Slimnīcu apvienības valdes priekšsēdētāja iesniedz atlūgumu 10

Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valde bija nolēmusi uz laiku atlikt līguma grozījumu parakstīšanu ar Veselības norēķinu centru, jo jaunie finansējuma piešķiršanas kritēriji šķiet netaisnīgi.

Neparakstīt šādu līgumu jau nolēmusi Kuldīgas slimnīca. Latvijas slimnīcu darbinieki arī apsver streika iespēju. Tomēr SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" kapitāldaļu turētājas pašvaldības nolēma, ka līgums ar Veselības norēķinu centru tomēr ir jāparaksta, jo pretējā gadījumā slimnīcai vispār nepiešķirs finansējumu.

 

Saskaņā ar Veselības ministrijas datiem faktiskais finansējuma samazinājums slimnīcu apvienībai ir 51 083 lati.

 

Izmisums un neziņa par slimnīcu apvienības nākotni pamudināja valdes priekšsēdētāju Mudīti Jaceviču otrdien iesniegt atlūgumu. Otrdien, 16.augustā, plānota SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" īpašnieku sapulce, kurā lems, kā būt tālāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Saprotams

protams, savelkot jostu nu nav iespējams dzīvot tik LEPNI kā iepriekš.
Vajag JAUNU un daudz enerģiskāku priekšnieku.
Lai gan šajos ekonomiskajos apstākļos jauno vajadzēja vismaz pirms gada, kad runāšana bija par slimnīcu apvienību veidošanu. Vajadzēja veidot apvienību ar Madonu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 11:44

no malas

Un ja būs tie 7 % no IKP- pietiks gan shēmotājiem, "papīru bīdītājiem", gan pacientiem??? Pie pārejā "urbim" tā kā piekristu.
Lai cik tas skanētu nepopulāri, bet tādiem miestiem , kā mūsējais, vairāk jādomā par, uz senioriem un vasaras atpūtniekiem vērstu aprūpi ( un ar steigu )... nu brīnumi nenotiks - jaunatne te paliks maz.
Nav jēgas meklēt vainīgos vietējos priekšniekos, deputātos vai citās atbildīgās pērsonās. Urbanizācija dara savu. Toties ir nišas, kur mūsu Gulbenes novads var būt topā, kamēr vēl nav viss iztirgots.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 12:58

apkopēja

Nekas labs nevar sanākt, ja iestādi vada veci stagnāti. Var dot finanses cik grib. Diemžēl.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 12:10

urbis

Tur augšā jau sen nolemts likvidēt mazās slimnīcas, tā kā vilciens ir aizgājis. Nedos vnk piķi un pašas iznīks. Nu nevar būt daudz maz normāla medicīna, ja no IKP tai atmet kaut kādus 3%, ja vairumā valstu tie ir 5-7% no IKP! Jau tā Larvijā procentuāli pacientu līdzmaksājumi ir vieni no lielākajiem Eiropā. Tur jau jābūt pēdējam Antiņam, lai ietu uz tādu iestādi strādāt. Paskatieties, kas strādā slimnīcā- lielākā daļa pensionāri vai tādi, kas tūlīt būs. Līdz ar viņiem arī slimnīcai amba. Un neglābs viņu ne Zatlers, ne citi reformētāji.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 11:58

to no malas

Man domāt,ka 30 un vēl drusciņ,daktere vada slimnīcu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 10:22

no malas

Naudas, iespējams, pietiktu , ja tiks likvidēti tie augoņi, ko sauc par departamentiem un tml, lobētas zāļu un medicīnas iekārtu firmas utt.
Ministri mainās , bet paliek arvien sūdīgāk, tātad , augšās ir tāda " mafija", ka mums pat sapņos neradās.
Te rejaties uz cilvēku, kas vairāk kā 20 gadus vadījis slimnīcu gandrīz valsts nomalē, laikā, kad medīcīnas aprūoes sistēma ir gatavais cirks. Nepazīstu Jacevičas kundzi personīgi un pieļauju, ka, tik ilgstoši strādājot, pietiekami daudziem ir uzkāpts uz varžacīm, pieļautas kļūdas, bet tomēr, neaizmirstam, ka esam tikai Gulbene. Lai kā gribētos- uh ko - bet vai varam nopelnīt un vēlamies maksāt nodokļus, lai visu to uzturētu!

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 09:07

x

Tā ir ar tiem pensionāriem, izmanto visas iespējas, lai tikai tuirētos pie darba. Tad, kad viss jau grīstē, tad dodas "pelnītā atpūtā". Tad viss vienalga, ka tik man labi, jo pensija taču ir nodrošinājums.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 08:13

ES

Pie atlūguma iesniegšanas nav jau galvenais samazināts finansējums, bez tā ir milzum daudz finansiālu trūkumu pašai apvienībai kā tādai....

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 07:53

a

Kāds var ieteikt ko vēl nelietderīgāku , kā šī apvienība . AR STEIGU LIKVIDĒT un naudas pietiks .

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 07:23

labikatā

20 gadus par vēlu valdes priekšēdētāja iesniedza atlūgumu, Gulbenes slimnīca tad būtu citādā situācijā. Cerēsim, ka vietā stāsies kāds jaunāks un enerģiskāks slimnīcas vadītājs.

pirms 9 gadiem, 2011.08.10 17:50

Vietējās ziņas