Sniegs atkāpjas, atsedzot bojātu bruģi 25

Gulbeniešu bažas, iespējams, nav veltas pēc šīs ziemas pilsētā ieraugām bojātu bruģi ne tikai tur, kur tāds bija jau pirms gada. “Dzirkstelei” to apstiprina arī Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns.

“Ir redzamas jaunas bruģa bojājumu vietas, piemēram, centrā. Skats ir nepatīkams. Esmu uzdevis skaidrot, kura projekta gaitā un kura firma šo bruģi likusi. Dažādos projektos atšķirīgas kompānijas ir veikušas šo darbu,” saka O.Lucāns. Viņš pagaidām nesauc vārdā nevienu firmu, bet atklāj, ka parasti katrai firmai ir vairāki sadarbības partneri – līgumfirmas -, kas piegādā materiālu un kas bruģē ietves. Par to, ka bruģa likšanā atbildīgo ir daudz - firma firmas galā, O.Lucāns saka: “Tāda kārtība celtniecībā valstī ir nodibināta. Un mēs vēl brīnāmies, kāpēc mums ir tā, kā ir.”


Gulbenes pilsētas pārvaldes komunālās saimniecības nodaļas vadītājs Jānis Krastiņš “Dzirkstelei” stāsta, ka situācija pilsētā tiks apzināta. Par pērn konstatētajiem bruģa bojājumiem jau ir skaidrība. “Pagājušajā rudenī ir saņemta vēstule no būvētājiem. Viņi atbild, ka līdz maija beigām bojātais bruģis par garantiju tiks nomainīts. Šogad šajā sakarā vēl neesam sazinājušies, jo vēl ir laiks. Saruna pagājušajā gadā bija tāda, ka jāpārlaiž ziema, lai redzētu, vai būs vēl kādi jauni bruģa bojājumi, lai tos visus pie reizes varētu novērst,” stāsta viņš. O.Lucāns iebilst, ka bojātā bruģa mainīšana pilsētā nebūt neaprobežosies ar maija mēnesi. “To varēs darīt, kad grunts būs atlaidusies. Tad būs tik sauss, lai normāli varētu veikt darbu. Tas varētu būt izdarāms no maija līdz jūnijam un pat jūlijam.”

Ne jau velti “Dzirkstele” ziemā pievērsa uzmanību nesaudzīga bruģa attīrīšanai no sniega un ledus. Ne tikai ar lāpstu, bet arī ar ledus cirtni ielās darbojās gan sētnieki, gan “simtlatnieki”. Tomēr eksperti vienmēr uzsvēruši, ka kvalitatīvu bruģi tik vienkārši neesot sadrupināt, pat ja ledus uz tā ziemā tiek skaldīts. O.Lucāns iebilst: “Neko šausmīgu nemanīju. Ja kāds ar lāpstu padauzīja ledu, no tā bruģim sliktāk nekļuva. Pārsvarā ziemā pliku bruģi pilsētā neredzējām. Tikai dažviet to pas­tāvīgi uzturēja atklātu. To darīja kārtīgie sētnieki, kuri no paša sākuma cītīgi kopa ietves. Tāpēc tur nekāda ledus ciršana nebija vajadzīga.”  

Jau pirms gada rakstījām par šo tēmu. Toreiz  SIA “Alūksnes bruģakmens” valdes loceklis Arvis Līcis laikrakstam izteica versiju, ka Gulbenē bruģis, iespējams, bojājas tāpēc, ka ziemā pilsētā uz gājēju ietvēm tiek kaisīts smilšu un sāls maisījums. Savukārt SIA “ZDZ” darbu vadītājs Varis Kušķis “Dzirkstelei” norādīja, ka “Alūksnes bruģakmens” piegādātais bruģis, ko uz pilsētas ietvēm klāja SIA “ZDZ”, ir slikti pārziemojis. Viņš pauda, ka nav izslēgts kaitējums bruģim ledus dauzīšanas dēļ ziemas laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

zs

Drūp arī ACB ražotais bruģis!! Ko viņi pārdod bez papīriem.

pirms 9 gadiem, 2011.03.28 21:15

made

un kaut kam esmu uzkāpusi uz varžacīm.Un man par to prieks!

pirms 9 gadiem, 2011.03.18 22:47

made

madei tiešām patika Nikolajs.Lai nu kā,bet tagad savākusies blice tikai no pagastiem,nemaz par pilsētu nedomā.t;a nu tas ir.

pirms 9 gadiem, 2011.03.18 22:39

Madei laiks atvainoties tiem,kurus sauca par analfabētiem!!! Nezolīdā rukse! Fui!

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 15:19

vajag pasaukt beztabū un tad paskatīsimies ko teiks.

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 15:03

Es

Kas saka,ka sāls nebojā???Un kā vēl bojā ,pati pieredzēju ,biju šokā,pat lieto betonu izdrupināja smalki jo smalki.Sāls kausē sniegu ,tas bij labi ,mazāk darba,bet pienāca siltais laiks,jādomā kā atjaunot sabirzušo ,kas izskatās neglīti.Varbūt,tad tomēr pie privātmājām savu bruģi ,lai pilsētas skolotie speciālisti-sētnieki tīra,tad būs no kā piedzīt naudu jaunam!

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 13:46

Novērotāja

Lielu daļu vainas jāuzņemas sētniekiem, kas burtiski ,,skaldīja"bruģi. Ne jau visi, protams. Vaina ir tā, ka nekādu soda sankciju pret viņiem nav. Ar mutisku brīdinājumu nekas nav līdzēts.

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 10:30

Ne nu pagastā ne novadā,ar runāšanu jau vien ir laikam par maz.bet ja galvā nav tad neko darīt.

pirms 9 gadiem, 2011.03.17 09:26

made

Mēs te nodarbojamies ar tvaika nolaišanu ,bet vienam uz otru.Būtu ļoti labi,ja kāda no žurnālistēm painteresētos mūsu cienījamajā Domē,kā tur sastāv ar līgumu ,un kāds bruģim paredzēts garantijas termiņš.Tas tak nevarētu būt nez kāds noslēpums,jo tak bruģis uzklāts par mūsu naudiņām,vai ne?masķers ,protams,domā citādi,bet mēs tak esam dažādi un viedokļi arī atšķiras.Vai mūsu deputātiem arī tas nemaz nerīvē kantes,ka jaunais bruģis drīz sadrups.Ko kungi atstāsiet labu pēc sevis?4gadi paies ātri,nebūs nekā laba,ko atcerēties.Sak ,Daudziņa gan bija viena kārtīga sieva!Ne tikai pagastu vadīt prata,bet visu novadu!Bet ,piedodiet,tas laikam tikai sapnis.....

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 22:48

Tā tam būt

Vienkārš ražošanas procesā ietaupīja uz ķīmijas.Kur nepielēja ,tas sadrūp.

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 20:57

fans

ZDZ rullē atkal. Kā vienmēr mūms nav neviens vainīgs. Lai dzīvo miljonu projekti!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 19:40

Jānis

Ja drūp bruģis, tad vainojami ražotāji. vai tad nevar atšķirt bruģa daužīšanu tīrīšanas laikā no bruģa drupšanas sala laikā. Ja sāls vienas sezonā var sadrupināt bruģakmeni, tad rodas jautājums, kāpēc tāds bruģis ir jāliek.

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 18:51

jautajums

Tad galu gala, kads parliks to brugi vai tikai muldes?

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 17:54

yy

Ļoti labi sāls kaisīšanas efektu var redzēt vietās, kur mainās māju ipašnieki.Pie vienas mājas ir labs bruģis, bet pie nākamās beigts, kaut gan bruģa klājums ir vienāds.Secinājumus izdariet paši , kas vainīgs...

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 16:42

masķers

Made,tu pati esi analfabēte!!! Ir pierādīts,ka sāls kaitē bruģim! Kaut gan,ko es te skaidroju...ko gan cūka sajēdz no apelsīniem??? :)))))))))))))000

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 16:38

XX

Ja setnieki nedauzitu brugi, kurs lielajos aukstumos ir neizturigs, plus vel sals iedarbiba, un te ir rezultats. Brugis tiesam ir razots no betona, un ka zinams betons sada izpratne ir trauls. Lidz ar to nemeklejiet vainigos pa malam bet gan pie sevis

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 14:09

.

Kā var sāls saēst bruģi tik pamatīgi, miļķības!Nevajag visu ziemu dauzīt ar ledus cirtņiem to bruģi!

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 13:51

Vietējās ziņas