Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slimnīcas remontu jūlijā pabeigs 8

SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcas apvienība" vadība sola, ka jūlijā slimnīcas remonts būs pabeigts. Tad arī notiks oficiāla atklāšana.

Renovācija turpinās Slimnīcas renovācija par Eiropas Savienības Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem turpinās. "Pirmā kārta jau pabeigta, viss pārējais ir procesā," "Dzirkstelei" saka uzņēmuma valdes locekle Alīda Vāne.
"Dzirkstele" jau rakstīja, ka, beidzoties pirmajai kārtai, tika prezentētas, piemēram, stacionāra, kā arī aprūpes nodaļas telpas. Bet, piemēram, pašlaik tiek būvēts gaitenis, kas atrisinās būtisku problēmu. "Šobrīd pacientus uz operāciju zāli nēsā uz rokām, jo no nodaļas uz operāciju zāli ved kāpnes, līdz ar to tiek veidots apkārtceļš, lai būtu labāka pieejamība," skaidro A.Vāne.


Tiek pārveidota arī ieeja uz rentgenu, jo tur ir zemi griesti. Rentgena aparāts gaida uzstādīšanu, bet ir viens liels mīnuss. "Naktīs un brīvdienās rentgens nestrādā. Ir runāts par to, vai nevarētu tās pašas māsas, kas strādā uzņemšanas nodaļā, apgūt papildu profesiju kā rentgena māsa. Šobrīd veselības sistēmā bardaks ir ļoti liels. Lai iegūtu otras māsas specialitāti, viņai jāmācās augstskolā un, tas ir pilnīgi nereāls pasākums. Bet mums to ļoti vajag, varbūt arī dzīvē izdosies," saka A.Vāne.


Marģers Zeitmanis, kurš arī darbojas slimnīcu apvienības valdē, uzsver - lai piesaistīt jaunus pacientu no reģiona, no Rīgas un arī no Krievijas, ir jābūt ne tikai baltos halātos, bet ar sakoptu vidi, sakoptām telpām un modernu aprīkojumu.

 

Atskaitās par paveikto

Vakar Gulbenes novada domes sēdē SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" vadība deputātiem ziņoja par stāvokli slimnīcā, prezentējot pērnā un šīgada sākuma rezultātus un statistiku. A.Vāne norāda, ka tas, no kā baidījās cilvēki, proti, ka būs dārgi medicīnas pakalpojumi, tā nav noticis. Situācija esot pretēja - maksas pakalpojumu īpatsvars ir samazinājies, un tas esot viena iemesla dēļ. "Mākam racionālāk izmantot kvotas," saka A.Vāne.


Tāpat slimnīcu apvienība laikā no pērnā gada 1.janvāra līdz šī gada aprīļa sākumam nodokļos ir nomaksājusi aptuveni 1 100 000 latu.


A.Vāne arī informē, ka pagājušajā gadā Gulbenes un Balvu traumu punktā palīdzību ir saņēmuši vairāk nekā 11 000 cilvēku. "Un tas ir diezgan daudz," saka A.Vāne, piebilstot, ka vidēji mēnesī tas ir nepilns tūkstotis cilvēku, no kuriem hospitalizēti mēnesī tiek aptuveni 500 pacienti, bet 400 pacientiem mēnesī tiek sniegta ambulatorā palīdzība un viņš dodas mājās. "Šogad tendence ir pacientu skaitam palielināties, ir vairāk hospitalizāciju. Tas laikam gripas un ieilgušas ziemas dēļ," stāsta A.Vāne.


Viņa min arī speciālistu apmeklējuma dinamiku. Piemēram, vairāk tiek apmeklēts pulmonologs (daktere Landsmane) un rentgena kabinets, savukārt mazāks apmeklējums vērojams pie ķirurga Visočanska.
Kopumā Gulbenē ambulatoro apmeklējumu skaits ir palielinājies par 19 procentiem. Arī operāciju skaits dienas stacionārā ir palielinājies. Tāpat palielinājies pacientu skaits arī infekciju nodaļā. Maksimālais pacientu skaits, kas ir bijis infekciju nodaļā, - 17 cilvēki. Savukārt ir samazinājušās mājas aprūpes vizītes.


