Sociālā projekta izmaksas - 1,2 miljoni eiro 3

Gulbenes novada pašvaldība negrib atkāpties no projekta ieceres par pakalpojumu infrastruktūras attīstību deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai, kaut cenu kāpums brīvajā tirgū nav ļāvis noslēgt pat atklāto konkursu būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai.

Būvniecībā šobrīd cenas esot “uzlēkušas” kosmiskas - par to vietējie deputāti runāja 23.janvārī tautsaimniecības komitejas sēdē. Viņi vienojās tomēr neatteikties no ieceres par četriem objektiem novadā - Gulbenē (Dzirnavu iela 7a), Stradu pagastā (Stāķi 11), Litenes pagastā (“Brīnumi”) un Tirzas pagastā (“Doktorāts”).

Deputātiem 31.janvāra domes sēdē balsojot būs jālemj, vai pašvaldība uzņemas nodrošināt finansējumu projekta īstenošanai, tajā skaitā – priekšfinansējumu. Aptuvenās kopējās šo četru objektu izveides izmaksas varētu būt 1,2 miljoni eiro (tajā skaitā attiecināmās izmaksas – 674 091 eiro, no kurām 85 procenti ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 3,75 procenti – valsts budžeta dotācija, 11,25 procenti – pašvaldības finansējums; neattiecināmās izmaksas, kuras jānodrošina pašvaldībai, ir 525 909 eiro).

31.janvāra domes sēdē deputāti balsos par projekta izmaksu kārtējo korekciju. Pagājušajā gadā deputāti šā projekta izmaksas domes sēdēs tika apstiprinājuši vai koriģējuši trīs reizes. Nepieciešamā naudas summa pašvaldībai būs jāaizņemas Valsts kasē, kā arī daļa naudas jāparedz savā budžetā.

Visi četri pašvaldībā veidojamie objekti nepieciešami deinstuticionalizācijas plāna īstenošanai pašvaldības teritorijā: cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem piedāvājot grupu dzīvokļus (Tirzā), kā arī dienas aprūpes centru un specializētas darbnīcas (Gulbenē); izveidojot SOS bērnu ciematam līdzīgu mājvietu bērniem, kuri palikuši bez vecāku aprūpes (Stāķos); piedāvājot rehabilitācijas centra pakalpojumus bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (Litenē). Projekta realizācija dos iespēju sakārtot pašvaldības objektus, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu.

Paredzams, ka projekts Gulbenes novadā būs jārealizē līdz 2022.gada beigām, jo ar 2023.gada 1.janvāri jau jāspēj nodrošināt deinstitucionalizācijas pakalpojumus. Pašvaldība tādējādi piedalīsies plašākās aktivitātēs ar nosaukumu “Vidzeme iekļauj”, par ko Gulbenes novada pašvaldība līgumu ar Vidzemes plānošanas reģionu parakstīja jau 2016.gada 1.martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Aija

Vai būs,kas dzīvo klāt nervu slimniekiem Tirzā? Tas nav nekāds joks. Viņi nevar vieni dzīvot. Apdraud sevi un apkārtējos. Galvenais,uguns nelaimes.

pirms gada, 2019.01.30 10:28

Dace

Cilvēkam bez nervu saslimšanām arī var notikt nelaimes!

pirms gada, 2019.01.30 16:49

Atbilde

Zini,Dacīt! Par šo tēmu var runāt tikai tādi cilvēki,kam ģimenē ir tāda problēma. Tas ir tāpat,kā ar jebkuru slimību.

pirms gada, 2019.01.31 06:36

Vietējās ziņas