Sociālā palīdzība: apmaksā zobārstu un pasi 4

Gulbenes novadā trūkumcietējiem ir pieejami jauni sociālās palīdzības veidi. Par to 28.februāra domes sēdē ir nobalsojuši deputāti.

Jau līdz šim spēkā esošais veselības aprūpes pabalsts ir papildināts ar apmaksātu iespēju izmantot zobārstu un zobu protezēšanu. Zem definīcijas “ārstēšanās izdevumi” zobārstniecības pakalpojumi nedrīkst pārsniegt 85 eiro uz personu gadā kopā ar cita veida ārstēšanās izdevumiem (atrašanās slimnīcas stacionārā, ambulatorie medicīniskie izmeklējumi).


Atgādinām, ka uz šo sociālās palīdzības veidu var pretendēt pensionārs vai invalīds, kura ģimenē ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 200 eiro uz vienu ģimenes locekli, trūcīgās ģimenes, kā arī ģimenes, kurās audzina trīs un vairāk nepilngadīgus bērnus, ja ienākumi uz vienu personu ir līdz 200 eiro mēnesī.


Tāpat kā līdz šim veselības aprūpes pabalsts norādītajam klientu lokam paredz vēl arī apmaksātu iespēju iegādāties recepšu medikamentus par kopsummu līdz 35 eiro gadā, kā arī ārstniecisko lēcu vai optisko briļļu iegādi bērnam ne dārgāk kā par 30 eiro gadā.


Iegūt pasi vai identifikācijas karti (vienu vai otru pēc klienta paša izvēles) tagad pašvaldība palīdzēs tiem Gulbenes novada iedzīvotājiem, kuriem vispār nav ienākumu. Pabalstu šajā nolūkā pašvaldība personām uz rokas neizmaksās. Apmaksāts tiks vienīgi Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes piesūtītais rēķins.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kauna nav

Drīz jau sāks alkoholu un cigaretes par velti dalīt.Nu viss tiek padots,kāpēc strādāt!

pirms 7 gadiem, 2014.03.11 13:52

!!!!!!!!!!

Ir cilveki, kuri tiesam nevar apmeklet zobu arstu un t.t, esi laimigs(ga), ka tev ir darbs un nevajag but tik naidigam(gai)
Es esmu nopietna, gribu stradat, bet nevar atrast to darbinu, vai vecums nepatik kadam, vai pa blatam viss daras, parbaudiju uz savas adas visu!!!

pirms 7 gadiem, 2014.03.11 15:30

K.......

Naidīga esmu tāpēc,ka redzu kā spēkpilni vīrišķi valkājas apkārt,bet pagasts tiem visu apmaksā.Negaidiet ,ka kāds to darbiņu piedāvās,veidojiet ko pati,iesākums ir ļoti grūts un liksies ,ka nav tam gala,bet viss pamazām,pārbaudīju uz savas ādas!

pirms 7 gadiem, 2014.03.11 15:51

36

kurš grib strādat darbu atrod ,tā ir tāda atruna bezdarbnieku pilns bet ja vajag nau kas palidz protams
par maksu ,vini saka lai duraki strada mums tapat maksa vot ta mes esam iemacijuši cilvekus dzivot
es vinus neapskaužu bet nepatik slaisti

pirms 6 gadiem, 2015.04.07 08:08

Vietējās ziņas