"A.Vāne saka, ka prieks esot par to, ka apkure sāk izmaksāt lētāk. Viens labums - tā ir trase, jo siltuma zudumi nav lieli. Bet otrs - iespējams, ka agrāk kāds no slimnīcas malkas ir apkurinājis arī savas privātmājas Gulbenē, jo neesot pat cerēts uz tik lielu malkas ietaupījumu šajā garajā ziemā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

;0

Viens jau saimnieko citās pilsētās ar'un vairāk par tiesu procesiem un pliku pēcpusi sev nopelnījis nav. :)

pirms 7 gadiem, 2013.05.19 13:00

A,Vāne

Aizkraukle tiešām godam saimniekoju. Un kopā ar kolektīvu 3 gadu laikā pacēlām līdz ļoti labam līmenim. Vai "eee"tas bija sarkasms vai fakta atspoguļojums?
SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" vēl joprojām pieder arī 5 pašvaldībām. Jā es personīgi cenšos attiekties pret abām slimnīcām, kā rūpīgs un gādīgs saimnieks. Vai izdosies viss, kas iecerēts- nezinu. Bet es ļoti ceru, ka pēc pāris gadiem mēs spēsim panākt visi kopā, ka mums ir kvalitatīva medicīna, un cik vien valsts atvēlēs kvotu, tik arī par to kvotu sniegsim pakalpojumus iedzīvotājiem. Un man nav vienalga vai pacients, kurš ārstējies pie mums ir vai nav apmierināts ar ārstēšanas kvalitāti visos tās posmos.
Lielākā problēma protams, ka ir ārstu deficīts, ko izjūt absolūti visas slimnīcas. Jo strādāt diennakts darbu ir ne tikai fiziski grūti, bet par to arī valsts mums un mēs attiecīgi personālam maksājam maz. Ja ir ārstu deficīts, tad diemžēl tas neveicinana kvalitātes paaugstināšanos ( jo zem vārda kvalitāte ārtam ir ne tikai ārstēšanas rezultāts, bet arī komunikācija ar pacientu).
Bet mēs visi, tie kas vēlas, lai mūsu slimnīcas būtu pašas labākās, pieliksim visus spēkus, lai tas arī tā notiktu!
Un jautājums anonīmajam "X"( viegli jau slēpties un kritizēt), kā tad jūs domājat- kā tad būs?

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 17:37

eee

Aizkrauklē jau Vāne pasaimniekoja, tagad veic LABAS pārmaiņas Gulbenē....

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 16:30

x

te bus tikai privatklinika kas pieder vai piederes vanes kundzei.un talak podamajiet pasi kas bus!

pirms 7 gadiem, 2013.05.08 16:08

.

Nu tak nebūs mums ne bērnu nodaļa, ne dzemdību nodaļa. Kur cerigais redz, ka telpas tiek plašinātas? Telpas jau tās pašas, dakteri tie paši, pacienti tie paši....bet drīz arī to nebūs- es domāju pacientu. Ja cilvēki sadeklarētos pa īstam, tur kur viņi džīvo- tad pavisam bēdīga aina pavērtos uz mūsu maznovadu

pirms 7 gadiem, 2013.05.06 23:54

cerīgais

Ir tikai viens jautājums- vai slimnīca atkal būs pieejama gulbeniešiem kā agrāk?
Un izbeigsies šī mokpilnā braukāšana uz baviem,madonām u.t.t.
Vai būs Bērnu nodaļa? Dzemdību nodaļa ???
Vai mums būs āŗsti?
Telpas,skaidrs,tik paplašinātas. Bet personāls ?

pirms 7 gadiem, 2013.05.06 20:41

Vietējās ziņas