Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Smaržo siens” cer piedalīties starptautiskā festivālā “Baltica 2012”

Lejasciema pagasta folkloras kopa "Smaržo siens" piedalījās folkloras kopu skatē Koknesē, lai, saņemot atzinīgu novērtējumu, varētu piedalīties starptautiskajā folkloras festivālā "Baltica 2012", kas nākamajā gadā notiks Latvijā.

"Vidzemes folkloras kopas varēja izvēlēties, piedalīties skatē Koknesē vai Valmierā. Mēs izšķīrāmies par labu Koknesei. Tikām mīļi sagaidīti. Arī pasākums noritēja ļoti augstā līmenī. Folkloras kopu skates vienmēr ir ļoti atvērtas. Tā kā festivāla tēma būs ceļš, tad mēs skates programmā izvēlējāmies dziedāt precību dziesmas, jo arī precības ir ceļa viens pagrieziens cilvēka dzīvē," stāsta folkloras kopas "Smaržo siens" vadītāja Inga Deigele.

 

Pagaidām skates rezultāti vēl neesot zināmi. Skatē Koknesē "Smaržo siens" bijusi vienīgā kopa no Gulbenes novada. Inga pieļauj, ka citas varētu būt piedalījušās skatē Valmierā. Koknesē skatē piedalījušās pavisam desmit folkloras kopas, piemēram, no Cesvaines, Madonas, Barkavas, Kokneses, Jēkabpils un citurienes.

 

Darbojas treso sezonu

"Smaržo siens" Lejasciemā darbojas jau trešo sezonu. "Ideja par šādas kopas izveidi radās tad, kad es pārcēlos uz dzīvi Lejasciemā, jo pati esmu lejasciemiete. Savulaik, dzīvojot un strādājot Liepājā, es darbojos folkloras kopā "Baļķi"," stāsta vadītāja.

 

Šobrīd kopā aktīvi darbojas septiņi dalībnieki. Ja kādā pasākumā ir nepieciešams lielāks skaits, tiek pieaicināti vēl citi folkloras cienītāji, kas prot muzicēt uz kāda tautas instrumenta un tamlīdzīgi.

 

Nosaukums "atnācis" pats

Folkloras kopa darbojas ļoti aktīvi. Tā piedalījusies arī skatē, lai varētu piedalīties Vidzemes novada dienā, kas šovasar notika Brīvdabas muzejā.

 

"Mēs piedalāmies dažādos pasākumos Lejasciemā, piemēram, Lieldienās un Jāņos, kā arī visas Latvijas pasākumos, piemēram, augustā dziedājām Brīvdabas muzejā Vidzemes novada dienā. Tagad ceram, ka mūsu snieguma līmenis būs tāds, lai varētu piedalīties festivālā "Baltica 2012"," stāsta I.Deigele.

 

Kopa pagājušajā gadā kopā ar Gulbenes novada delegāciju ir bijusi arī Polijā pie sadarbības partneriem. Skaņu ierakstu studijā jau ir ierakstīta arī viena dziesma.

 

Vadītāja atzīst, ka folkloras kopas nosaukums radies pavisam nejauši.

 

"Tas vienkārši "atnāca" pie manis, tāpēc vienpersoniski nolēmu, ka kopai jādod nosaukums "Smaržo siens". Sākumā dalībnieki nebija īpaši priecīgi, jo šķita, ka nosaukumā jābūt vienam lietvārdam, bet tagad tik ļoti esam pieraduši pie nosaukuma, ka nevaram pat iedomāties citu," stāsta vadītāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas