Slimnīcu apvienību iekļauj 3.līmeņa grupā (papildināts) 15

Latvijas Republikas Ministru kabineta komitejas sēdē, kas notika 15.janvārī,  jautājumā par “Noteikumi par darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.2. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” projektu iesniegumu atlases trešo kārtu SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" ir iekļauta 3.līmenī, un pieejamā attiecināmā bāzes finansējuma sadalījums būs 1 100 929 eiro. Par to Gulbenes novada mājaslapā informē novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Igaviņa.

Piebilstams, ka SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” pakalpojumus pacientiem, visticamāk, vismaz pusotru gadu vēl turpinās sniegt apmēram tādā pašā apjomā, kā līdz šim. Pagaidām nav pamata ļoti lielam satraukumam – tā uzskata  SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis.


SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” valdes locekle Alīda Vāne “Dzirkstelei” saka, ka ir jāturpina sekot, ko lems Ministru kabinetā. 

Savukārt “Leta” vakar rakstīja, ka no veselības aprūpes sistēmas reformā iecerētajiem četriem slimnīcu aprūpes līmeņiem Veselības ministrija vēlas pāriet uz pieciem, kā rezultātā Gulbenē un Balvos slimnīcu līmenis pazemināsies. Tomēr vēlāk informācija tika precizēta, ka šajā slimnīcu apvienībā medicīnas pakalpojumi arī turpmāk tiks sniegti visos septiņos obligātajos profilos kā iepriekš. 

Nav arī zināms, ko Gulbenes novadam nozīmēs 13.Saeimas vēlēšanas, kas notiks gada otrajā pusē – 6.oktobrī.

Jau vēstīts, ka aizvadītā gada nogalē Gulbenē darba vizītē vairāki Saeimas deputāti, kuru darbs saistīts ar veselības un sociālās aprūpes nozari, iepazinās ar SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” darbu un nākotnes plāniem, kā arī tikās ar iedzīvotājiem. Toreiz mutiski tika apstiprināts, ka slimnīcu apvienībai ir jāturpina darbs, nezaudējot esošo statusu, pozīciju un arī pakalpojumu klāsta sašaurināšanu.


,

Pievieno komentāru

Komentāri 15

?

Kādi pakalpojumi pieejami šajā 3.līmeņa grupā?

pirms 3 gadiem, 2018.01.15 13:33

???

Tad tagad Alūksnes slimniekus vedīs pie mums, jo esam pa klasi augstāki !!!

pirms 3 gadiem, 2018.01.15 15:22

Skuju taka

Ko te darīt Alūksnes slimniekiem, nomirt? Alūksnei ir pašai savi gudri ārsti un moderna slimnīca. Neredzu jēgu vispār apmeklēt šo iestādi Gulbenē, jo cik pieredze rāda tāpat tiks nosūtīts un Balviem (kas ir laiks) vai Rēzekni vai Madonu vai Valmieru. Labāk uzreiz uz Valmieru vai Rīgu.

pirms 3 gadiem, 2018.01.15 21:06

susurs

Alūksnei ir augstāks līmenis. Vakar teica ziņās,ka paaugstina Alūksnes slimnīcai. Viņi noturēja savu slimnīcum ,prieks par viņiem. Viņi pat brauca uz Rīgu kolektīvi. Ko gulbenieši var? Tikai čīkstēt te.

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 15:44

Uhah

Citos portālos raksta, ka līmenis ir pazemināts, jo bija 7 līmeņi un tagad būs 3, un 3ais ir viszemākais. Alūksnei pat augstāks līmenis. Nav īsti skaidrs, kādi pakalpojumi tad tiks sniegti. Kur tagad vedīs traumas un insultus? Uz valmieru, rēzekni?
Jātinas prom no šās bēdu ielejas, kamēr vēl var izbraukt.. baisi nolaista pilsēta! Ne darba, ne slimnīcas, tikai dārga apkure un stulbi tautas kalpi!

pirms 3 gadiem, 2018.01.15 17:03

uhah

A, ne, kaut kas tomēr paliks.
VM paustā, trešā līmeņa slimnīcās tiks nodrošināta darbība septiņos obligātajos profilos, tostarp terapijā, hronisku pacientu aprūpē, ķirurģijā, neiroloģijā, ginekoloģijā, grūtniecībā un dzemdībās, kā arī pediatrijā. Par trešā līmeņa slimnīcām plānots noteikt Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību, Kuldīgas slimnīcu, Madonas slimnīcu, Cēsu klīniku, Dobeles un apkārtnes slimnīcu, Jūrmalas slimnīcu un Ogres rajona slimnīcu.Trešā līmeņa slimnīcās 24 stundas diennaktī neatliekamās medicīniskas palīdzības sniegšanai jānodrošina pieci speciālisti - ķirurgs, anesteziologs vai reanimatologs, ginekologs, pediatrs un internists. Papildus šajās slimnīcās var tikt nodrošināta darbība atbilstoši traumatoloģijas profilam.

pirms 3 gadiem, 2018.01.15 17:13

Sandras skaidrojums

tas ir tā čakša saviem draugiem vānei un zeitmanim savu primāro vajadzību apmierināšanai iedos 1 100 929 euro LR Valsts budžeta naudas, ja kas pēc vānes un zeitmaņa vajadzību apmierināšanas vēl atliks viss līdz centam tiks izsniegt s Gulbenes pamatiedzīvotajiem

pirms 3 gadiem, 2018.01.15 17:14

Zintis

Galvenais, ka ir 3 līmenis! Tas ir augstāks un labi! Malači ZZS tagadējie, jo saglabāja statusu un par to cīnījās, iestājās.

pirms 3 gadiem, 2018.01.15 18:48

Es

Uah.kas tie par murgiem.Ar tadu specialistu sarakstu jau sanak augstas klases slimnica.Daudz kas tiks likvidets,vai ar bus tikai Balvos.

pirms 3 gadiem, 2018.01.15 20:14

56

Galīgi nesaprotu kā madona var būt tādā pat līmenī kā balvi,gulbene

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 20:37

Zentiņa

Dzirkstelīt, ja reiz rakstām saviem cilvēkiem, tad uzrakstām, kas man - gulbenietim - mainās. Ko tad tieši mums papildina vai slēdz no līdzšinējiem pakalpojumiem. Ja reiz pārpublicējam frāzes no citiem resursiem, tad nevajag šo portālu.

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 04:23

Gulbis

Gulbenei/Balviem nemainās nekas.

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 15:20

Tāpat kā Zentiņa

Tieši tā! Rakstiet mums! Nerakstiet, kamēr paši neesat sapratuši, ko tas dod vai nefod mums.

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 14:03

principiālais valtis

kaut nu beidzot tos afēristus zeitmani ar vāni un blūmu apcietinātu un ieliktu cietumā atpūsties

pirms 3 gadiem, 2018.01.16 19:08

Vietējās ziņas