Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slimnīcu apvienība valsts apmaksāto ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu kvotā iekļaujas simtprocentīgi 10

Nacionālo ziņu aģentūra "Leta" informē, ka valsts apmaksāto ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu kvotā šogad iekļāvušās tikai divas slimnīcas, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati par šā gada deviņiem mēnešiem.

Vislabāk ar kvotas izpildi veicas Rīgas dzemdību namam, kas apguvis 91% no valsts piešķirtā finansējuma ambulatoriem pakalpojumiem, un Tukuma slimnīcai - 92%. Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība valsts apmaksāto ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu kvotā iekļāvusies simtprocentīgi. Vēl šāds rādītājs ir Rēzeknes slimnīcai, Liepājas reģionālajai slimnīcai un Preiļu slimnīcai.

Savukārt pārējās - kopumā 19 slimnīcas, kas noslēgušas līgumu ar NVD par valsts apmaksātu ambulatoro pakalpojumu sniegšanu, - ir pārsniegušas gadam paredzēto kvotu.

NVD pārstāve Evija Štālberga uzsver, ka bez slimnīcām valsts apmaksātu ambulatoro aprūpi sniedz arī daudzas citas ārstniecības iestādes. "Nacionālais veselības dienests, sazinoties ar vairākiem ambulatoro pakalpojumu sniedzējiem, pārliecinājās, ka daudzi no populāriem medicīnas pakalpojumiem līdz gada beigām vēl ir pieejami," stāstīja Štālberga.

NVD apkopotie dati rāda, ka šogad labāk nekā citus gadus ārstniecības iestādēm veicas ar līgumu izpildi par stacionāru pakalpojumu sniegšanu. Vidējais izpildes rādītājs ir 97%, kas ir labāks nekā citus gadus. Tas nozīmē, ka ir slimnīcas, kurās pārstrādes nav vispār, skaidro NVD pārstāve.

Jau ziņots, ka, lai uzlabotu situāciju slimnīcās un veselības aprūpes nozarē kopumā, šā gada maijā VM nozares vajadzību segšanai gada otrajam pusgadam prasīja papildu 34,3 miljonus latu. Jūnija sākumā VM tika piešķirti 7,89 miljoni latu, bet 27.augustā valdība vienojās novirzīt nozarei vēl 5,2 miljonus latu.

Drīzumā veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem atbilstoši noslēgtajiem līgumiem un vajadzībām plānots novirzīt minētos 5,2 miljonus latu. Lielāko daļu no šī finansējuma jeb 3,55 miljonus latu plānots piešķirt ambulatorajai aprūpei, bet 858 360 latu - stacionārajai palīdzībai, iepriekš informējis Nacionālais veselības dienests (NVD).

Tā kā minētos 5,2 miljonus latu slimnīcas vēl nav saņēmušas, Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) turpina prognozēt, ka gada beigās arī vairākās reģionālajās slimnīcās pacientiem nebūs pieejami vairāki valsts apmaksātie pakalpojumi.


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Policis

Pieprasam likvidēt vietnieka amatu vai nomainīt vietnieku, jo Caunītim darba laikā nav ko darīt, un viņš caurām dienām dzīvo inbox.lv iepazīšanās sadaļā un raksta sievietēm truli pretīgas seksuāli intīmas vēstules, runā randiņus, pēc darba brauc uz tiem, pat uz Jelgavu ar darba mašīnu sudraboto WV. Arī privātām vajadzībām viņš izmanto darba mašīnu brīvdienās braucot dažādās izklaidēs. Mums kauns par tādu Caunīti, tāpēc likvidējiet šo amatu un ietaupījums būs liels. Palīdzēsiet kādai vientuļai mātei vai pensionāram, arī slimnīcai, bet ne šai perversai, mīksti glumajai personai.
Mēs neesam viņam atļāvuši uz mūsu nodokļu rēķina izmantot darba mašīnu privātām vajadzībām!
CAUNĪTI ATKĀPIES CITĀDI ZIŅOSIM VIENOTĪBAS ŠEFAM RĪGĀ!

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 22:29

?

Kas tas tāds bija? .......
Šādi komentāri nav biedējoši?!

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 11:18

urbis

Klausies tu, Sokrāt! Kāds sakars slimnīcai ar šo tavu murgu par Caunīti? Aizej pie viņa uz domi un parunā kā vīrs ar vīru, nevis te anonīmi ļurini!

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 14:44

Patiesība

Tas nav murgs, bet balta patiesība! Mums nevajag vadībā caunīti, kurā nepiedienīgi uzvedas publiskā telpā un izmanto darba auto savām vajadzībām.
Caunīša pirksts arī Gulbenes slimnīcas likvidēšanai, arī balsoja par krievu valodu, lai pieprasītu darba pārrunās.

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 23:20

...

laikam kopā braucat un rakstat,ka tik labi zinat???

pirms 6 gadiem, 2013.10.25 13:09

Roberts Kubizins

pie reizes ar caunīti derētu padzīt arī domes priekšsēdētāju nikolaju stepanovu, kurš kopā ar jacēviču savulaik notirgoja , faktiski izzaga Gulbenes slimnīcu

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 13:18

urbis

Cik nozaga? Miljonu? Kāpēc tad viņi vēl te? Vajadzētu jau dzīvot vismaz Arābu Emirātos! Stulbs tu Robi esi un no rītiem nemazgājies!

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 14:47

blēdis

Paldies par to jacevičai un co!

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 20:03

Visvaldis

Visus jautājumus personīgi pie M.Pujāta tiks atbildēti !!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.27 00:55

Vietējās ziņas