Sniedz medicīnisko mājas aprūpi 3

Šo palīdzību saņem noteiktas slimnieku kategorijas
Šobrīd Gulbenes slimnīcas trīs sertificētas medicīnas māsas, kuras ir noslēgušas līgumu ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu mājās, līdztekus savam tiešajam darbam slimnīcā tikai Gulbenes pilsētā sniedz arī medicīnisko mājas aprūpi. Šāds pakalpojums Gulbenes slimnīcā, kā arī vairākos feldšerpunktos un divās ģimenes ārstu prakses vietās ir kopš 1.marta.

Pakalpojumu apmaksā valsts Katru dienu kopš 6.jūnija pie pacientes Skaidras Eglītes dodas arī medicīnas māsa Ieva Kaspare, lai veiktu pārsiešanu slimajai kājai. Ja šīs mājas aprūpes nebūtu, 85 gadus vecajai sievietei ilgstoši būtu jāārstējas slimnīcā un par to jāmaksā.

 

"Pacienti katru dienu varētu vest arī uz slimnīcu, lai tur veiktu pārsiešanu, bet viena šī procedūra maksātu no 5 līdz 10 latiem. Veicot medicīnisko mājas aprūpi, pacientei pārsiešana ir par brīvu. Šo procedūru, kā arī mūsu pakalpojumus apmaksā valsts. Izņēmums ir gadījumi, kad tiek sniegti papildus maksas pakalpojumi. Katra mēneša beigās mēs nododam atskaiti un valsts visu atlīdzina slimnīcai. Šobrīd aprūpēju tikai šo pacienti, bet vienā brīdī bija jādodas pie trim pacientiem. Lielākā daļa ir tādi pacienti, kuriem jāveic pārsiešana," stāsta I.Kaspare.

 

"Ar medicīnas māsiņas darbu esmu ļoti apmierināta, un abas labi saprotamies jau piekto mēnesi. Viņu gaidu katru dienu, jo dzīvoju viena pati. Bērni jau atbrauc mani apraudzīt," saka S.Eglīte.

 

Ja nepieciešams, pacientam tiek izmērīts arī asinsspiediens, noteikts cukura līmenis asinīs.

 

Nepieciešamais jāpērk pašam

Zāles, pārsienamo materiālu un citus materiālus, kas nepieciešami medicīniskajai mājas aprūpei, jāiegādājas pašam pacientam.

 

"Ja pacients ir trūcīgs un viņam nav radinieku, aprūpes procesā tiek iesaistīts sociālais dienests, jo pakalpojuma sniedzējs nenodrošina ar ārstniecības materiāliem," stāsta Gulbenes ambulatorās nodaļas vadītāja Māra Rožlapa.

 

Medicīnisko aprūpi mājās medicīnas māsas nodrošina katru dienu, ieskaitot arī sestdienu, svētdienu un svētku dienas, kā arī saskaņā ar pacienta vajadzībām un medicīnas māsas darba organizāciju.

 

Jābūt medicīnas speciālista nosūtījumam

M.Rožlapa atgādina, ka veselības aprūpes pakalpojumus mājās persona var saņemt, ja tai ir ģimenes ārsta nosūtījums vai stacionārās ārstniecības nosūtījums pēc izrakstīšanās no slimnīcas. Pieteikums mājas aprūpei Gulbenes pilsētā jāiesniedz Gulbenes slimnīcas ambulatorās nodaļas vadītājai darbdienās no pulksten 8.00 līdz 16.00.

 

"Mājas aprūpes ilgums ir līdz piecām kalendārām dienām. Ja tas nepieciešams ilgāk nekā piecas dienas, tad divu darbdienu laikā ģimenes ārsts pēc pacienta apmeklējuma sniedz pakalpojuma sniedzējam atzinumu par veselības aprūpes pakalpojuma mājās pārtraukšanu vai turpināšanu," stāsta M.Rožlapa.

Medicīniskā aprūpe mājās tiek sniegta gadījumos, kad pacientiem nav nepieciešams atrasties slimnīcā ārstu vai medicīnas māsu diennakts uzraudzībā, bet medicīnisko indikāciju dēļ pacients nav spējīgs nokļūt pie ģimenes ārsta vai cita speciālista. Medicīnisko aprūpi mājās pacienti var saņemt atbilstoši noteiktām medicīniskām diagnozēm, kuras nosaka ārstējošais ārsts.

 

Fkti:

Medicīnisko aprūpi mājās, slēdzot līgumu ar Veselības obligātās apdrošināšanas aģentūru, Gulbenes novadā veic: Gulbenes slimnīca, Beļavas pagasta feldšerpunkts, Beļavas pagasta Ozolkalna feldšerpunkts, Daukstu pagasta Daukstu un Staru feldšerpunkts, Sandras Liepiņas ģimenes ārsta prakse Lejasciema pagastā un Baibas Mezītes ģimenes ārsta prakses Lizumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

;)

Izklausās lieliski!
Labs atrisinājums veco ļaužu vajadzībām.
Paldies tam,kurš to ieviesis.

pirms 11 gadiem, 2009.10.21 14:31

Vietējās ziņas