Soda privātmāju īpašniekus 19

Gulbenes novada domes Administratīvā komisija izskatīja divas administratīvo pārkāpumu lietas par īpašnieka nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu savākšanā.

Administratīvās komisijas loceklis Mārtiņš Bogdans stāsta, ka abos gadījumos privātmāju īpašnieki nav noslēguši līgumus ar atkritumu savācēju SIA "Alba" par sadzīves atkritumu savākšanu. "Viņiem ir pienākums noslēgt līgumu ar SIA "Alba". Savukārt mums SIA "Alba" ziņo par to, kuri nav noslēguši līgumus," stāsta M.Bogdans.


Administratīvā komisija pieņēma lēmumu par saukšanu pie administratīvās atbildības un nolēma atzīt šīs personas par vainīgām un sodīt vienā gadījumā ar 50 latus lielu naudas sodu, otrā gadījumā - ar 60 latus lielu naudas sodu.


M.Bogdans skaidro, ka soda naudas apmērs atkarīgs no tā, cik personas mājā ir deklarētas un cik ilgā laika periodā nav noslēgts līgums.


"Mēs jau neveicam uzreiz represīvas darbības, bet veicam prevencijas darbu, proti, šiem cilvēkiem tiek sūtīti brīdinājumi, paskaidrojot, ja netiks noslēgts līgums, tad tiks sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols. Šajos gadījumos personas uz to nereaģēja, arī uz administratīvās komisijas sēdi viņi nebija ieradušies. Protams, ir arī gadījumi, kad cilvēki reaģē uz brīdinājuma vēstulēm un līgumu noslēdz," saka M.Bogdans.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

tre

Kāda sakarā jaslēdz ar albu līgums? Pec kāda likuma punkta privātpersonai obligati jānoslēdz līgums ar atkritumu apsaimniekotājiem?
Te smird pēc tautas balss.

pirms 8 gadiem, 2012.10.29 20:07

jaja

fantastika! gulbenes administratīvajā komisijā darbojas skolas bijušais "divnieku karalis"; interesanti, kas viņam diplomu nopirka? kompartijas vecbiedri sametās un atbalstīja biedra dēlu? vai tā ir sakritība, ka gudrie jaunieši gulbenē neatgriežas, bet amatus domē un pārvaldē ieņem tie, kuriem nedrīkstētu pat slotu uzticēt;

pirms 8 gadiem, 2012.10.27 22:15

jhpvf[ kouj

Tiesam, vai kads ir padomajis, kapec, briva tirgus apstaklos, tiek uzspiests, ka obligats, viens atkritumu apsaimniekotajs? Kadreiz tak bija daudz un dazadi, un ta pati Alba braukaja uz Balviem un Aluksni. Un cenas kadas? Nekur pasaule tev neuzspiez ar varu sos ligumus slegt. Pilseta ir skirosanas konteineri, ir metalluznu pienemeji. Paskataties kaiminos,Igaunija, vekala samaksa par plastmasas pudeli,skardeni, bet to vari nodot atpakal taras punktos un sanemt samaksato naudu atpakal. Un ja privatmajas savus atkritumus sadedzina krasni, ievieto skirosanas konteineros, tad par ko jasoda? Vai administrativaja komisija nav galva saspiesta. Vislielakais brinums jau ir tas, ka sie konteineri vel jaliek uz ielas, janogada kur masinai erti piebraukt. MUrgs no pasvaldibas puses

pirms 8 gadiem, 2012.10.27 10:47

Privātmājas ir ,kas īpašs Gulbenē,jo te ir visa buķete labumu ,ko mēs varam izbaudīt.Mēs neesam īpašnieki ,bet kā pieķēdēti vergi pilsētai par velti, koku lapas,sniegs,ūdeņi,kaķu, suņu ,tautas mēsli un citi labumi tikai par vieniem 50 vai 60 ls soda reizē.Varbūt nāvessodu lapu nekasītājiem, un visiem tiem ,kas mājās šķiro atkritumus ,ko?Jāpalasa cik reiz administratīvo sodu drīkst uzlikt ,varbūt pat izdevīgāk par šiem visiem darbiem maksāt sodu vai atsēdēt kadas dienas valsts maizē!Cilvēktiesības te klibo stipri .

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 21:28

īsais kurss

Nedzen te demagoģiju, kā vecs komunistu partorgs politinformācijās.Tu arī nepērc veikalā preci,kuru tu neizmantosi un to tev nevajag.Tāpat ir ar pakalpojumiem-katrs pērk sev to,kurš patērētājam ir nepieciešams.

