Sociālajam dienestam ir pārvietojamā virtuve

Vietējie deputāti lēmuši par Gulbenes novada pašvaldības sociālā atbalsta pasākumu klāsta papildināšanu tām iedzīvotāju grupām, kurām tas ir nepieciešams.

Viena no iecerēm ir domāta novada sociālā dienesta klientu un jauno ģimeņu mācībām vienkāršu mājas ēdienu pagatavošanā (elektriskās plītis un trauki pārvietojamās virtuves vajadzībām izbraukuma pasākumos), bet otra - lai Litenē palīdzētu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (silto smilšu terapija un Montesori pedagoģijas materiāli bērniem ar attīstības traucējumiem).

28.marta domes sēdē deputāti ir nobalsojuši par atbalstu iecerēm, paredzot 10 procentu izmaksu (2500 eiro) līdzfinansējumu šim projektam no pašvaldības budžeta. Ar ieceri plānots startēt biedrības “Sateka” izsludinātajā projektu konkursā.

Gulbenes novada sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs teica, ka sociālajā dienestā jau tagad ir pārvietojamā virtuve, ar kuru darbinieki dodas izbraukumos.

Deputāte Guna Pūcīta jautāja, cik cilvēkiem parasti tiek rīkota izbraukuma apmācība. J.Antaņevičs atbildēja – līdz 10 cilvēkiem. Deputāts Gunārs Ciglis piebilda, ka līdzīgs projekts tiekot īstenots Balvos, jo tur sapratuši – jaunie cilvēki, arī studenti, sākot patstāvīgu dzīvi, neprot pat pankūkas vai kartupeļus izcept. Tiekot rīkotaa mācības, kas ir ļoti populāras.

Šis nav vienīgais projekts, kuram tiek prasīts pašvaldības līdzfinansējums startēšanai “Satekas” konkursā. 28.marta domes sēdē deputāti balsoja par pašvaldības atbalstu gandrīz 20 projektiem, starp kuriem ir arī projekts Latvijas armijas Litenes nometnes vietas labiekārtošanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas