Sniegumu novērtē eksprezidente 5

Druvēnieši vēlas, lai šovā uzvarētu Vītolu ģimene
Cīņu par galveno balvu - 10 000 eiro - televīzijas šovā "Dziedošās ģimenes" turpina arī Vītolu ģimene. "Dzirkstele" jau rakstīja, ka tā pārstāv Madonas novadu, lai gan par savējo Vītolus uzskata arī druvēnieši. Viņu sniegumu ar desmit ballēm pagājušajā svētdienā novērtēja arī šova patronese bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe - Freiberga.

"Šobrīd jūtamies ļoti labi, jo uzstāšanās atkal ļāva izbaudīt publikas lielo atsaucību. Mums ir radušies arī atbalstītāji, - līdz šim nepazīstami cilvēki, ar kuriem tagad esam sadraudzējušies. Viņi ir izgatavojuši atbalstošus plakātus. Negaidīti patīkams pārsteigums mums bija eksprezidentes Vairas Vīķes - Freibergas mūsu snieguma novērtējums. Mūsu ģimenei vienmēr ir bijušas siltas jūtas pret bijušo prezidenti, kura vienmēr ir atbalstījusi un arī pati piedalījusies folkloras festivālā "Baltika". Viņa ir pati dziedājusi un sajūt latviešu tautas dziesmu spēku. Mums ir liels prieks, ka viņa saprata to, ko dziesmā gribējām pateikt. Eksprezidentes atbalsts un vērtējums mums nozīmēja ārkārtīgi daudz," stāsta Dace Vītola.

 

Lielajā šovā ģimene izpildīja Druvienas pusē pierakstītu tautas dziesmu "Pikīts sēž ozolā" un par sniegumu saņēma maksimālos 30 punktus.

 

Dziesma atnāk pati

Dace stāsta, ka šajā svētdienā šova dalībniekiem ir jāizpilda pazīstama latviešu komponista dziesma. Vītoli dziesmu jau ir izvēlējušies. Kāda autora kompozīcija tā būs, to diemžēl pirms šova atklāt nav atļauts. To paredz noteikumi.

 

"Dziesma, ko izpildīsim, pie mums it kā atnāca pati. Vīram Jānim bija tāda sajūta, ka šovā ir jādzied tieši šī dziesma. Tā ir labi pazīstama komponista melodija, kuru mēs mēģināsim izpildīt mazliet citādāk, nekā tā ir skanējusi līdz šim. Ceru, ka mums tas izdosies," stāsta Dace. Līdz šim ģimene tērpus izraudzījusies pati, jo tie ir vajadzīgi arī muzicējot folkloras kopā "Pērlis".

 

"Druvēnieši arī šajā svētdienā noteikti turēs īkšķus par šo ģimeni. Vītoli ir paši labākie, viņiem jāuzvar!" visu druvēniešu vārdā saka Druvienas pagasta pārvaldes sekretāre Inese Zvejniece.

 

Nodod savas izjūtas citiem

Šobrīd Vītolu ģimene ir Rīgā, lai tiktos ar meitu Rasu, kura mācās Mūzikas akadēmijā, lai visi kopā rūpīgi sagatavotos nākamajam priekšnesumam.

 

"Tagad uz Rīgu braucam bieži, bet tas nekas, jo saprotam, ka šobrīd mums ir dots šāds uzdevums. Jau kopš pirmajām dienām esam sapratuši, ka piedalīšanās šovā mums nav nejauša. Nekādā gadījumā tās nav mūsu ambīcijas, bet kaut kas augstāks un lielāks, kas to liek darīt. Ar savām dziesmām mēs vēlamies citiem cilvēkiem nodot tās sajūtas, kas mājo pašos," saka Dace.

 

Ģimene nekādā gadījumā nedomā par konkurenci, bet uzskata, ka pasākums ir lieli un skaisti ģimeņu dziedāšanas svētki mums visiem. Dace piebilst, ka esot pat žēl skatītāju, kuriem ir jāizvēlas, par kuru ģimeni balsot, jo katrai ģimenei ir kaut kas savs - jauks un mīļš, ko dot citiem.

 

"Atvadoties mēs cits citam novēlam atkal satikties ģimeņu svētkos - festivālā," saka Dace.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

LĪdzjutējs

Lai veicās Vītolu ģimenei Mēs jūs atbalstam !

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 10:38

Vietējās ziņas