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 20:13

interesanti

ja jau Jūs - privātmāju īpašnieki par saviem atkritumiem vēl saņemat naudu un šķirojiet tos, tad jau derētu Jums arī sākt ražot elektrību, ūdeni, kanalizāciju attīrīt, jo kāpēc maksāt, ja var nemaksāt? Murgs. Katrā privātmājā ražo atkritumus un ir jāslēdz līgums un punkts. Taču, ja privātmāja gada laikā neizved pat vienu konteineru, bet ir noslēgts līgums, tad to sodīt nevar un viss, Līguma noslēgšana izmaksās max. konteinera cenu, kurš stāvēs tukšs kaut 10 gadus

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 18:14

333

Kapec man uzspiez kautkadu ligumu ar kautkadu Albu? Lai cilveki tiesa griezas.

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 14:04

nu ja

Es ar savus atkritumus pati nododu, un par tiem vēl naudu nopelnu..Kā var uzspiest pakalpojumu un vēl sodīt, ja es neizmantoju albas pakalpojumus un arī neizmantošu...Tā ir naturāla cilvēktiesību pārkāpšana un diskriminācija...........

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 10:23

sūzija

metāla? ir kas savāc un nodod... ko vēl pajautāsi? par maniem atkritumiem neviens svešs nav maksājis, vēl sētas malās svešos savācu.... netici nevajag.:)

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 09:45

rrr

sūzija...
Centīgā - kur liec, piemēram, metāla iepakojumu?

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 09:13

rrr

Beidzat tak melot!
Interesanti, kas tos "musor"a kalnus rada pašā pilsētas centrā, diemžēl - tieši privātmāu iedzīvotāji, kam nav līguma ar apsaimniekotāju. Tas jau pavisam dumji, ka pie musorņikiem jāliek video kameras. Ir gadījies fiksēt ne vienu vien automašinu numuru, kad vienkārši izlidina maisus pat gaiša dienas laikā!
Kāpēc vieniem ir jāmaksā , bet tiem kas rīkojas pavisam cūciski - ne!
Par to, ka atkrtumu bizness ir labs bizness visā pasaulē jau ir cits stāsts!

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 09:10

sūzija

dzīvoju privātmājā un atkritumus sašķiroju. Pūstošie - kompostā, plastmasa - plastmasas konteineros, kuri taču ir par brīvu? papīrs - papīram paredzētajā. nu nav man atkritumu, kuriem nepieciešams līgums.... cīnieties par reālākām lietām.
Un ja paņems konteineru, tad tik un tā cilvēki izdomā, kur savus sūdus likt un konteineru izvešana nebūs nepieciešama.....

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 09:05

J.

Ja visus atkritumus nevar pārstrādāt, tad visus var aizvest uz poligonu pats, sanāk stipri lētāk. Pats dzīvoju piepilsētā un tā arī daram - visu ko nevar pārstrādāt uz vietas sapakojam kastēs un uz Liteni prom. Par sašķiroto jāmaksā nav, tikai par nešķiroto..un Litene nav tik briesmīgi tālu lai nevarētu auzvest.

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 08:59

Diemžēl, bet privātmāju īpašnieki, sevišķi pilsētas centrā, grēko ... atkritumi pie konteineriem, tā ir mūsu pilsētas vizītkarte, par kuru jāpateicas visiem iedzīvotājiem, arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem. Ja esat aizslēguši savus konteinerus, tad kāpēc atkritumu maisiņus metat blakus... un vēl, nepiekrītu, ka visus atkritumus var pārstrādāt, un diez vai pilsētā ir kāds tik ļoti čakls, ka pilnīgi visus atkritumus šķiro...

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 08:29

tiešām

Bogdans ir īsts LOCEKLIS.Man nav jāslēdz līgums,ja es šo pakalpojumu neizmantoju,t.t. reāli dzīvoju un strādāju citur,ne tur kur atrodas mans privātīpašums.

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 08:26

nu jā privātajam, taču kāda kabata ir jāpiepilda,
savādāk kur viņi ņems to naudi\nu....

pirms 8 gadiem, 2012.10.26 07:41

eu, bet kapec man jasledz ligums?
es pats majas parstradaju atkritumus.
loti, elementari.
visu visur var nodot, ja ne par naudu, tad par velti.

pirms 8 gadiem, 2012.10.25 20:50

Vietējās ziņas