Soda par administratīvajiem pārkāpumiem 1

Nepilngadīgie Stradu pagastā divos gadījumos ir pieķerti lietojam elektroniskās cigaretes un vienā gadījumā - parastās. Visos gadījumos noskaidrots, kā bērni ir tikuši pie šīm veselībai kaitīgajām ierīcēm. Sadarbībā ar Valsts policijas darbiniekiem novada domes Administratīvā komisija ir saukusi pie atbildības šāda netikuma izplatītājus. “Dzirkstele” to uzzināja novada domē.

10 eiro naudas sods būs jāmaksā kādam 16 gadus vecam jaunietim, kurš no nepazīstama vīrieša bijis nopircis elektronisko cigareti, izmēģinājis uzsmēķēt, bet nav paticis, līdz ar to par lētāku summu pārdevis 13 gadus vecam draugam.

5 eiro sods pienākas 14 gadus vecam puisim, kurš Stāķu pamatskolā nodevis 12 gadus vecam draugam elektronisko smēķēšanas ierīci, bet pēc mācību stundām paņēmis atpakaļ. Šāda veida cigareti iegādājies Viļānu tirgū.

Brīdinājumu Administratīvā komisija nolēma izteikt diviem citiem 12 un 13 gadus veciem Stāķu pamatskolas skolniekiem, kuri pieķerti smēķējam.

10 eiro naudas sods noteikts 17 gadus vecam jaunietim, kurš bija nonācis Madonas slimnīcā pēc alkoholisko dzērienu  - degvīna „Arsenič” un alus „Līvu” - lietošanas.

Administratīvā komisija pieņēmusi lēmumus arī sakarā ar cita veida pārkāpumiem. Brīdinājums izteikts kādai personai Gulbenē par vardarbīgu izturēšanos pret bērnu. Brīdinājumu saņēmis arī kāds cits gulbenietis, kurš kopš 2013.gada aprīļa dzīvo šajā pilsētā bez deklarētās dzīvesvietas.

 Trīs gadījumos Administratīvā komisija lēmusi par atbildību sakarā ar pārkāpumiem mājdzīvnieku – suņu – turēšanā. Soda nauda 7 eiro apmērā tika noteikta Lejasciema iedzīvotājai, kuras suņi atradās nepiesieti un brīvi pārvietojās, kā rezultātā traucēja citiem cilvēkiem. 20 eiro soda nauda jāmaksā Stāmerienas pagasta iedzīvotājam, kura suns atkārtoti gada laikā ir brīvi skraidījis un iekodis kādam garāmgājējam kājā. 7 eiro soda nauda noteikta Lizuma pagasta iedzīvotājam, jo viņa suns regulāri ir nepiesiets un brīvi pārvietojas, apciemojot kaimiņu pagalmu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Smiekli

Ko ar tik mazām soda naudām panāks? Visu x3 un tad sāks piedomāt vai to tiešām vajag darīt, vai smēķēt vai suņus nepiesietus laist apgaitā..

pirms 5 gadiem, 2016.02.14 14:01

Vietējās ziņas