Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sniegs apskādē jumtus 9

Māju jumtiem šoziem ir ko turēt. Sniega kārta uz tiem nav nekāda plānā. Ne viens vien jumts jau ir zaudējis sacīkstē ar sniegu. Vecgulbenes muižā cietis siltumnīcas jumts.

Muižas pārvaldniece Iveta Kovtuņenko "Dzirkstelei" stāsta, ka sniega dēļ saliekusies konstrukcija un sasisti stikli. Visvairāk tas bija jūtams atkalā, pēc tam piesalstot. Jumts nebija notīrāms, ņemot vērā arī to, ka šobrīd siltumnīca netiek apsildīta.  

Sniega dēļ cietuši arī vairāku daudzdzīvokļu māju jumti novadā. SIA "Gulbenes nami" jau saukta palīgā tīrīt sniegu no trīs daudzdzīvokļu māju jumtiem. Sevišķi kritiska situācijai ir mājai Gulbenē, Skolas ielā 5/7.

 

"Šai mājai nav siltuma izolācijas. Nav arī bēniņu, zem jumta uzreiz ir griesti piektā stāva dzīvokļiem. Sniegs, kas sakrājas biezā kārtā uz jumta, sasilst, sākas kušana, rezultātā jumts tek, jo zem sniega sakrājas ūdens," "Dzirkstelei" stāsta uzņēmuma inženiere Zinaīda Šķendere.

 

Viņa saka, ka faktiski mājai būtu jāmaina jumts, veicot arī siltuma izolāciju. Par to ticis runāts ar mājas vecāko Vilni Vītolu. Viņš "Dzirksteli" informē, ka dzīvojamajā mājā dažos dzīvokļos no jumta ir sūce. To "Dzirkstelei" apstiprina arī kāda šīs mājas iedzīvotāja, kas mitinās no pašvaldības īrētā dzīvoklī kopā ar pirmsskolas vecuma mazbērniem.

 

"Gājām runāt uz pašvaldību, lūdzām palīdzēt risināt jautājumu par cita pašvaldības dzīvokļa piešķiršanu. Tagadējā mājoklī ir auksti un slapji. Bail, ka tas var negatīvi ietekmēt bērnu veselību," saka sieviete.

 

Decembrī sniegs no daudzdzīvokļu māju jumtiem "Gulbenes namiem" bijis jātīra arī Gulbenē, Lazdu ielā 11, kā arī vienai mājai Stāķos. Z.Šķendere uzsver, ka katrai mājai situācija ir atšķirīga.

 

Jau otro ziemu laika apstākļi dāvā mums biezu sniega segu. Tas rada problēmas māju ekspluatācijā, kādas citu gadu nebija jūtamas.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

ha ha

VAJAG TĪRĪT!!!!!!MAN PLĒVES SILTUMNĪCA;))UN VĒL ARVIEN PLĒVE VISUR VESELA --JO TĪRU.

pirms 9 gadiem, 2010.12.30 11:05

...

Domāju,ar steigu jāglābj atlikušās siltumnīcu konstrukcijas.To var izdarīt izsitot apakšējos zāģa konstrukciju stiklus,ja to nedarīs,tad arī atlikušās konstrukcijas neizturēs.Kas šādā situācijā vainīgs;1)Konstrukcijas izvēlētas neatbilstoši klimat.zonai.2)Nav domātas tikai sezonas apkurei.3)Stikla biezums ir(bija)par lielu salaiduma platumam.4)Sniega kausēšanai tāpat apkures trubas bija aprēķinātas par maz,kaut arī netika izmantotas. p.s.Ja es būtu bijis saimnieks,tad būtu mēģinājis kausēt sniegu ar gāzes balonu degļiem,lēti un efektīvi.Domāju ar 8 gāzes baloniem vienā reizē pietiktu.

pirms 9 gadiem, 2010.12.29 20:36

ak vai...

Nu tikai ļautiņiem būs prieks, jo kādam ir slikti, tak lielāka prieka nevajag, kā priecāties par citu nelaimi!

pirms 9 gadiem, 2010.12.29 11:44

tai 29.12.2010. 10:37:18

Ak, māmiņ, cik Tu esi naiva:)

pirms 9 gadiem, 2010.12.29 11:05

Siltumnīcas tika atklātas ar lielu ,,pompu", bijām lepni, ka tādas ir Gulbenē. ieguldīti ne mazi līdzekļi. Tagad, kad tā godība zudusi- vainīgi laika apstākļi... Gribētos gan zināt konkrētāk- kurš vēl vainīgs- projektētājs, būvētājs, uzturētājs. Aiz tā ir cilvēki ar konkrētu atalgojumu un atbildību. Aiz ,,laika apstākļiem" tikai Dieviņš.

pirms 9 gadiem, 2010.12.29 10:37

pakis

Autore tā jocīgi raksta:"Siltumnīcai cietis jumts". Attēlā skaidri redzams, ka cietuši nav tikai pamati. Viss pārējais - jumts, stāvs, stiklojums - tu tū. Var sākt meklēt simtlatniekus, kuri to visu nokops. Par apkures sistēmu neņemos spriest, vai tā ir cietusi, bet katrā ziņā laimes mirklis bij' tik īss:(

pirms 9 gadiem, 2010.12.29 09:29

Nu neesam mēs Eiropā, kad vienreiz sapratīs, ka Eiropas standarti - tiltiem, ielām , siltumnīcām utt. NEDER! Atkal vajadzēs kompensēt zaudējumus....

pirms 9 gadiem, 2010.12.29 08:59

Vietējās ziņas