportists

Un pašai Gulbenes slimnīcai ar cik ienākusi informācija ir parādi:D

pirms 7 gadiem, 2014.03.20 16:59

Edmunds

Kauns nesen biju iegriezies Gulbenes slimnīcā pat malkas nav ar ko kurināt tauta zaziedosim viņiem!!!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.20 17:01

.

Ko var melst. Šodien biju iegājis reģistratūrā- kurina un izlikās ka pat par daudz. Gulbenē kā vienmēr, ka tik kādus ap....irst. mums viss pienākas, bet paši savā acī baļķus neredzam. Kāpostu bizness slikts, ielas sliktas, apbedītāji slikti, slimnīca slikta, Caunītis slikts u.t.t.

pirms 7 gadiem, 2014.03.20 21:25

Edmunds

Kurunināt tak kurina diez ar ko pēc meneša kurinās viņi pat malkas piegādātājiem ir parāda nevar samaksāt!!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.21 00:42

^

Vareja but liela,nopietna slimnica,bet nav nekaaaaa.

pirms 7 gadiem, 2014.03.20 21:29

Grūtniece.

Trūcīgas personas, bērni, grūtnieces no maksas ir atbrīvoti, pacienta vietā nodevu samaksā valsts.
Varbūt tas atiecas tikai uz Balvu slimnīcu, jo Gulbenē no manis ņēma maksu .

pirms 7 gadiem, 2014.03.21 20:33

Vērotājs

Gulbenes slimnīca tak arī pēdējo ādu no acīm novilks ar!!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.23 03:09

Vietējās ziņas