Smagā tehnika nedrīkst braukt 5

Rudenīgo laikapstākļu ietekmē grants ceļi šobrīd ir mitri. Lai smagā tehnika pilnībā nesabojātu ceļu, Stradu pagastā uz ceļa, kas ved no Stradu skolas Zeltalejas virzienā, ir noteikts maksimālās masas ierobežojums.

“Mūsu nelaime ir tā, ka pagasta ceļi ir ar mazu nestspēju. Mēs tos lolojam un cenšamies uzturēt kārtībā, bet, līdzko šo ceļu tuvumā sākas mežizstrāde un pa tiem sāk pārvietoties smagā tehnika, šie ceļi pat vienas dienas vai nakts laikā šādos laikapstākļos var tikt pilnībā sabojāti,” saka J.Duļbinskis. “Es, protams, saprotu arī mežizstrādātājus, kuri vēlas darīt savu darbu, taču tad, kad ceļš jau ir sabojāts, lai to pēc tam atkal sakārtotu, pagastam ir nepieciešams ieguldīt daudz līdzekļu.”


J.Duļbinskis stāsta, ka pie ceļa, kas ved no Stradu skolas Zeltalejas virzienā, ir sākusies mežizstrāde un tā notikusi ļoti straujā tempā. “Ņemot vērā straujo izstrādes tempu šajā vietā, mēs raizējāmies, ka kokmateriāls tikpat straujā tempā tiks vests arī prom, tādēļ šeit tika noteikts pilnas masas ierobežojums un uzstādītas ceļa zīmes. Par laimi, uzņēmēji, kas šajā konkrētajā vietā strādā, ir saprotoši. Viņiem tika izskaidrots, kāda ir šī ceļa nestspēja, un uzņēmēji solīja, ka mežā viņi izstrādi turpinās, bet izvešanu atliks līdz brīdim, kad uzsals. Šādi esam vienojušies un ceram, ka tā arī būs,” stāsta J.Duļbinskis. Uz citiem pagasta ceļiem ierobežojumi nav noteikti.


Novada domes Tehniskās nodaļas speciālists Jānis Šmoteks norāda, ka pagastu pārvaldnieki ir tie cilvēki, kas seko līdzi situācijai uz vietas pagastos un nepieciešamības gadījumā arī reaģē, pieprasot novada domei izdot rīkojumu par ierobežojuma noteikšanu. Uz citiem mūsu novada ceļiem, kas ir pašvaldības pārziņā, ierobežojumi šobrīd neesot noteikti.


“Pagaidām situācija uz pašvaldības ceļiem nav tik slikta salīdzinājumā ar to, kāda tā ir, piemēram, pavasaros. Kad tuvojas pavasaris vai braukšanas apstākļi pasliktinās, izdodam rīkojumu. Tas parasti notiek pēc pārvaldnieku ierosinājuma, jo viņi situāciju pārzina vislabāk,” saka novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne.


Pievieno komentāru

Komentāri 5

...

njā....tas jau tikai sīkums salīdzinot kas darās netālu no manu radu mājām!nesūdzies par ceļu tik un tā neviens neklausīsies!

pirms 7 gadiem, 2014.01.06 10:45

WTF

un kāpēc lauksaimnieki ar saviem milzīgajiem traktoriem kas velk 20t piekabes var neierobežoti braukt pa ceļiem ar liegumu?

pirms 7 gadiem, 2014.01.06 11:54

Modrā acs

Vakaros, pēc pieciem, kad jau ir tumšs tie saprotošie uzņēmēji ar kokvedējiem braukā visos virzienos un arī agri no rītiem ,kamēr tumsa.

pirms 7 gadiem, 2014.01.06 12:12

sdf

kas iemaksa tas brauc,a kam nav pika tas lai gaida salu!kaut kads bardaks cela nodoklus maksa,bet braukt nevar!

pirms 7 gadiem, 2014.01.06 16:33

xx

Citās pašvaldībās pārvaldnieki neko nemana un tad bŗŗīnās ka ceļi slikti

pirms 7 gadiem, 2014.01.07 11:16

Vietējās ziņas