Sniedz atbalstu bezdarbniekiem ar atkarībām 2

Nodarbinātības valsts aģentūra ir sākusi īstenot pasākumu, kas paredzēts tiem bezdarbniekiem, kuriem ir atkarības problēmas. Par to informē aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko.

Pagaidām neviens nav pieteicies Šajā pasākumā galvenais uzdevums ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, iemācīt viņam saprast, ka, lai pārvarētu atkarības radītās negatīvās sekas, nav jāmaina ģimene vai dzīvesvieta, bet jāmainās pašam.
V.Lituņenko norāda, ka bezdarbnieki ar atkarībām ārstēsies pilnīgi brīvprātīgi. Ārstēšanās no atkarības notiek stacionārā, un tā ilgst 28 dienas.


Pasākumā varēs piedalīties aģentūrā ilgāk nekā gadu reģistrēti bezdarbnieki no 18 gadu vecuma, kuriem ir narkologa izsniegts atzinums par atkarību no alkohola, narkotiskām vai psihotropām vielām.

 

"Pagaidām neviens nav pieteicies. Atbildīgās amatpersonas norāda, ka pie mums neviens no bezdarbniekiem ar atkarības problēmām it kā neesot narkologa uzskaitē," saka V.Lituņenko.


Aģentūra pacientiem apmaksās pacientu iemaksas 5 latu apmērā par vienu ārstēšanās dienu, izņemot tos, kuri ir atbrīvoti no pacientu iemaksas. Saņemot ārstniecības pakalpojumus ambulatori (dienas stacionārā), pasākumā iesaistītajiem bezdarbniekiem tiks finansēti arī izmitināšanas un ēdināšanas izdevumi - 9 lati un 40 santīmi dienā atbilstoši faktiskajam bezdarbnieka izmitināšanas un ēdināšanas dienu skaitam.

 

Jāziņo par savu vēlmi aģentūrai
V.Lituņenko uzsver, ja ir kāds bezdarbnieks, kurš ir motivēts un vēlas ārstēties no atkarībām, viņam jādodas uz aģentūras Gulbenes filiāli un jāpaziņo par vēlmi piedalīties šajā pasākumā, jāaizpilda pieteikuma anketa, jādodas uz ārstniecības iestādi pie narkologa un jāsaņem atzinums par atkarību, narkologa atzinuma kopija jāiesniedz projekta karjeras konsultantam, jāizvēlas ārstniecības iestāde, tad saņem norīkojumu ārstēšanai un desmit darba dienu laikā pēc norīkojuma saņemšanas jāierodas izvēlētajā ārstniecības iestādē.


Šogad kopumā pasākumā plānots iesaistīt 40 ilgstošos bezdarbniekus ar atkarību problēmām, savukārt nākamgad - 220 un 2014.gadā vēl 220.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

!

Nu,sāciet izsniegt viņiem vēl narkotikas un alkoholu!Jā,visiem ir problēmas izņemot tos,kuri strādā un maksā nodokļus un nekvern rindā pie soc.darbiniekiem.

pirms 8 gadiem, 2012.12.15 17:41

Vietējās ziņas